PDA

Zobacz pełną wersję : menu + uprawnienia



jaru
01-08-2006, 16:37
Mam takie pytanie odnosnie uprawnien do przegladania skladnikow w jakimkolwiek menu w joomla...

Zalozmy ze mam menu DRZEWO, a w nim:
Sosna
Swierk
Modrzew
Dab
Klon

Chcialbym aby wszystkie pozycje tego menu byly widoczne dla kazdego, i nie zarejestrowanego i dla tego, ktorey sie juz zarejestrowal.
Ustawiajac np Modrzew na registered, maskuje ten element przed userami public a chcialbym zeby kazdy to widzial, ale zeby po kliknieciu wywalalo, ze nie ma sie uprawnien ew. okno logowania.
Dodam ze wszystkie elementy tego menu sa URL'ami, wiem ze mozna utworzyc sobie modul zawierajacy to co chce przedstawic w elemencie menu i dac mu registered, ale czy jest mozliwe ustawienie elementu menu z dostepem tylko dla registered?

Zamotalem troche, ale mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi...

Pozdrawiam

Rybik
01-08-2006, 17:09
konfiguracja -> pokazuj linki niezalogowanym

(pierwszy :P )

zwiastun
01-08-2006, 17:09
Ano motasz i niepotrzebnie
W konfiguracji jest opcja: Pokaż niezalogowanym linki.
Cała filozofia

jaru
01-08-2006, 18:37
Ano niezupelnie... jak ustawie tak jak radzicie, to pozycje menu owszem, pokazuja sie niezalogowanym. Problem w tym ze wtedy niezalogowany klikajac na dana pozycje (ustawiona w manadzerze menu na registered) wchodzi bez problemu - efekt taki sam jak dalbym wszystkie pozycje w menu na public...

Jakas rada?:)

jaru
01-08-2006, 18:39
Najgroszym wyjsciem bedzie klonowanie mod_login i porobienie odsylaczy po zalogowaniu... ale tego chcialbym uniknac

Rybik
01-08-2006, 22:44
bo odsylacze URL nie maja takich opcji, uzyj weblinks:
1) wszystkie linki dodac do komponentu weblinks w jednej kategorii
2) dodac linka do kategorii komponentu weblinks do menu
3) zajrzec z frontu i skopiowac te linki jako odnosniki do weblinks -> http://www.rybik.pasqdnik.pl/component/option,com_weblinks/task,view/catid,2/id,1/
4) dodac teraz kazdy taki link jako odsylacz URL
5) usunac zbedny juz link menu do calej kategorii (sluzyl tylko podejrzeniu adresu wewnetrznego od frontu)
6) ustawic kategorie linkow dla registered only

jaru
02-08-2006, 10:12
Dzieki, smiga;)
troche z tym zabawy jesli bede mial bardzo rozszerzone to menu (katalog) ale dobrze ze problem rozwiazany...;)

am123
02-08-2006, 10:49
A komponent JACL nie rozwiązałby problemu ?

jaru
02-08-2006, 10:54
Rozwiazalby, tyle ze lekko mowiac boje sie go hackowac na dzialajacej juz Joomli, chyba ze rzeczywiscie jest to bezpieczne:) Przydalyby mi sie rowniez dodatkowe grupy, co akurat JACL daje...

Rybik
02-08-2006, 16:36
JACL rokraczy Joomle z polskim adminem najprawdopodobniej