PDA

Zobacz pełną wersję : Artisteer - bez menu



Tom:-)
11-01-2010, 23:15
Jak mam stworzyć w Artisteer szablon abym później w sekcję mógł wprowadzić dowolne menu?

nikszal
11-01-2010, 23:17
Przepraszam, gdzie ma być menu? W sekcji artykułów? Artisteer jest na tyle klarowny, że wystarczy tylko dobrze popatrzeć.

Tom:-)
11-01-2010, 23:21
Można wybrać opcję żeby nie dodawał nawigacji ale chcę żeby zostawił na nią miejsce czyli np: ustalone tło przez Artisteer

nikszal
11-01-2010, 23:24
Nie w Artisteerze, bo to jedna z jego ułomności. Pola na treść główną też nie poszerza po wyłączeniu modułów.

Tom:-)
12-01-2010, 18:46
Nie dobrze może w nowej ver będzie to udogodnienie bo menu w Aritisterze jest dość sztuczne i dobrze by było go czymś zastąpić np modułem: http://www.design-joomla.pl/aktualnosci/501-nowy-modu-dj-multicolumnmenu.html. Ogólnie to jeszcze mu brakuje większej konfiguracji z sekcjami.

nikszal używasz Artistera i czy jesteś zadowolony?

nikszal
12-01-2010, 18:54
Ogólnie to jeszcze mu brakuje większej konfiguracji z sekcjami.Przepraszam - z czym? Jesli masz na myśli sekcje z Joomla, to mieszasz Władywostok z Paryżem.


nikszal używasz Artistera i czy jesteś zadowolony?Nie używam. Sprawdzałem kiedys jedynie jego możliwości. Po za tym niedopracowanym programikiem, stwarzającym często konflikty z innym dodatkami Joomla jest jeszcze adobe dreamweaver.

Tom:-)
12-01-2010, 19:05
Sekcje czyli: main_body userx czyli miejsca na moduły
Ale Adobe Dreamweaver nie jest dedykowany stricte do szablonów Joomla

nikszal
12-01-2010, 19:11
To jednak pomieszałeś.


Ale Adobe Dreamweaver nie jest dedykowany stricte do szablonów JoomlaMało wiesz. Sam Dreamweaver nie, ale z dodatkiem TemplateKit jak najbardziej.

souacz
12-01-2010, 23:34
kolego Tomie, akurat pozycji modułów (czyli tego co nazywasz sekcjami) Aristeer tworzy bez liku. A co sobie później w nie włożysz to Twoja sprawa. A także to jak będą wyglądać w Twojej templatce bo do dyspozycji masz style: art-block, art-article i art-nostyle.
A poza tym akurat wygląd i funkcjonalność topmenu w Artisteer można sobie dopasować dokładnie do swoich potrzeb.
Resztę poprawisz już w stylach CSS i HTML templatki za pomocą admina Joomla. Zawsze możesz też edytować gotowe obrazki tempaltki Photoshopem.

Do Nikszala: poprawili, jest coraz lepiej. Póki co tylko na razie Pagebreak szwankuje jak szwankowało, rozjeżdża się szablon ale łatwo da się poprawić w CSS. Daleko mu do Dreamweavera z dodatkiem ale jego obsługa jest tak trudna jak np. młotka ;) Walę w nim seryjnie templatki posiłkując się Photoshopem oraz notepadem2 i kasuję za strony "firmowe" po kilka stówek. Cała operacja - jeden dzień :) Taka graficzna Biedronka

Tom:-)
13-01-2010, 00:35
Tzn mnie chodzi o, jak to nazwali w tym programie, kolumny.


A poza tym akurat wygląd i funkcjonalność topmenu w Artisteer można sobie dopasować dokładnie do swoich potrzeb.No ale jak bym chciał usunąć nawigację ale pozostawić miejsce no swoją z tym że kolor tła nawigacji zostanie taki jak zrobiony przez Artisteer.
Zawsze możesz też edytować gotowe obrazki tempaltki Photoshopem.Nie umiem tego obsługiwać. Tyle opcji i nic mi nie jest znane :)

souacz
13-01-2010, 00:41
którą nawigację, górną?

fooky
13-01-2010, 09:43
Trochę off topic... ale
Panowie... Artisteerem zrobiłem templatkę, chce by ja wypluł do Joomla...
I brakuje pliku xml...
O czym zapomniałem?

big_krzysiek
13-01-2010, 10:39
a czy wszystko ustawiles jak nalezy...?
tzn przy uruchamianiu, zaznaczyles ze ma byc szablon do joomla..?
i czy po zrobieniu wyeksportowales templatke dla joomla...?

artisteer tworzy szablony nie tylko dla joomla...
moze masz wersje okrojona, w ktorej nie ma opcji do tworzenia szablonow joomla?

fooky
13-01-2010, 10:47
no właśnie zauwazyłem dziwna rzecz...
wczesneij dokłądnie na tym kompie i dokładnei na tym artisteerze zrobiłem działajacą templatke pod joomla... a teraz mam mozliwośc do exportu do Joomla, a przy robieniu szablonu od poczatku majma tylko opcje dla wordpress i "strona firmowa"
coś sie wyłaczyło, albo wykrzaczyło...

O dziwo ściągnałem nowszą wersje Artisteera... i to samo... Przy rozpozynamiu pracy nad szablonem nie ma opcji "joomla"...

Ma ktoś jakis link do wersji działajacej dla Joomla?
Bo zaraz oszaleję - na dziaj musze wdrożyć strone... i biegam po google i szukam działajacej wersji... HELP!

nikszal
13-01-2010, 10:50
O dziwo ściągnałem nowszą wersje Artisteera... i to samo... Przy rozpozynamiu pracy nad szablonem nie ma opcji "joomla"...

Za dolary czy za free?

fooky
13-01-2010, 10:52
za free... (ale kurde wczesneij robilem tym szablony do joomla...)
Wyłaczyło sie po wygenerowaniu kilku cy cuś? Dziwna akcja :)

nikszal
13-01-2010, 10:56
Przyznając się do kradzieży sądzisz, że tylko my czytamy to forum?

P.s.

W którymś z cracków do nowej wersji jest ładny i cichy trojanik. Powodzenia.

fooky
13-01-2010, 11:09
Co TY gadasz? używanie TRIAL'a to ktradzież?

fooky
13-01-2010, 14:07
wiec pytanei brzmi, czy ktoś ma link do działającego triala, który obsługuje joomla?

fooky
16-01-2010, 21:45
... akurat pozycji modułów (czyli tego co nazywasz sekcjami) Aristeer tworzy bez liku. A co sobie później w nie włożysz to Twoja sprawa.

Zerknij proszę na to co dzisiaj wrzuciłem w tym wątku: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35508&highlight=artisteer

Pomoc potrzebna :D