PDA

Zobacz pełną wersję : Paginacja - numerowanie stron.



kw5xgLpC
10-01-2010, 17:21
Witam, mam drobny problem w Joomla, a mianowicie numeracja stron. Zerknijcie proszę na adres <usunięto URL>, a następnie zjedźcie na sam dół strony do numerowania.

Pierwszy problem to ta 1 pod numeracją stron - nie wiem co ją generuje, a bardzo chciałbym się jej pozbyć.

Drugi to samo wyświetlanie numeracji (tej olinkowanej) - jak kliknę stronę nr 2, przechodzi mi do drugiej strony, ale jak zjadę na dół to numeracja dalej zachowuje się jakbym był na stronie nr 1.

Zna ktoś przyczyny tego stanu rzeczy? ja sam kombinuję i nic sensownego nie osiągnąłem. Może są jakieś rozszerzenia przeznaczone do sprawnej numeracji stron, które mógłbym zastosować?

Jola
10-01-2010, 21:29
Witam,
wszystko wskazuje na proste adresy. Po wyłączeniu powinno działać dobrze.

kw5xgLpC
10-01-2010, 21:45
@Jolaass

Dzięki wielkie! Nie sądziłem, że to może być przyczyną, podłubałem coś w opcjach rozszerzenia SEO i naprawiłem swój problem, nie do końca wiem jak ;)

Może jeszcze wie ktoś jak się pozbyć tej 1 z dołu? Wygląda na to, że jest to generowane przez JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL, ale nawet jak zmienię z Strona %s z %s na pustkę, to 1 dalej zostaje..

zwiastun
10-01-2010, 22:02
Powinno wystarczyć wyłączenie w ustawieniach pozycji menu parametru Wynik paginacji.
W plikach szablonów bloga (przeglądu) odpowiada za licznik fragment pod koniec

<?php echo $this->pagination->getPagesCounter(); ?>
Można go tutaj usunąć (wyremować, ale czy rzeczywiście trzeba?)

kw5xgLpC
11-01-2010, 02:20
Wielkie dzięki Zwiastun!

Zakomentowałem ten wpis. Uważam, że tak strona wygląda lepiej, głównie dlatego, że przyzwyczaiłem się do braku czegoś takiego na innych stronach.

Napiszę na wszelki wypadek, że chodzi o plik components/com_content/views/frontpage/tmpl/default.php gdyby komuś przyszło odkopać temat z podobnym problemem.

zwiastun
11-01-2010, 03:36
Nie tylko ten - ten obsługuje jedynie przegląd Strona frontowa, a są jeszcze dwa - przegląd kategorii i sekcji :)
No i zmian dokonujemy wedle reguły nadpisywania szablonem a nie w oryginalnych skryptach

kw5xgLpC
12-01-2010, 00:45
Nie tylko ten - ten obsługuje jedynie przegląd Strona frontowa, a są jeszcze dwa - przegląd kategorii i sekcji :)
No i zmian dokonujemy wedle reguły nadpisywania szablonem a nie w oryginalnych skryptach
Tak tak, jestem tego świadom. Tzn. w miarę możliwości jestem w stanie sam korygować napotkane błędy więc mogę się pochwalić jako taką orientacją, a dzięki skrawkowi kodu, który mi pokazałeś, raczej nie będę miał problemu z numerowaniem w innych sekcjach :)

Jeszcze raz dzięki!