PDA

Zobacz pełną wersję : Witam, Joomla - same problemy



krzlew
11-01-2010, 12:45
Posiadam hosting na serwerze livenet.pl

Po zainstalowaniu Joomli kompletnie nie idzie zainstalować komponentów. Instalowałem wersję 1.5 - same problemy, 1.0 to samo. Albo jest napisane, że nie może znależć pliku XML albo znowu jakiś inny błąd.
Postępowałem wg instrukcji - sprawdziłem plik XML, był polski znaczek usunąłem, spakowałem i jeszcze raz próbuje. Same błędy. Niestety, ale Joomla jest bardzo denerwująca. Taki CMS i wszystko powinno działać bez problemu.
Aczkolwiek pewnie to wina mojego hostingu.
Znów wszystko usuwam i jadę jeszcze raz z instalacją joomla 1.0.
Będę opisywał po kolei moje problemy.

big_krzysiek
11-01-2010, 12:56
witaj!
jesli podczas instalacji masz "wszystko na zielono"...nie powinno byc zadnych problemow...

na livenet.pl (http://livenet.pl/includes/serwery-www.php?serwer=prioritaire) kazdy cms powinien ci dzialac bez problemu

krzlew
11-01-2010, 13:12
A więc tak. Ściągnąłem wersje Joomla 1.0.15 :: JAL-iso.

W oknie instalacji mam następujące błędy:
configuration.php Niezapisywalny - potem go nadpisze i będzie OK

- Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON ’ zamiast ’OFF’
Grzebałem przy poprzedniej instalacji w pliku htaccess i dopisałem na końcu
php_flag register_globals 0 jednak dalej pozostawała ta opcja włączona - więc chyba powinienem napisać do admina serwera aby mi to wyłączył?

Kolejny błąd:
Display Errors: powinien być (ON) a jest (OFF)

short_open_tag powinien być (OFF) a jest (ON)

Wiem na forum jest pełno tego typu tematów i odpowiedzi. Nie mogę znależć nigdzie pliku php.ini

A w htaccess wszystko co dopisze to nie działa. Więc to chyba jednak wina serwera?
Ale mniejsza o to, mogę zainstalować dalej a i tak będą błędy przy instalacji modułów.

zwiastun
11-01-2010, 13:38
A kto Ci każe i po kie licho instalować oprogramowanie, które kilka miesięcy temu trafiło do zamrażarki?! Pomocy w tej kwestii już nie uzyskasz!

krzlew
11-01-2010, 13:54
To zainstaluje wersje 1.5 i to samo będzie!
W takim razie dobrze, zainstaluje jeszcze raz wersję 1.5