PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem Banners i jego wyświetlaniem.



matejkoo
11-01-2010, 13:15
Witam... tytuł jest troszkę mylny :) ale zaraz szybko dowiecie się o co chodzi.


Problem polega na tym że chciałem przy pomocy komponentu banners zrobić myk polegający na podmianie dla każdej zakładki menu nowego baneru.
Ale problem polega na tym że komponent banners zamiast wyświetlać mi baner normalnie poszerza mi jeszcze templatkę. Problem ilustruje rysunek w załączniki. Widać przy prawym rogu jak nie wiadomo czemu zostaje poszerzona templatka. Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

Dodam że ten w środku w białej ramce, (nie wiek skąd ta ramka) to "nowy baner" który jest specjalnie przycięty, powinien być szerokości tego zielonego. To 5 mm na końcu to właśnie poszerzenie.

Bazyl
11-01-2010, 20:16
Hej,

Sorki, ale pliki .jpg obrabia się w programach graficznych.
Zainstaluj Firebuga i kombinuj... Bo rozumiem, że adres strony to tajemnica.

matejkoo
12-01-2010, 16:10
Uwaga odnośnie "Sorki, ale pliki .jpg obrabia się w programach graficznych." czego ma konkretnie dotyczyć?

Adres strony to ies.org.pl, obecnie banner (który miał się wyświetlać z puli reklam) jest wyłączony z powodu tego że strona jest w ciągłym użyciu.

zwiastun
12-01-2010, 16:17
Problem można próbować rozwiązać, jeśli się go widzi. Z obrazkiem mozna sobie popracować w programie graficznym. Owszem, wyjaśnia, w czym rzecz, ale do niczego innego nie służy.
Masz nierealne oczekiwanie - że ktoś najpierw uzyska efekt, jaki chcesz poprawić, a następnie znajdzie nań lekarstwo. Albo kombinuj sam, albo daj podstawy do udzielenia Ci pomocy.

matejkoo
12-01-2010, 17:02
Proszę ies.org.pl. Panowie nie ma co się spinać. Wystarczyło napisać że chcecie podgląd. Po prostu www ciągle ma odwiedziny i nie mogę sobie pozwolić na "niedopracowanie". Z drugiej strony dałem screen'a bo myślałem że ktoś się z tym spotkał. Nie denerwujcie się. Pozdrawiam

Bazyl
12-01-2010, 17:05
#banner {
float:right;
padding-right:70px;
padding-top:20px;
}

template.css wiersz 49


Dla Ciebie to tylko 1 procent podatku... (http://www.1procent.net/)

matejkoo
13-01-2010, 10:42
Działa, działa:) nie pomyślałem że to może być akurat w css, obwiniałem sam moduł banners. No nic, poważnie...wielkie dzięki bazyl za uratowanie sprawy :). Tylko został ostatni problem, baner opadł mimo wyśrodkowania.


Próbowałem padding-bottom jakoś to podnieść. Przejrzałem *.css i nie wiem co domyślnie ustawia ten obrazek akurat od tej wysokości, skoro padding-top wyzerowałem jak i padding-right;/

matejkoo
13-01-2010, 18:19
Ktoś ma może pomysł?

seba.adm
13-01-2010, 18:39
maintitle {color:#FAFAFA;
float:left;
font-size:28px;
font-weight:bold;
letter-spacing:normal;
padding-bottom:0;
padding-left:85px;
padding-top:0;

template.css wiersz 155

matejkoo
13-01-2010, 19:47
Dzięki seba.adm, wszystko już śmiga, temat do zamknięcia.