PDA

Zobacz pełną wersję : losowy numer - komponent - szukam.



merida
08-01-2010, 22:59
Witam,
Natknął sie moze ktoś z Szanownych Czytających na komponent losujący numerek z konkretnego zakresu. Najlepiej raz dziennie.
Chodzi o szczęśliwy numer ucznia niepytanego w szkole danego dnia.
Będę wdzieczna za podpowiedź.
pozdrawiam
Agata

moje
08-01-2010, 23:05
Najlepszym rozwiązaniem będzie poczytanie losowości liczb dla języka php, w tym celu należy użyć takiego zestawu słów kluczowych w googlarce: generator liczb pseudolosowych- fachowa nazwa. Znajdziesz informacje o tym jak działa taki kod i bez problemu napiszesz swój :)
Taki niewielki kod (kilka linijek) wstawić w szablonie.

O szablonach, ich edycji (i nie tylko) znajdziesz informacje na www.wiki.joomla.pl.

merida
08-01-2010, 23:10
Serdeczne dzieki za szybką odpowiedź.
Php ni w ząb. Html owszem.
Poszukam wg Twoich wskazówek. Poczytam, a jak czas pozwoli to chętnie sama to zrobię.
ps. Pomyślałam jeszcze, że może można zmodyfikować "losowy obraz", tak, by pojawiał się raz dziennie o ustalonej porze, u każdego ten sam? Obrazki mogłyby przedstawiać liczby...
hmm...?
pozdr.
Agata

big_krzysiek
08-01-2010, 23:26
witaj!
mysle ze rozwiazaniem dla twojego problemu moze byc nieznaczne przerobienie modulu imieniny...

zamiast imienin na caly rok wpisujesz numerki...
ma to ta zalete, ze jak wypadnie wolny dzien...wpisujesz jakis tekst...

nie wiem ile numerkow ma sie wyswietlac dziennie, czy jeden czy kilka, ale powyzsze rozwiazanei ma ta zalete, ze nie wygeneruja ci sie te same numerki losowe w kolejnych dniach...

merida
09-01-2010, 19:36
Witam
...i tak zrobiłam jak Krzysztof sugerował.
Dzięki serdeczne, nie wpadłabym na ten pomysł sama. dzięki!