PDA

Zobacz pełną wersję : Frontpage i suffix/ID artykułu



Siemien
09-01-2010, 23:45
Dobry wieczór ;]

Potrzebuję zrobić coś takiego:

Mam 5 obrazków , samlocik , budynek itd i potrzebuję zeby do wybranego artykułu pojawił mi sie ten obrazek. Tylko ten obrazek jest jako tło tytułu ma byc pod tytułem. Generalnie mozna ustawic 1 obrazek do wszystkich a to mi nie zbyt pasuje.
Czy jest może jakies plugin co dodaje suffix do atykułow?

Choć najbardziej interesuje mnie takie rozwiązanie:

do class="" potrzebowałbym wpisac ID artykułu. np class="46"
czy jest coś w stylu: "<?php echo $this->costam" żeby wydobyć te ID?

Pozdrawiam

moje
10-01-2010, 12:24
Możesz zrobić tak, że jeden obrazek jest przy wszystkich artykułach z danej kategorii.

Umieszczasz taki obrazek w opisie danej kategorii, sprawdzasz jaki kod odpowiada za ID kategorii. Następnie modyfikujesz kod odpowiedzialny za wyświetlanie artykułów, w którym dodajesz kod odpowiedzialny za wyświetlanie obrazka, kod ten sam dobiera obrazek na podstawie id.

Skorzystaj z nadpisywania szablonem, o tym znajdziesz informacje na www.wiki.joomla.pl.

Jeśli czujesz się się odpowiednia na siłach, to możesz zmodyfikować odpowiednie kod zaplecza odpowiedzialny za dodawanie artykułu, gdzie w opcjach dodajesz możliwość wyboru tła, musisz również odpowiednio zmodyfikować bazę danych, a zmodyfikowany kod wyglądu będzie automatycznie tą informację pobierał z bazy danych.