PDA

Zobacz pełną wersję : Po opublikowaniu blokowanie edycji



sonysony
06-01-2010, 15:21
Następująca sytuacja: Autor bądź redaktor zgłaszają artykuł, natomiast wydawca go publikuje.
Moje pytanie brzmi: czy można w jakiś sposób sprawić, aby po opublikowaniu edytować ten artykuł mógł tylko wydawca i admini, a autor i redaktor tylko odczyt.

Pozdrawiam

zwiastun
06-01-2010, 16:35
Tak - ustawić im autora na redaktora lub wydawcę oraz wypełnic pole Inny autor nazwą właściwego autora. Ta będzie wyświetlana, ale autor nie będzie mógł edytować materiału

sonysony
07-01-2010, 09:57
Dzieki za szybka odpowiedź, jednak z jakiegoś powodu ten sposób u mnie nie działa. Jednego użytkownika mam zrobionego redaktorem, drugi to wydawca. I nawet jeżeli wydawca utworzy swój artykuł to redaktor i tak moze go edytować. A może coś źle robię?
Próbowałem wpisywać także w polu Inny autor kogoś innego i również pozwala to na edycję po opublikowaniu. Może mam coś nie tak z ustawieniami.
A może jest jeszcze inny sposób rozwiązania mojego problemu. Chodzi o to aby redaktor miał możliwość edycji artykułu tylko do momentu gdy ten jest jeszcze nieopublikowany przez wydawcę, natomiast po publikacji już tylko prawo do odczytu.

Z góry dziękuję

zwiastun
07-01-2010, 13:32
Redaktor to redaktor - ma prawo dokonywania korekty. System rządzania prawami jest w Joomla, jaki jest. Mozesz skorzystać z rozszerzenia typu NoixACL