PDA

Zobacz pełną wersję : Problem w Remository



maro662
03-01-2010, 20:38
Nie mogę w żaden sposób poradzić sobie z RSS-ami w Remository. Po kliknięciu w RSS pojawia mi się komunikat "Error creating feed file, please check write permissions."

Wiem, że problem był poruszany i że chodzi chyba o uprawnienia do katalogu/ów ale proszę o odpowiedz do jakich katalogów.
A może to jest inny problem i nie chodzi o uprawnienia do katalogu ?

Proszę o odpowiedz, ponieważ bardzo mi zależy na tych rss'ach :)

nikszal
03-01-2010, 21:13
Sprawdź sobie na zapleczy, czy wszystkie katalogi masz zapisywalne.

maro662
03-01-2010, 21:48
Mam tak:

administrator/backups/ Niezapisywalny
administrator/components/ Niezapisywalny
administrator/language/ Niezapisywalny
administrator/language/en-GB/ Zapisywalny
administrator/language/pl-PL/ Zapisywalny
administrator/modules/ Niezapisywalny
administrator/templates/ Niezapisywalny
components/ Niezapisywalny
images/ Niezapisywalny
images/banners/ Niezapisywalny
images/stories/ Zapisywalny
language/ Niezapisywalny
language/en-GB/ Niezapisywalny
language/pdf_fonts/ Niezapisywalny
language/pl-PL/ Niezapisywalny
media/ Niezapisywalny
modules/ Niezapisywalny
plugins/ Niezapisywalny
plugins/content/ Zapisywalny
plugins/editors/ Niezapisywalny
plugins/editors-xtd/ Zapisywalny
plugins/search/ Niezapisywalny
plugins/system/ Zapisywalny
plugins/user/ Niezapisywalny
plugins/xmlrpc/ Niezapisywalny
tmp/ Niezapisywalny
templates/ Niezapisywalny
Katalog pamięci podręcznej /home/strona/public_html/cache/ Niezapisywalny
Katalog pamięci podręcznej /home/strona/public_html/administrator/cache/ Niezapisywalny

Tu gdzie jest katalog Zapisywalny uprawnienia są na 777 a tu gdzie jest Niezapisywalny mam ustawione na 755. Więc mam ustawić wszystkie na 777 ???

Dylek
03-01-2010, 21:55
Przejrzyj podstawy, a pozniej wroc na forum.
Od roku zarejestrowany - wstydzilbys sie pytac o takie rzeczy.

nikszal
03-01-2010, 22:04
@maro662 - serwer masz na cba.pl? Gratuluję wyboru.

maro662
03-01-2010, 22:15
Nie ale na tym też jest coś z uprawnieniami jak dam na 777 to katalogi są wtedy zapisywalne.

Od strony zaplecza ustawiłem wszystkie katalogi na 777 i dalej jest ten komunikat.

Proszę jeszcze o jakieś wskazówki ....

nikszal
03-01-2010, 22:17
Bardzo proszę - ZMIEŃ SERWER.

Nie rozumiem, dlaczego sam prosisz się o włamanie.


Od strony zaplecza ustawiłem wszystkie katalogi na 777 i dalej jest ten komunikat.Ciekawe jak to robisz?

maro662
03-01-2010, 22:26
Od strony Zaplecza widzę tylko, że status uprawnienia się zmienił a atrybuty do katalogów ustawiam przez Toal Commandera.

Chyba teraz już jasne...

"Nie rozumiem, dlaczego sam prosisz się o włamanie." chciałem na chwile zmienić, żeby sprawdzić czy to o to chodzi ale dalej nie jestem pewien .....

nikszal
03-01-2010, 22:41
Uprawnienia na 777 + Total Commander = włamanie.

maro662
03-01-2010, 22:57
Tak wiem o tym ale na chwilę tak jak napisałem chciałem tylko sprawdzić...

Doszedłem jeszcze do jednej sprawy a mianowicie jak ustawię uprawnienia na 777 tylko do pliku remository.newest.rss20.xml to jest OK nie ma już komunikat o którym mowa powyżej.... pojawia się tylko komunikat "Podany plik XML nie zawiera żadnych informacji o stylach z nim związanych. Poniżej wyświetlone jest drzewo dokumentu."

Tor_
05-01-2010, 22:34
Dział pobierania wymaga rejestracji.Wszystko jest ok pojawia sie komunikat zapraszajacy do rejestracji.I tutaj schody po kliknieciu na ostatni wyraz
-zarejestruj- ktury jest linkiem.Przekierowuje pod taki adres

index.php?option=com_registration&task=register
I zamias strony z rejestracja wyskakuje pusta bład 404.O co tutaj chodzi?

big_krzysiek
05-01-2010, 23:07
moze o proste adresy?
zobacz tak:
component/user/register.html
lub tak:
component/user/register

lub wylaczona w konfiguracji ta opcje?

Tor_
06-01-2010, 13:58
nie pasuje .Ten link z remositorów joomli powinien automatycznie przekierować na rejestrację ale tego nie robi :index.php?option=com_registration&task=register bład 404

Jola
06-01-2010, 15:00
Witam,
raczej: option=com_user&view=register
ewentualnie: option=com_user&task=register

Tor_
06-01-2010, 15:27
Pani Jolu to jest znakomita odpowiedz.Jeżeli ten link(słowo rejestracja) będzie miał taka końcówkę option=com_user&task=register

To takie ustawienia trybi i przekierowuje gdzie trzeba.Teraz tylko sprubuje ustalić skad wzioł się ten wcześniejszy link option=com_registration&task=register

i pozmieniać to .Pięknie dziękuję za pomoc i miłego dnia życzę

zwiastun
06-01-2010, 16:38
W Joomla 1.0 rejestrację obsługiwał komponent com_registration, w Joomla 1.5 czyni to komponent com-user.

Tor_
06-01-2010, 20:38
oki.Ale jak to po przestawiać żeby działało
Ten link generują remository.html :
<!-- Start of Remository HTML -->
<div id='remository'>
<div id='remositoryfileinfo'>


<br/> To miejsce jest przeznaczone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.<BR />Proszę zaloguj się lub <a href='index.php?option=com_registration&task=register (http://forum.joomla.pl/view-source:http://localhost/www/psychologia/index.php?option=com_registration&task=register)'>zarejestruj</a>.</h2>
A sama wartość < a href ... znajduje się w v-classes remositoryLoginHTML. Ale po przestawieniu option=com_user&task=register.
Dalej wyświetla option=com_registration&task=register (http://forum.joomla.pl/view-source:http://localhost/www/psychologia/index.php?option=com_registration&task=register)

maro662
09-01-2010, 09:40
Co trzeba poprawić, żeby w rss pozbyć się tego komunikatu "Podany plik XML nie zawiera żadnych informacji o stylach z nim związanych. Poniżej wyświetlone jest drzewo dokumentu."

Tor_
09-01-2010, 22:10
Aby pozbyć się linków należy albo usunąć albo "zakomentować" ( zdecydowanie lepsze rozwiązanie) linie dotyczące RSS w plikach remository.html.php i
remositoryFileListHTML.php
Plik remository.html.php :
// The following three lines create RSS links - remove if not required
// $rssurl = $this->repository->RemositoryFunctionURL('rss');
// $this->interface->addCustomHeadTag("<link rel='alternate' type='application/rss+xml' title='RSS - "._DOWN_NEWEST."' href='$rssurl' />");
// echo $rssurl.$this->repository->RemositoryImageURL('feed-icon-32x32.gif')." RSS</a>";
// End of RSS link code

Plik remositoryFileListHTML.php:

// The following three lines create the RSS link for the container - remove if not required
// $rssurl = $this->repository->RemositoryFunctionURL('rss', $container->id);
// $this->interface->addCustomHeadTag("<link rel='alternate' type='application/rss+xml' title='RSS - "._DOWN_NEWEST." - $cname' href='$rssurl' />");
// echo $rssurl.$this->repository->RemositoryImageURL('feed-icon-32x32.gif').' RSS</a>';
// End of RSS code

maro662
10-01-2010, 15:11
Ja nie chcę się niczego pozbywać ! pytałem tylko jaki plik poprawić, żeby rss,y wyświetlały się dobrze bez komunikatu "Podany plik XML nie zawiera żadnych informacji o stylach z nim związanych. Poniżej wyświetlone jest drzewo dokumentu."
Na pewno jest to związane ze stylami jak wynika z komunikatu ale w jakim pliku ?

Jola
10-01-2010, 16:36
Proponuję Google + "Podany plik XML nie zawiera żadnych informacji o stylach z nim związanych. Poniżej wyświetlone jest drzewo dokumentu. RSS"

Tor_
10-01-2010, 18:49
Przeleć wszystki po kolei.

maro662
11-01-2010, 21:02
Nie mogę nic konkretnego znaleźć.. Mam taki problem jak tu: http://joomlax.net/downloads.html?func=rss&id=33&no_html=1

Jola
12-01-2010, 01:28
Przykład; zamiast wpisu

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>dajemy:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="rss_moved.css"?>gdzie href="rss_moved.css" ma być prawidłową ścieżką do pliku.
Przykładowy plik rss_moved.css w załączniku.
Szukajcie, a znajdziecie.