PDA

Zobacz pełną wersję : moduł - polecane artykuly



coliberek1
06-01-2010, 16:04
Nie wiem czy przypadkiem nie rozbawię wszystkich tym pytaniem - ale śmiech to zdrowie więc.... :)
--------------------
Poszukuję rozwiązania, które w module wyglądającym np jak mostread albo latestnews wyświetli np 9 najbardziej polecanych artykulów.
--------------------
Wczesniej bylo to zrobione jako othermenu - ale jak ustawilam w template css specjalną klasę .menu to i lewe menu i othermenu-wazne po prawej chwytalo style z klasy .menu. (dodam ze narazie raczkuję z joomlawiki w css i przyrostkach klas modułów, pomimo dymiących koncentracji nie mogę tego wciąż do końca załapać - i pewnie dlatego nie mogę okryc prostego rozwiązania)
--------------------
Więc zeby pozbyc się problemu zrobilam kategorię "wazne" , i wyswietlam jej zawartosc w module "latestnews" z id powyzszej kategorii (zeby tylko te artykuly wyswietlac w module) . Ale denerwuje mnie ze nie mogę ich ustawic w takiej kolejnosci jakbym chciala.
--------------------
Jezeli ktos zrozumial o co mi chodzi w tej plątaninie zwierzen to prosze o help . :) i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

zwiastun
06-01-2010, 16:34
a) dodajesz nową klase w css, np .wazne
b) stylizujesz ją zapisujac nowe wartości tego, co już masz w moduletable (i niekoniecznie wsdzystkiego), np.
.wazne {
color:red}
c) wpisujesz przyrostek klasy CSS modułu
wazne
pamiętając, aby przed zostawić spację!
W ten sposób zostaną zastosowane wartości ustalone dla moduletable, ale niektóre zostaną nadpisane wartościami dla .wazne

coliberek1
06-01-2010, 17:11
Bardzo dziękuję za wyjasnienie!
mam tylko takie pytanie... To się tyczy wystylizowania jakiegos modulu, prawda?
--------------------------
A jak to zaczarowac z menu. Jezeli np po lewej mam Menu główne (mod_mainmenu) , a po prawej Menu polecamy (mod_mainmenu), zrobilam klasę .menu to bez wpisywania żadnego przyrostka klasy w konfiguracji któregoś z tych dwóch modułów pobiera styl wlasnie z tej dodanej klasy. Ale pobiera go do obydwu menu (glówne i polecamy). A ja chcialabym zeby menu polecamy wyświetlalo się z wyglądem normalnego modulu. Jak to zrobic tak,żeby obydwa nie chwytaly stylu z klasy .menu ?
-------------------------
Próbowalam pokombinować z przyrostkami klas modulów ale zatrzymuje mnie dziwna sprawa . Jak np nazwę klasy .menu zmienię na .menul , a w konfiguracji modulu Menu Glówne wpiszę przyrostek klasy modulu menul ( ze spacja na początku ) to już nie pobiera tego stylu i menu wygląda jak normalny modul. [dlatego wlasnie mam świadomosc ze nie czytam ze zrozumieniem poradnika w wikijoomla]

zwiastun
06-01-2010, 17:38
nie zamieniaj nazwy klasy menu tylko dodaj przyrostek klasy menu w module (ze spacją na początku), a potem zdefiniuj reguły dla klasy nazwanej tak jak przyrostek (w Joomla 1.5 to jest albo przyrostek - bez spacji, albo nazwa klasy - ze spacją na poczatku w polu parametry )

coliberek1
06-01-2010, 21:57
Ukłony dla Mistrza!:D
Wszystko pięknie działa! Lewe menu z przyrostkiem menu oraz Prawe menu wyglądające jak reszta modułów, z kolejnością taką jak ma być. A do tego wszystkiego kwestia przyrostków przetrawiona , zrozumiana i zapamiętana!
****DZIĘKUJĘ!****