PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent blokujący logowanie usera



Plastek73
04-01-2010, 21:41
Szukam komponentu "bankowego". Chodzi mi mianowicie o takie coś, żeby po kilkukrotnym (zależnie od ustawień) nieprawidłowym podaniu hasła możliwość logowania się na konto była blokowana do czasu odblokowania przez admina, lub ewentualnie na jakiś z góry określony czas.
Czy istnieje coś takiego, a jeśli tak, to jak się nazywa. A może Joomla standardowo ma taką opcję, tylko ja nie umiem tego znaleźć?

Dylek
04-01-2010, 23:16
Tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/8386)...

Plastek73
04-01-2010, 23:30
Niestety, ale nie mogę wejść, żeby pobrać ten plugin. Krzyczy, że trzeba być zarejestrowanym, ale nawet nie mam pojęcia, gdzie jet ta rejestracja.
Chyba, że ślepy jestem

Jdwind
04-01-2010, 23:42
A widzisz, że to komercyjny dodatek? A poza tym masz w komunikacie, że mają migrację z serwera i będą po 5 stycznia.

Jola
05-01-2010, 00:35
Witam,
można posłużyć się Security Images i w dodatku (pluginie) ustawić dozwolona ilość powtórzeń wpisywania kodu z obrazka. Co prawda liczona jest ilość błędnych wpisów kodu captcha a nie hasła - ale zawsze coś. :)

Plastek73
05-01-2010, 12:00
A widzisz, że to komercyjny dodatek? A poza tym masz w komunikacie, że mają migrację z serwera i będą po 5 stycznia.

To, że komercyjny wcale mi nie przeszkadza, a o migracji serwera nie doczytałem, ale nic dziwnego. Za dużo czasu wczoraj przed monitorem i już ledwo na oczy widziałem.


Witam,
można posłużyć się Security Images i w dodatku (pluginie) ustawić dozwolona ilość powtórzeń wpisywania kodu z obrazka. Co prawda liczona jest ilość błędnych wpisów kodu captcha a nie hasła - ale zawsze coś. :)

Niby można, ale nie wiem, czy jest to zgodne z Biuletynem Informacji Publicznej i czy mi na to pójdą.

nikszal
05-01-2010, 12:26
Niby można, ale nie wiem, czy jest to zgodne z Biuletynem Informacji Publicznej i czy mi na to pójdą.No właśnie. Zorientuj się, czy w ogóle blokowanie w tym przypadku jest dozwolone, bo z założenia BIP musi być dostępny dla wszystkich, bo jest publiczny. To nie jest konto bankowe.

Plastek73
05-01-2010, 13:04
No właśnie. Zorientuj się, czy w ogóle blokowanie w tym przypadku jest dozwolone, bo z założenia BIP musi być dostępny dla wszystkich, bo jest publiczny. To nie jest konto bankowe.

To nie do końca tak. W BIPie jest też tak zwana informacja niejawna, do której mają dostęp tylko niektórzy użytkownicy systemu.

Ale mnie chodzi nie o możliwość blokowania czytania informacji, bo dostęp rzeczywiście mają mieć wszyscy, tylko ich wprowadzania przez zarejestrowanych i uprawnionych użytkowników. I właśnie dlatego taki zabezpieczający dodatek jest potrzebny.

nikszal
05-01-2010, 13:08
Doskonale to rozumiem, tylko... sprawdź czy w BIP powtarzające się, nieudane logowania mogą powodować blokadę konta.

Plastek73
05-01-2010, 13:16
Doskonale to rozumiem, tylko... sprawdź czy w BIP powtarzające się, nieudane logowania mogą powodować blokadę konta.

Nie tylko mogą, ale wręcz powinny. Akurat to wiem, bo kiedyś sam się zablokowałem. Z tym, że na stronie płockiego zarządu jednostek oświatowych możliwość logowanie jest blokowana na 12 godzin, później można ponownie próbować.