PDA

Zobacz pełną wersję : Lista - Artykuły w kategorii - modyfikacja



arekk
11-01-2010, 12:15
Witam. Szukam, w plikach odpowiedzialnych za wyświetlanie Listy - Artykułów. Tworząc taką pozycje w menu wyłączyłem wszystko co było możliwe w parametrach. (No chyba że coś przeoczyłem). Zostało jedynie na stronie liczby 1 2 3, oznaczające liczbę pozycji w danej kategorii. Chciał bym to usunąć(ukryć)...Prosił bym o jakieś wskazówki. Plik jaki modyfikowałem to /components/com_content/models/category.php

zwiastun
11-01-2010, 13:45
Najpierw dowiedz się, co to jest nadpisywanie szablonem (template overrides), a jak już będziesz wiedzieć, to pewno i nie będziesz pytać. Materiały na www.wiki.joomla.pl

arekk
11-01-2010, 16:00
Poczytałem trochę, z tego co wyczytałem, jest to /testy/components/com_content/views/category/view.html.php ten plik jest odpowiedzialny za efekt końcowy. Tylko nie wiem który wpis odpowiada za wyświetlanie listy artykułów. Przeglądałem trochę kod ale się nie doszukałem.


// Parameters
$params->def('num_leading_articles', 1);
$intro = $params->get('num_intro_articles');
$default_limit = $params->get('display_num');

Kombinowałem coś z tymi elementami, ale nie uzyskałem, porządnego efektu..

zwiastun
11-01-2010, 16:07
no to teraz do pliku odpowiedzialnego za widok (w katalogu section/tmpl - przekopiować do katalogu swojego szablonu i usunąć, czego nie chcesz)

arekk
11-01-2010, 16:33
Nie bardzo rozumiem. Plik odpowiedzialny za wyświetlanie Listy - Artykułu w kategori to
/components/com_content/views/category/view.html.php, abym mógł osiągnąć zamierzony efekt muszę skopiować z tej lokalizacji
/testy/components/com_content/views/category/tmpl pliki
blog.php, blog_item.php do katalogu mojej szaty witryny czyli
/testy/templates/moja_szata/html/com_content/category. I te pliki zmodyfikować...

zwiastun
11-01-2010, 16:46
Oj, naprawdę doczytaj na wiki - co najmniej 3 materiały dokładnie opisujące nadpisywanie szablonem, także na przykładach!

arekk
11-01-2010, 17:25
Na wiki pisze tak

Jeśli chcemy zastąpić domyślny szablon przeglądu kategorii artykułów, musimy skopiować plik:
/components/com_content/views/category/tmpl/blog.php
do:
/templates/rhuk_milkyway/html/com_content/category/blog.php
Po skopiowaniu plików mamy pełną swobodę dostosowywania ich do swoich potrzeb i wymagań. Nie musimy honorować żadnych ustawień, jeśli nie chcemy.

Tak zrobiłem, i teraz edytując plik

/templates/moja_templatka/html/com_content/category/blog.php
nic się nie to nie daje...Pomału się podaje na dzisiaj, jeszcze kilka razy to przeczytam kilka prób...mam dość...

zwiastun
11-01-2010, 17:34
Ale to jest przykład. Dotyczy przeglądu artykułów, a Twój problem dotyczy Listy - Kategorie artykułów w sekcji! Zatem z com_content/views/section/tmpl/default.php -> templates/itd

sonysony
13-01-2010, 09:47
Tutaj masz odpowiedz, u mnie działa :)
http://docs.joomla.org/Override:No_Numbers_in_Category_List

arekk
13-01-2010, 10:17
Tutaj masz odpowiedz, u mnie działa :)
http://docs.joomla.org/Override:No_Numbers_in_Category_List

Dziękuje bardzo to było to. Zwiastun tobie też dziękuje, za poświęcony czas.