PDA

Zobacz pełną wersję : mała przeróbka modułu



artmajster
05-01-2010, 11:14
Witam serdecznie

mam ogromną prośbę

chciałbym przerobić moduł który wyświetla artykuły z wybranej kategorii bądź sekcji
ale
chciałby aby wyświetlał tylko artykuły z datą utworzenia przyszłą (nowszą niż dzisiaj)

niestety nie bardzo rozumiem o co chodzi w php ale wiem że trzeba to wykonać w helper.php
wiem że trzeba dodać warunek sprawdzania daty, ale nie bardzo wiem jak to wykonać

<?php

// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');

require_once (JPATH_SITE.DS.'components'.DS.'com_content'.DS.'h elpers'.DS.'route.php');

class modLatestBySectionOrCategoryHelper
{
function getList(&$params)
{
global $mainframe;

$db =& JFactory::getDBO();
$user =& JFactory::getUser();

$menus = &JSite::getMenu();
$currentMenu = $menus->getActive();
$menuOption=$currentMenu->query['option'];

if($menuOption=='com_content'){
$menuView=$currentMenu->query['view'];
if($menuView=='section'){
$secid=$currentMenu->query['id'];
$secCondition = ' AND a.sectionid='.$secid;
}elseif($menuView=='category'){
$catid=$currentMenu->query['id'];
$catCondition = ' AND a.catid='.$catid;
}
}elseif($menuOption=='com_sectionex'){
$menuView=$currentMenu->query['view'];
if($menuView=='category'){
$secid=$currentMenu->query['id'];
$secCondition = ' AND a.sectionid='.$secid;
}
}

$count = intval($params->get('count', 10));
$show_front = $params->get('show_front', 1);
$aid = $user->get('aid', 0);

$contentConfig = &JComponentHelper::getParams( 'com_content' );
$access = !$contentConfig->get('show_noauth');

$nullDate = $db->getNullDate();
jimport('joomla.utilities.date');
$date = new JDate();
$now = $date->toMySQL();

if ($catid) {
$ids = explode( ',', $catid );
JArrayHelper::toInteger( $ids );
$catCondition = ' AND (cc.id=' . implode( ' OR cc.id=', $ids ) . ')';
}
if ($secid) {
$ids = explode( ',', $secid );
JArrayHelper::toInteger( $ids );
$secCondition = ' AND (s.id=' . implode( ' OR s.id=', $ids ) . ')';
}

//Content Items only
$query = 'SELECT a.sectionid,a.title,a.access,' .
' CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END as slug,'.
' CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END as catslug'.
' FROM #__content AS a' .
' LEFT JOIN #__content_frontpage AS f ON f.content_id = a.id' .
' INNER JOIN #__categories AS cc ON cc.id = a.catid' .
' INNER JOIN #__sections AS s ON s.id = a.sectionid' .
' WHERE ( a.state = 1 AND s.id > 0 )' .
' AND ( a.publish_up = '.$db->Quote($nullDate).' OR a.publish_up <= '.$db->Quote($now).' )' .
' AND ( a.publish_down = '.$db->Quote($nullDate).' OR a.publish_down >= '.$db->Quote($now).' )'.
($access ? ' AND a.access <= ' .(int) $aid. ' AND cc.access <= ' .(int) $aid. ' AND s.access <= ' .(int) $aid : '').
($catid ? $catCondition : '').
($secid ? $secCondition : '').
($show_front == '0' ? ' AND f.content_id IS NULL' : '').
' AND s.published = 1' .
' AND cc.published = 1'.
' ORDER BY a.id DESC';
$db->setQuery($query, 0, $count);

$rows = $db->loadObjectList();

$i = 0;
$lists = array();
foreach ( $rows as $row )
{
if($row->access <= $aid)
{
$lists[$i]->link = JRoute::_(ContentHelperRoute::getArticleRoute($row->slug, $row->catslug, $row->sectionid));
} else {
$lists[$i]->link = JRoute::_('index.php?option=com_user&view=login');
}
$lists[$i]->text = htmlspecialchars( $row->title );
$i++;
}

return $lists;
}
}


dziękuję z góry za wszelką pomoc

nikszal
05-01-2010, 11:45
Witam serdecznie

mam ogromną prośbę

chciałbym przerobić modułOd kiedy standardowo artykuły wyświetlają się w modułach?

ale chciałby aby wyświetlał tylko artykuły z datą utworzenia przyszłą (nowszą niż dzisiaj) Powrót do przyszłości? Widziałem kiedyś ten film. Ale poważnie - datę utworzenia artykułu możesz ustawić nawet kilka lat do przodu i artykuł będzie się wyświetlał, więc nie wiem, gdzie widzisz problem i po co chcesz przerabiać to, co dobrze się sprawuje?

artmajster
05-01-2010, 12:08
chodzi mi o przerobienie modułu który wyświetla linki do artykułów
na mojej stronce zrobiłem tak że data utworzenia to data danej imprezy
chodzi mi o wyświetlenie tylko nadchodzących imprez
na standardowym module nie osiągnę tego
stąd prośba

nikszal
05-01-2010, 12:13
Nie jestes na forum od wczoraj, więc chyba wiesz jakie rozszerzenia świetnie nadają się do publikacji wydarzeń już trwających i planowanych w przyszłości. W razie problemów z "rozgryzieniem" tej informacji podrzucę Ci link. Na marginesie wspomnę, że chodzi o rozszerzenia związane z... kalendarzem.

Edit: nie wyważaj otwartych drzwi.

artmajster
05-01-2010, 12:28
prowadzenie kalendarza powoduje dublowanie treści i w razie poprawek trzeba pamiętać o wielu miejscach ich wprowadzenia

nikszal
05-01-2010, 12:31
To zatrudnij sobie administratora. Będziesz miał problem z głowy. Odnoszę wrażenie, przeglądając Twoje wcześniejsze posty, że nie bardzo wiesz czego chcesz. Wprawdzie można przerobić Mercedesa na Syrenę, tylko po co?

artmajster
05-01-2010, 13:21
jeżeli mówisz o postach związanych z problemem daty i publikacji to był to pomysł na ułatwienie sobie życia - pomysł zrealizowałem, nie w sposób który miałem na myśli na początku, ale udało się i dzięki temu życie mam prostsze
ten pomysł est również po to żeby życie było prostsze

czy uważasz że zmienienie/dodaniek jednej/kilku linijek kodu jest trudniejsze niż
zainstalowanie componentu i kilku modułów, które trzeba potem obsługiwać wprowadzając kilkukrotnie te same informacje?
rozmiar strony która rozrasta się w ten sposób też jest ważna

EDIT:
czy dobrze rozumuję?

' AND ( a.publish_up = '.$db->Quote($nullDate).' OR a.publish_up <= '.$db->Quote($now).' )' .
' AND ( a.publish_down = '.$db->Quote($nullDate).' OR a.publish_down >= '.$db->Quote($now).' )'.
zmienić na

' AND ( a.publish_up = '.$db->Quote($nullDate).' OR a.publish_up <= '.$db->Quote($now).' )' .
' AND ( a.publish_down = '.$db->Quote($nullDate).' OR a.publish_down >= '.$db->Quote($now).' )'.
' AND ( a.created > '.$db->Quote($now).' )'.czy to ma sens i czy zadziała?

nikszal
05-01-2010, 13:34
czy uważasz że zmienienie/dodaniek jednej/kilku linijek kodu jest trudniejsze niż
zainstalowanie componentu i kilku modułów, które trzeba potem obsługiwać wprowadzając kilkukrotnie te same informacje?Jestem zwolennikiem prostoty i nigdy nie staram się psuć tego, co dobrze działa, nawet jeśli nie jest doskonałe. Z powielaniem informacji oczywiście przesadzasz, bo ja nie miałem takiej potrzeby. Pewnie wynika to z Twojej nieznajomości niektórych komponentów.

rozmiar strony która rozrasta się w ten sposób też jest ważnaA klepanie artykułów nie powoduje rozrostu bazy? Na serwerze zawsze musi byc zapas powierzchni. Na tym akurat nie oszczędzam.

artmajster
05-01-2010, 13:36
Z powielaniem informacji oczywiście przesadzasz, bo ja nie miałem takiej potrzeby. Pewnie wynika to z Twojej nieznajomości niektórych komponentów.
to powiedz mi proszę czy istnieje komponent kalendarza do którego można by przypisywać artykuły
jeżeli tak to biję się w pierś i zaraz go szukam

nikszal
05-01-2010, 13:53
To bij się w pierś. Tu masz łopatologiczne demo (http://www.jevents.net/en/jevents-club/demo-videos/72-attend-jevents-quick-intro).

Edit:
informacja na kolejnym, drugim marginesie - przeróbki w Twoim wykonaniu będą trwały do następnej aktualizacji Joomla. Później znów pojawią się posty z tym samym problemem. Daruj sobie i nam zaprzątanie umysłu mało istotnym "problemem", bo po za Tobą nikt go nie rozumie.

artmajster
05-01-2010, 14:48
chętnie bym się uderzył w pierś ale nie mogę się wczytać aby była tam takowa możliwość a z tego filmu niewiele wynika :(

nikszal
05-01-2010, 14:53
To masz problem wizualny, skoro nie widzisz edytorów. Może instalacja i operacja "na otwartym sercu" pomoże? Przecież jest Mov'Amp.

P.s.

Działaj sobie wg swoich, nie do końca przemyslanych koncepcji. Ja już zakończyłem ten temat.

artmajster
05-01-2010, 15:06
z tego filmu wynika że można tworzyć pola wyboru ale nie widać tam nic co by świadczyło o tym iż można "osadzić w kalendarzy" artykuł

nikszal
05-01-2010, 15:10
A po jaki ......... Ci artykuł w kalendarzu? Masz w nim więcej informacji niż w artykule. Najpierw zainstaluj i poprawnie skonfiguruj, a później się wypowiadaj. Na razie robisz to w odwrotnej kolejności.

Jola
05-01-2010, 15:54
Witam,
@artmajster - podana przez ciebie modyfikacja powinna zadziałać.
Myślę, że dostosowywanie działania modułów do własnych potrzeb i testowanie zmian (po uprzednim utworzeniu kopii orginalnych plików) nie jest żadną zbrodnią.
Możesz wypróbować działanie wielu rozszerzeń i zdecydować co wybierasz.

artmajster
06-01-2010, 10:18
dzięki jolaass za dobre słowo

miałem trochę obawy przed testowaniem w uwagi na to żeby nie uszkodzić bazy danych

ale zainstalowałem moduł mod_latestnewsplusdate
dodałem
. ' AND ( a.created > '.$db->Quote($now).' )'
i działa wyśmienicie

dziękuję za pomoc