PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.15 a wersja PHP na serwerze



isia
07-01-2010, 18:06
Witam
Nie wiem czy dobrze "wstrzeliłam" się w dział ale:

Chciałam podnieść wersję Joomla z 1.5.14 do 1.5.15.
Okazało się, że wywala mi błędy. Okazuje się, że problem tkwi w wersji PHP 4.
Znalazłam rozwiązanie:

http://docs.joomla.org/Why_do_I_get_the_message_%22Warning:_cannot_yet_ha ndle_MBCS_in_html_entity_decode%22

ale postanowiłam napisać do admina serwera (firma hostingowa). Otrzymałam odpowiedź:

Obecnie obsługa PHP5 została dodana jako współbieżna dla PHP4.
PHP4 nadal jest podstawowe i by skorzystać z PHP5 plik powinien mieć rozszerzenie .php5
lub w danej lokalizacji w pliku .htaccess należy wprowadzić:
AddHandler application/x-httpd-php5 php

W związku z tym mam pytanie:
jeśli nie chcę zmieniać wszystkim plikom rozrzerzenia php powinnam użyć .htacces. Czy wystarczy powyższą linię umieścić w pliku .htacces w folderze głównym czy pliki .htaccess powinny znaleźć się w KAŻDYM folderze i podfolderze joomli ?

zwiastun
07-01-2010, 18:37
Zanim zaczniesz cokolwiek robić z htaccess, poczytaj na jego temat. To nie jest ot taki sobie pliczek. Można by Ci, oczywiście odpowiedzieć jednym słowem. Ale nie jesteś już kompletną nowicjuszką!

isia
07-01-2010, 19:15
tak racja! - udało mi się znaleźć info - to co ustawię w głównym .htaccess spłynie na pozostałe foldery, pod warunkiem, że nie umieszczę gdzieś jeszcze innego pliku .htaccess.

Tylko o to mi chodziło...

kompletną nowicjuszką - no chyba istotnie nieee :-)
Muszę sobie doinstalować jakąś wersję starego PHP 4 żeby to przetestować nie na żywca.

moje
07-01-2010, 19:30
Polecam mov'AMP, a co to takiego to powie Ci szukajka na forum i www.wiki.joomla.pl ;)

isia
07-01-2010, 20:12
już testowałam - bardzo fajne rozwiązanie niestety nie spełnia moich oczekiwań.
Pierwszy problem to import 8 GB bazy danych do MySQL więc się zniechęciłam.
Do tej pory pracowałam na XAMPP, wcześniej na Krasnalu, który miał tą zaletę, że pozwalał na zmianę wersji PHP ale niestety nie ma nowszych wersji.
Teraz sprawdzam WamServ ale się trochę sypie na Windows 7 przy przełączaniu na niższe wersje Apache, PHP i MySQL.