PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne skrócenie tytułó



ksiadz
05-01-2010, 15:12
Czy jest możliwość, jeżeli tak to jak to zrobić w Joomla 1.5.
Zrobić tak, by tytuły były automatycznie skracane do określonej ilości znaków.
Dotyczy się to tytułów artykułu w blogu, jak i latest news.

Jedne tytuły mieszczą się w jednej inne w 2-3 linijkach i wygląda to nieelegancko.

nikszal
05-01-2010, 15:19
Dobrą zasadą jest nadawanie tytułów o długości dwóch, trzech wyrazów. Widziałeś gdzieś na profesjonalnych stronach tytuły-tasiemce?

ksiadz
05-01-2010, 15:22
Widziałem.. onet.pl wp.pl..
Poza tym nie o zasady nadawania tytułów mi chodzi:)

Jola
05-01-2010, 15:34
Witam,
potrafisz samodzielnie odnaleźć miejsce w kodzie odpowiedzialne za wyświetlanie tytułu, chcesz obcinać do ilości znaków plus (...) czy do ilości znaków i zawierających zawierających pełne wyrazy?

ksiadz
06-01-2010, 18:50
Jolu, dzięki za odpowiedź.
Nie wiem gdzie leży kod odpowiadający za tytuł.. więc z góry dzięki za podpowiedź.

(W latest news domyślam się, że w katalogu modules, gorzej z tytułem w artykule).

I dokładnie odciąć do ilości znaków plus...:)

Jola
06-01-2010, 19:36
Do skracania używam funkcji mb_substr($text, 0, 10, 'UTF-8')
$text to skracany tekst,
0 - miejsce, od którego zaczynamy liczyć znaki
10 - miejsce, do którego obcinamy tekst - wpisujemy wg. potrzeb (wszędzie w przykładach skróciłam do 10 znaków)
Latest news
plik modules/mod_latestnews/tmpl/default.php zamiast

echo $item->text;wstaw

echo mb_substr($item->text, 0, 10, 'UTF-8').'...';Słowo blog ma kilka możliwości:
1. frontpage components/com_content/views/frontpage/tmpl/default_item.php u samej góry zaraz za

defined('_JEXEC') or die('Restricted access');dodać

$this->item->title = mb_substr($this->item->title, 0, 10, 'UTF-8').'...';2. blog sekcje components/com_content/views/section/tmpl/blog_item.php u samej góry pod

defined('_JEXEC') or die('Restricted access');dodać

$this->item->title = mb_substr($this->item->title, 0, 10, 'UTF-8').'...';3. blog kategorie components/com_content/views/category/tmpl/blog_item.php u samej góry zaraz za

defined('_JEXEC') or die('Restricted access'); dodać

$this->item->title = mb_substr($this->item->title, 0, 10, 'UTF-8').'...';

kyakom
09-11-2010, 13:49
Też szukałem odpowiedzi na pytanie autora tematu i w końcu znalazłem wyczerpującą odpowiedź, dziękuję Jolu :)

ps. za wypowiedzi wymijające problem nie dziękuję, po to się pyta żeby znaleźć rozwiązanie, a co niektórzy tylko wypowiadają się wymijająco

zwiastun
10-11-2010, 02:17
Daruj sobie niepotrzebne komentarze!