PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie pliku migracyjnego ze zrzutu bazy danych



ludwiczakm
08-01-2010, 14:22
Witam

Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość przygotowania pliku migracyjnego z Joomla 1.0 dla Joomla 1.5 na podstawie wyłącznie zrzutu bazy danych i za pomocą komponentu Migrator (chodź niekoniecznie)?

Skąd taki problem? Baza danych jest na tyle obszerna, że nie dał rady jej zrucić phpMyAdmin więc wątpię (z całym szacunkiem dla tego komponentu ;)), że Migrator da radę zrobić ten plik migracyjny.

Pozdrawiam :)

alex51
08-01-2010, 15:10
Pewniejsze i mniej skomplikowane jest migrowanie z zastosowaniem komponentu Mtwmigrator, opisanego na wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/Mtwmigrator).
Niemniej każda migracja wymaga procedury uwzględniającej przeprowadzenie czynności wykonywanych od strony Zaplecza, ponieważ opiera sie na działaniu komponentów.
Nie znam sposobu na przygotowanie pliku migracyjnego z samego zrzutu bazy danych.

ludwiczakm
08-01-2010, 15:15
Zgadzam się, że jest mniej skomplikowane ale czy możliwe? Mowa o Joomla! stojącym na ponad 100 tabelach z czego największa ma ponad 750tys. rekordów.

zwiastun
08-01-2010, 15:15
Przypominam, że mtwMigrator nie zachowuje wszystkich niezbędnych informaji (choć w poprawionym jest już znacznie lepiej)

ludwiczakm
08-01-2010, 15:23
zwiastun export bazy wiesza się na tabeli jos_core_log_items, a chodzi głównie o przeniesieni treści, kategorii itp oraz dopisanie wtyczek aby byłą możliwa migracja np jEvents, AdsManager..

Mógłbyś sprecyzować jakie dane tracę przy migracji przez mtvMigrator? I powiedzieć czy ta tabla jest konieczna na nowej wersji Joomla?

zwiastun
08-01-2010, 15:27
Po pierwsze, możesz eksportować fragmentami, niekoniecznie całą na raz. Wiele razy tak robiłem.
Tabela jest konieczna, ale po co Ci z niej dane? (dziennik).
MtwMigrator nie przekształca dodatków (np. mosimage)

ludwiczakm
08-01-2010, 15:30
Z porcjowaniem to problem taki, że ta tabela dziennika nie chce się zrzucić na dysk ;)
Źle się wyraziłem, chodziło mi o przydatność zawartości tej tabeli..
To w jaki sposób miałbym przenieść dane z dodatków? Czytałem o wtyczkach ETL i SQL ale czy one mają coś wspólnego z mtwMigratorem?

zwiastun
08-01-2010, 15:36
Nie pamiętam, w najnowszej wersji ta niedoróbka chyba jest poprawiona. Wtyczki służą do komponentu dla 1.0, mtwMigrator działa niecoinaczej. Poprawiałem te błędy ręcznie (niestety :) )
Wyczyść tę tabelę, został tylko strukturę. Ona zbiera dużo a mało użytecznych informcji o datach odwiedzin i ilości odsłon

ludwiczakm
08-01-2010, 15:44
Jakbyś był tak miły i podzielił się zauważonymi błędami i opinią z którym komponentem lepiej migrować duuużą stronę to byłbym wdzięczny ;)