PDA

Zobacz pełną wersję : brak polskich liter



michxxx
06-01-2010, 19:17
Witam,

Na początku prosze o wyrozumialosc, bo wiem ze temat zosta poruszany ale nie znalazlem odpowiedzi....

Mam nastepujacy problem. Otoż strona nie wyswietla mi polskich znakow, scilej mowiac szablon nie wyswietla polskich znakow. Zainstalowalem polski pakiet jezykowy do Joomla 1.5, ktory poprawnie wyswietla komponenty Joomla, jednakze w naglowku strony za ktora odpowiada CSS wychodza krzaczki, dokladnie takie cos:
"Wsp�lnie"


Po przeczytaniu postow, doczytalem sie ze chyba trzeba zmienic kodowanie, ale gdzie i jak?
W pliku szablonnu .php mam taki zapis:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Moze on jest odpoweidzialny ze nie widzi polskich liter, jak to zmienic?

Z gory dzieki za pomoc

moje
06-01-2010, 20:00
A czy na innym szablonie polskie znaki są wyświetlane poprawnie?

nikszal
06-01-2010, 20:11
Mam nastepujacy problem. Otoż strona nie wyswietla mi polskich znakow, scilej mowiac szablon nie wyswietla polskich znakow. Zainstalowalem polski pakiet jezykowy do Joomla 1.5, ktory poprawnie wyswietla komponenty Joomla,Pakiet językowy nie wyświetla komponentów.


jednakze w naglowku strony za ktora odpowiada CSS wychodza krzaczki, dokladnie takie cos:
"Wsp�lnie"


Po przeczytaniu postow, doczytalem sie ze chyba trzeba zmienic kodowanie, ale gdzie i jak? Pewnie w bazie danych. Kodowanie utf8_general_ci. Podaj link do strony.

michxxx
06-01-2010, 20:12
Nie :(

Zaznaczam, ze ten tekst jest wpisywany w pliku index.php,
bo jest to tekst opisujacy logo.

nikszal
06-01-2010, 20:14
To popraw go w edytorze Notepad++, w kodowaniu utf-8 bez bom. Będzie dobrze.

michxxx
06-01-2010, 20:16
To popraw go w edytorze Notepad++, w kodowaniu utf-8 bez bom. Będzie dobrze.

Nikszal, stony Ci nie podam bo mam ją na localhoscie (XAMPP). Uzywam edytora PHP WebPage. A co oznacza "poprawic utf-8 bez bom" ?
W ogole zalogowalem sie do phpAdmin ale nie widze swojej bazy danych od strony...ech.
Pomozesz jeszcze z tym kodowaniem?

nikszal
06-01-2010, 20:22
Czy ja nie napisałem po polsku? Popraw plik w edytorze Notepad++. Jeśli go nie masz, to tu jest do ściągnięcia (http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html). Ustaw w nim formatowanie utf-8 bez bom. Jest w nim takie cudo.

michxxx
06-01-2010, 20:40
toż to była kwintesencja polszczyzny naszych pra-dziadów.
Dzięki za pomoc, sciaganlem ten program i przekonwertowalem i działa poprawnie! Jeszcze raz dzięki!

Onyx
19-07-2010, 11:46
Opcja "szukaj" rządzi.
Niszkal, przyłączam się do podziękowań.
Problem dotyczył kilku modułów, gdzie był wpisany bezpośrednio tekst w plikach php.