PDA

Zobacz pełną wersję : Nie ma polskich znaków po wysłaniu na serwer



hanni
05-01-2010, 20:26
przeniosłem stronę z komputera domowego na serwer publiczny, bazę wyeksportowałem z WebServ i zaimportowałem na serwerze publicznym, strona działa na serwerze publicznym z tym iż nie ma polskich znaków tylko robaczki zamiast nich, prosze o pomoc co jest tego przyczyną?

zwiastun
05-01-2010, 20:30
Zanim zadasz pytanie, przeszukaj forum - wypisywanie jednego i tego samego wiele razy mija się z celem!

hanni
06-01-2010, 14:52
Przeglądałem forum, w domu mam zainstalowany serwer WebServ, niestety nie znalazłem na formu nic co by mi pomogło ( może nie potrafie szukać, nie wiem) strone umieściłem na serwerze home.pl, bazy tam sa kodowane w utf8, w webserv nie ma opcji przy eksporcie bazy w jakim systemie kodowania ma być wyeksportowana. I nie wiem co mam z tym zrobić.

zwiastun
06-01-2010, 15:07
Jeśli Ty nie wiesz, to kto ma wiedzieć?
Do eksportowania bazy służy np. phpMyAdmin lub MySQLdump, a nie Webserwer. Klient bazy danych zawiera przynajmniej podstawowe informacje o kodowaniu BD. Prawdopodobnie masz latin_swedish.

hanni
06-01-2010, 15:38
WebServ to serwer domowy, jest tam rownież php admin z którego robiłem eksport bazy danych, z tym iż przy wykonywaniu eksportu nie ma opcji do jakiego systemu kodowanie sie eksportuje. W domu wszystko jest ok.

zwiastun
06-01-2010, 16:00
Nie gniewaj się, ale nadużywasz uprzejmości. O korzystaniu z bazy danych na stronach joomla.pl opisano bez mała wszystko, co potrzeba wiedzieć i umieć, żeby sobie poradzić z problemami w Joomla. Rusz zatem głową tudzież myszką i poszukaj!

nikszal
06-01-2010, 16:03
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem post @zwiastuna i sprawdzić kodowanie bazy na serwerze lokalnym.

Jeśli ten serwerek masz w takiej konfiguracji jak tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35182) (post #6), to nie dziwię się, ża masz problem.

hanni
07-01-2010, 09:37
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem post @zwiastuna i sprawdzić kodowanie bazy na serwerze lokalnym.

Jeśli ten serwerek masz w takiej konfiguracji jak tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35182) (post #6), to nie dziwię się, ża masz problem.
Na własnie ma w takiej konfiguracji :(, dobrze wiec jakiego serwera najlepiej używac w domu, chodzi mi aby był darmowy i z polskim interfejsem, co dobrze sie sprawdza z joomla i nie przysparza problemów przy przenoszeniu witryny na serwer publiczny?

hanni
07-01-2010, 10:35
:o poradziłem sobie, zastosowałem program gżegżólka XP , przed zaimportowaniem bazy na serwer zdalny za pomocą gżegżólki dokonałem konwersji bazy z utf8 na ISO 8859-2, i mam już piekne polskie literki, dziekuje wszystkim za porady, pozdrawiam

zamykam temat

nikszal
07-01-2010, 11:05
:o poradziłem sobie, zastosowałem program gżegżólka XP , przed zaimportowaniem bazy na serwer zdalny za pomocą gżegżólki dokonałem konwersji bazy z utf8 na ISO 8859-2, i mam już piekne polskie literki, dziekuje wszystkim za porady, pozdrawiam

zamykam tematCiekawe, czy bedziesz miał piękne polskie literki jeśli cokolwiek zainstalujesz? Jeszcze ten temat otworzysz.

hanni
07-01-2010, 11:41
no tak o tym nie pomyslalem przeciez dodatki beda pod utf, a baza w latin , cały czas pod górkę, a wiec jedyny sposob to konwersja bazy na serwezrze zdalnym na UTF?

nikszal
07-01-2010, 11:46
Sprawdź na serwerze lokalnym (WebServ ??) i zdalnym kodowania baz. Obie mają być w utf8_general_ci.

hanni
07-01-2010, 12:08
no wlasnie zdalny ma kodowanie w latin 2, w domu mam ok utf

nikszal
07-01-2010, 12:19
Usuń bazę na serwerze zdalnym i utwórz ją ponownie, ale w kodowaniu utf8_general_ci. Następnie zaimportuj do niej tabele z serwera lokalnego. 5 minut pracy.

hanni
07-01-2010, 12:19
w jaki sposob za pomocą sql zmienic baze na serwerze zdalnym, wiem ze jest jakies polecenie ktore potrafi dokonac konwersji pustej utworzonej bazy z jednego systemu kodowania na inny

nikszal
07-01-2010, 12:29
Utwórz bazę. Następnie wejdź do phpMyAdmin i odszukaj ją. Zakładka Operacje - zmień kodowanie na utf8_general_ci. Na koniec zaimportuj do tej bazy tabele z serwera lokalnego.

hanni
07-01-2010, 19:00
jest tylko jeden problem bazy danych w home.pl dodaje się nie z poziomu php admin tylko przez stronę internetową, pozniej mozna ta bazę przegladac przez php admin ale nie mozna zmienic jej kodowania nie ma zakładki operacje, zakładka ta pojawai się w momencie otwarcia bazy i wówczas można zmienic kodowanie dla kazdej tabeli odzielnie

nikszal
07-01-2010, 19:09
jest tylko jeden problem bazy danych w home.pl dodaje się nie z poziomu php admin tylko przez stronę internetową,Masz na myśli panel administracyjny na serwerze?
pozniej mozna ta bazę przegladac przez php admin ale nie mozna zmienic jej kodowania nie ma zakładki operacje, zakładka ta pojawai się w momencie otwarcia bazy i wówczas można zmienic kodowanie dla kazdej tabeli odzielnieNie chce mi się w to wierzyć, ale skoro tak twierdzisz... Gdyby tak było w istocie, to na pewno nie łyknąłbym takiego serwera.

hanni
07-01-2010, 19:26
baze dodaje sie przez strone internetową, dokladnie tak, są trzy przyciski dodaj usuń edytuj, w momencie tworzenia nie mozna nawet nadac jej nazwy jakiej sie chce tylko system nadaje automatycznie zgodnie z adresem strony, w edytuj mozna jedynie zmienic haslo dostepu, pozniej po utworzeniu bazy mozna wejsc do panelu administracyjnego mysql a tam wyswietla utoworzoną bazę danych system porownania latin 2 nie ma zadnej opcji umozliwiajacej zmiane kodowania pustej bazy danych, wiem ze mozna to zrobic jakims poleceniem sql ale nie bardzo wiem jak

Jola
07-01-2010, 19:34
Witam,
na home.pl można zmienić system porównywania znaków dla bazy - właśnie w zakładce operacje.

hanni
07-01-2010, 19:40
mam w tej chwili serwer w fazie testowej 14 dni i u mnie nie ma takiej zakłdki, znalazłem w sieci taką informację że można to zrobić dla każdej tabeli osobno, albo można z pozimy sql wpisać alter database "nazwa bazy danych' default character utf8 collate utf8_general_ci - przed importem bazy z kompa domowego, pozwoliłem sobie rowniez zadzwonic do pomocy home.pl ,tam odpowiedzieli ze z poziomu panelu administracyjnego nie mam mozliwosci samemu zmienic systemu kodowania w wersji testowej, mogą to zrobic oni administarcyjnie, ewentualnie z poziomu sql moglo by sie to udac