PDA

Zobacz pełną wersję : Czysta strona gdy community builder jest włączony.



jlo30
07-01-2010, 12:35
Witam,
Mój problem dotyczy zainstalowania komponentu community builder 1.2.1

Joomla w wersji 1.5.15 zainstalowana poprawnie (chociaż jest pewien problem z szablonem w panelu admina - zaraz po zalogowaniu na zaplecze brakuje szablonu , jest tylko surowy tekst z linkami a po kliknięciu jakiegokolwiek linku jest już ok)

Komponent Community builder 1.2.1 pobrałem z joomlapolis.com. Instalacje przeprowadziłem wedlug istrukcji zawartej w paczce instalacyjnej. Podczas instalacji nie zgłoszono żadnych błędów, Wszystko sprawdzone toolsami wbudowanymi w community builder - pokazuje że wszystko jest ok.

Dodam, że czysta joomla pracuje prawidlowo, są wgrane tylko przykładowe dane z paczki joomli.
Po włączeniu jakiegokolwiek modułu z paczki community builder pokazuje mi się biała strona (wydaje mi się, że nawet się owa strona nie ładuje bo nie widać na pasku postepu procesu ładowania.
Gdy moduł cb login jest opublikowany a standardowy moduł logowania wyłączony to pokazuje się biała strona, jednak gdy wyłącze cb login to jest ok tzn brak jakiegokolwiek formularza logowania ale wyświetlają się strony.

Zauważylem że gdy zaznaczone jest w konfiguracji cb login że ma byc widoczne na wszystkich stronach to wszędzie są białe strony, jeśli zaznacze widocznośc modułu cb login np tylko w jednej pozycji menu np dla pozycji News i gdy co ciekawe moduł cb login jest opublikowany po prawej stronie a nie po lewej to wszystko jest ok , ale gdy klikne w link News to jest biała strona.

Wygląda na to jakby community builder blokował wyswietlanie stron dla których jest widoczny.
Nie wyświetlają się żadne błędy na ekranie.

Piszę z pracy więc podam z pamieci:
Windows Xp, serwer Webserv 2.0, Php 5.25, sql tez powyżej 5..., joomla postawiona na localhost. Jest plik configuration.php.

Próby były robione na 3 komputerach i nic. Nie mieszane w bazach danych ani w konfiguracjach - tylko tyle co jest w instrukcji instalacji w community builder.

Ciekawostka: Na viscie wszystko jes ok - z taka sama konfiguracja, te same paczki instalacyje.

W skrocie: Czysta joomla 1.5.15 - jest ok; Z komponentem community 1.2.1 builder - białe strony

Sorki, że taki długi post ale chcialem dobrze opisać.
Prosze o pomoc bo brak mi juz pomysłów i siły do tego :(

Z góry dziękuje :)

nikszal
07-01-2010, 13:27
Ten swój WebServ włóż między bajki, bo jak ostatnio widziałem, od 2 lat nie jest aktualizowany.

Odpal sobie Mov'Amp-a, w którym Joomla 1.5.15 już jest zainstalowany. Znajdziesz go tutaj (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,710/Itemid,66/).

jlo30
07-01-2010, 13:36
No rzeczywiście to fakt, że dawno nie widzialem aktualizacji. Ale czy Weserv jest aż tak zły? Czy to możliwe że na Viscie dobrze mi się zainstalowalo tzw fuksem?
Jakie moglibyście polecić mi porządne serwery. Chcialbym to postawić też u kumpla na na kompie żeby działał tymczasowo jako serwer. Później będzie dopiero projekt przeniesiony na inny, docelowy serwer.

Proszę o dalsze sugestie. ;)

jlo30
07-01-2010, 17:09
Rewelka!
rzeczywiście był to chyba błąd webservera albio może chociaż wątpie paczki instalacyjnej joomli. W każdym bądź razie uruchomiłem Mov'Amp-a z joomla - działa ok.
zainstalowałem community builder - działa ok.
Nie pisałem tego wcześniej bo ważne było czy wogóle joomla z cb się uruchomi ale miałem, juz część projektu zrobione na innym kompie - na ww. Viscie dlatego przerzuciłem dane z projektu do Mov'Amp-a i zadziałało bez zająknięcia.
Programik super. Dzięki nikszal za popdpowiedź.

Problem jak dla mnie rozwiązany, ale jednak ciekawy jestem czemu taki problem występuje w webserv-ie? Jeśli macie jakieś pomysły to chętnie posłucham.
jeszcze raz dzięki ;)