PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy - "Tekst opisu"



Karol99
05-01-2010, 21:37
Joomla 1.5.15, komponent Kontakty: na zapleczu w edycji kontaktu, w "Ustawieniach poczty elektronicznej" jest pole "Tekst opisu". Z jego opisu w "dymku" wynika, że treść ma się pojawiać na froncie ponad rubrykami formularza.

Nie pojawia się :(

Co więcej, przejrzałem kod w pliku default_form.php i nie dostrzegam instrukcji, które miałyby taką zawartość wyświetlić...

Czy ktoś miał podobny problem? A może znalazł rozwiązanie?...

Pozdrawiam noworocznie!

big_krzysiek
05-01-2010, 21:41
a tresc wstawiles kodem html....?
w poprzedniej wersji J! nie dalo sie juz tak wstawiac...nie wiem jak jest w 1.5.15...

Karol99
05-01-2010, 21:45
a tresc wstawiles kodem html....?

Nie, zwykłym tekstem.

moje
05-01-2010, 22:35
A link do strony mamy sobie wyczarować?

Jola
05-01-2010, 23:14
Witam,
wygląda na to, że ten parametr istnieje tylko w pliku konfiguracyjnym (potem w bazie). Nie pojawia się nigdzie więcej. Twórcy zapomnieli go wykorzystać. :)

big_krzysiek
06-01-2010, 13:29
hmm...
przed edycja postu bylo o formularzu kontaktowym...

Formularz kontaktowy - "Tekst opisu"

po o poczcie elektronicznej...

"Ustawieniach poczty elektronicznej"

a to dwie rozne rzeczy...:-)

Karol99
06-01-2010, 22:57
wygląda na to, że ten parametr istnieje tylko w pliku konfiguracyjnym (potem w bazie). Nie pojawia się nigdzie więcej. Twórcy zapomnieli go wykorzystać. :)
Tego własnie się obawiałem.

Piękne dzięki za zainteresowanie problemem :)

Karol99
06-01-2010, 23:00
hmm...
przed edycja postu bylo o formularzu kontaktowym...


po o poczcie elektronicznej...


a to dwie rozne rzeczy...:-)
Cały czas chodzi o formularz kontaktowy - nie szukaj dziury w całym, spójrz na jego zaplecze, zrozumiesz... :rolleyes:

big_krzysiek
06-01-2010, 23:25
:-)...

treść ma się pojawiać na froncie ponad rubrykami formularza
jesli chcesz miec wlasny tekst nad polami formularza...po prostu wpisz go w polu inne informacje...

komponenty-kontakty-kontakt-informacje-inne informacje...

J1.5.14 nie przyjmowala kodu html, ...1.5.15 przyjmuje....tak ze mozesz sformatowac tresc wg uznania...:-)

Karol99
07-01-2010, 15:25
...

jesli chcesz miec wlasny tekst nad polami formularza...po prostu wpisz go w polu inne informacje...

Tak, chociaż z układu graficznego jaki wychodził (jakieś BR-y po drodze są w kodzie) wolałem właśnie to kolejne pole, którego jak się okazuje zapomniano wstawić


...
J1.5.14 nie przyjmowala kodu html, ...1.5.15 przyjmuje....tak ze mozesz sformatowac tresc wg uznania...:-)

O, to cenna informacja :)

Nie wpadłem żeby to sprawdzać, a rzeczywiście to może rozwiązać moje problemy. THX!