PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon td_zanet - potrzebuję pomocy



jurek_joomla
07-01-2010, 20:40
Witam serdecznie. Buduję swoją stronę na szablonie td_zanet. Od razu podaję link gdzie taki szblon można zobaczyć http://joomla.cmsportfolio.com/index.php?template=td_zanet (http://joomla.cmsportfolio.com/index.php?template=td_zanet)mój problem polega na tym, że wymyśliłem sobie, aby w miejscu gdzie zmieniają się fotografie "Flasheader" zmieniało się ich więcej niż jest to ustalone w templatce. Domyślnie wczytywane są 4 fotografie header01, header02 itd. jedank kiedy dokładam do katalogu header plik header05 to nie jest on widziany. Co jest tego przyczyną ? w katalogu images jest plik header.swf i to on z pewnością odpowiedzialny jest za wczytywanie fotek. Czy można go jakoś edytować i poprawić, aby wczytywał coś więcej ?. Nigdy nie robiłem nic we flashu dlatego moje być może dziwne pytania. Jeżli ktoś zechce mi pomóc będę wdzięczny. Mogę również przesłać ten plik header.swf na maila. Z góry dziękuję
A może ma ktoś pomysł jak to zrobić w inny sposób? Byle efekt był ten sam i fotografie z określonego katalogu wyświetlały się losowo.

jurek_joomla
09-01-2010, 10:50
Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania!!!

big_krzysiek
09-01-2010, 12:00
dokladnie tak jak piszesz...
plik header.swf pobiera z folderu header obrazki 700x300 w formacie jpeg.
efekt przeslony w formie okregu uzyskuje sie poprzez nalozenie na to pliku header.png

jesli chcesz miec wieksza liczbe obrazkow...musisz stworzyc nowy plik header.swf

mozesz tez zastosowac ktorys z modulow joomla, do wyswietlania losowo obrazkow i umiescic go w <div id="ol-flashheader">

jurek_joomla
09-01-2010, 14:54
Dzięki, a możecie jeszcze podpowiedzieć przy użyciu jakiego programu mogę stworzyć taki nawy header.swf. Te z którym się zetknąłem do tej pory zgrywają wszystkie fotki do jednego pliku i swf ma aż 8 MB, a mnie chodzi o to aby fotki były wczytywane z podanego katalogu.

big_krzysiek
09-01-2010, 17:51
np programy firmy: macromedia, adobe, selteco..i innych...

jesli wygenerowany przez ciebie plik swf ma 8mb, to w jakiej rozdzielczosci dajesz obrazki?...albo jaka ilosc....?, skoro jeden obrazek 700x300 px z szablonu ma "wage" 32kb

co do drugiego rozwiazania...
pobiez ktorys z modulow losowych obrazkow (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-rotators)

jurek_joomla
15-01-2010, 12:30
OK widzę, że na pomoc w tym temacie nie bardzo mogę liczyć, ale być może ktoś potrafi mi podpowiedzieć jeszcze jak wymusić wyświetlanie losowych fotek w pozycji header.
Pobrałem coś takiego AJAX Header Rotator. Zainstalowałem opublikowałem, pozycję ustawiłem na header i nic. Być może musiałbym usunąć fragment kodu templatki, który jest odpowiedzialny za ten header swf ??
Kod wygląda tak:

<div id="ol-flashheaderpng">
</div>
<?php if($show_flashheader == "true") : ?>
<div id="ol-flashheader">
<object type="application/x-shockwave-flash" data="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template?>/images/header.swf" width="700" height="300">
<param name="wmode" value="transparent" />
<param name="movie" value="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template?>/images/header.swf" />
</object>
</div>
<?php endif; ?>
<!-- END: flashheader -->

Może to teraz przeszkadza w wyświetlaniu modułu? Moja wiedza jest na razie bardzo ograniczona. Czy muszę jakiś fragment kodu usunąć aby w header pojawiły się fotki ze wskazanego prze zemnie folderu??

budko
11-05-2010, 13:46
ahoj
este potrebujes pomoc?
netreba vytvarat novy plik header.swf
staci ked doplnis do suboru photos.xml dalsie fotky

cześć
nadal potrzebuje pomocy?
nie powinno być stworzenie nowego header.swf
Wystarczy dodać do pliku photos.xml więcej zdjęć