PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego nie wyświetla się zdjęcie



vcs3
11-01-2010, 21:07
Witam wszystkich!
Do artykułu chce dodać zdjęcie, które wcześniej wgrałem na serwer do katalogu np. images/zdjecia. Po podaniu ścieżki dostępu zdjęcie się nie wyświetla. Dlaczego? Czy powinienem zainstalować jakieś komponenty do grafiki?

big_krzysiek
11-01-2010, 21:32
jesli wgrales to powinno byc dostepne pod adresem:
twojadomena/images/zdjecia/nazwazdjecia.rozszerzenie
sprawdz, czy tak jest...
jesli nie, to albo wgrales gdzie indziej, albo inne rozszerzenie, albo zla nazwa

scorpi0
11-01-2010, 21:36
Podałeś za mało danych.
Ale nasuwają mi się oczywiste rzeczy:
1. zdjęcie dodaje się przy pomocy edytora, wybierając np. ikonę "Image button" a nie wstawiając link do obrazka. Wtedy wybierasz zdjęcie z katalogu na serwerze, lub można w następnej zakładce "uploadować" obrazek z komputera lokalnego.
2. mam problemy z wstawianiem obrazków i w ogóle z edycją artykułów gdy używam przeglądarki Google Chrome. Lepiej do edycji zaplecza używać innej przeglądarki.

nikszal
11-01-2010, 23:02
Rodzaj przeglądarki nie wielu tu ma wspólnego z problemem. Standardowo fotki wczytywane są do katalogu images/stories. Podając ścieżkę z "palca" mogłeś popełnić błąd.

vcs3
13-01-2010, 14:50
Dziękuje za pomoc, ale nadal nie mogę sobie z tym poradzić.
Zauważyłem, że jpg-i które domyślnie zostały wgrane na serwer po instalacji joomla są wyświetlane, a te które ja wgrywam już nie. próbowałem z katalogu np. (images/stories/).

big_krzysiek
13-01-2010, 15:02
albo inne rozszerzenie, albo zla nazwa...

moze masz nieobslugwane rozszerzenie pliku grafiki (jp2, tif...itp)...
moze nazwa pliku jest nierozpoznawana (polskie litery, duze litery, spacje itp)...

z linkiem byloby latwiej...

buszm
13-02-2011, 13:23
Witam, odświeżę temat bo mam podobny i dość nietypowy problem. Jak do artykułu wstawiam zdjęcie i daję zapisz lub zastosuj - zdjęcie znika ;-(
Problem występuje pod każdym edytorem (JCE, TinyMCE) . Mam wersję 1.5.20.
Pomocy !!!!

ppilus
13-02-2011, 15:12
Pomoże czy nie to i tak warto by się zaktualizować.
Nie piszesz nic odnośnie okoliczności w jakich owo "znikanie" się pojawiło. Raczej nie jest to świeża instalacja.

buszm
13-02-2011, 15:47
Okoliczności w zasadzie nie ma żadnych. Mam świeżą instalację i przy pierwszej próbie wstawienia zdjęcia taki zonk.
Mam też inną witrynę na tej samej wersji joomla i tym samym serwerze i nie mam tego problemu.

ppilus
13-02-2011, 15:56
Świeża instalacja powinna być 1.5.22. Zaktualizuj i jak błąd będzie nie ustąpi to napisz.

buszm
13-02-2011, 17:38
Naprawiłem !!!
Ustawienia globalne parametrów w artykułach - miałem białą listę ustawioną. Zmieniłem na czarną i zadziałało ;-)
Bez aktualizacji jak narazie.
Dzięki za odpowiedzi :up:

forestce
28-03-2011, 19:10
odświerzam temat ale mam pytanie dziwne co mi sie nigdy nie przydarzyło
otóż na stronie głownej mam małe zdjęcie pod wszytskimi przeglądarkami działa prócz IE.
w innych artykułach też mam zdjęcia i pod IE się wyświetla tylko problem główną.Co to może być???

nikszal
28-03-2011, 19:35
Panie mechanik - auto nie jedzie. Dlaczego?

Znasz odpowiedź?

forestce
28-03-2011, 19:41
ok problem jest z samym zdjeciem niby normalny jpg ale chyba źle skopresowany był.
Pozdrawiam