PDA

Zobacz pełną wersję : Ovh | Moduły | MySQL



Kimjus
12-01-2010, 06:14
Cześć , mam problem mianowicie mam serwer personal na ovh no i zainstalowałem sobie całą joomle poprzez moduł na ovh i teraz chce pod tą stronę wlepić moją baze danych.
To się robi w configuration.php? Bo nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc.
Kamil:)

big_krzysiek
12-01-2010, 08:36
jesli zainstalowales poprzez menagera, to nie jestem do konca przekonany, czy wszystko ci bedzie dzialac tak jak nalezy...jak sie to ma do dodatkow, ktore doinstalowales i innych ustawien...wiecej bedziesz mial problemu z dopasowaniem tego wszystkiego...niz wgraniem plikow joomla na serwer i importowaniem bazy ... z poprzedniego hostingu .. pamietaj tez o poprawie kodu joomla na ovh..bylo na forum..

jesli chodzi o zmiany w configuration.php musisz podac w nim "namiary" na nowa baze danych ..tez bylo na forum...
i ewentualnie wpis domeny w live_site...ale na ovh dziala bez tego...

ffox
12-01-2010, 08:36
Z tego co pamiętam na OVH sam tworzysz bazę danych przy instalacji Joomla. W związku z tym należy tylko przeprowadzić import bazy danych z wcześniej przygotowanego pliku.

Kimjus
12-01-2010, 16:34
A czy musze to zmieniać w configuration.php czy moge w ustawieniach serwera?

big_krzysiek
12-01-2010, 16:40
w configuration.php...
musisz wskazac plikom joomla z ktora baza maja sie polaczyc...

Kimjus
12-01-2010, 16:44
I ten przedrostek jest jos_ tak? bo ja mam jakis = 'jom15_';

Kimjus
12-01-2010, 16:50
No nie wiem wszystko wygląda na dobrze:
var $host = 'mysql5-5.perso';
var $user = '***'; - >Takie same jak $db
var $db = '***';
var $dbprefix = 'jos_';
A jednak nie łączy...

zwiastun
12-01-2010, 16:51
Wygląda na to, że nie tylko iż nie poczytałeś instrukcji o instalacji Joomla, ale nawet nie doczytałeś pomocy podręcznej w chmurkach podczas instalacji. A potem będziesz mi wypisywać, ze się "uwziąłem".
Proszę doczytać informacje o konfiguracji Joomla!
http://wiki.joomla.pl/Screen.config.15

Kimjus
12-01-2010, 16:53
Dobra juz strona działa , musze poprawić moduł w Galeria bo nie zainstalowała się :).
http://www.wojciechzydron.pl/