PDA

Zobacz pełną wersję : Dość poważny problem w Panelu administracyjnym



nodan
12-01-2010, 11:18
Postanowiłem sobie zaimplementować nowy moduł menu - dynamiczny w wysuwany. Zainstalowałem dwa w celu testów( com_swmenufree5.2_J1.5 i mod_superfishmenu) i zacząłem testować pojedyńczo. Potem chciałem je odinstalować i tu zonk zniknęły zakładki w instaluj. Mgę tylko zainstalować i nie mogę odinstalować czy to komponentów czy też modułów. Screen z załaczniku 1.jpg . Podobnie jest w wyborze języka dla witryny jest tylko frond, zaplecza nie wyświetla Podejżewam, że jest to problem z JS, ale jaki nie ma zielonego pojęcia, dlatego pytam czy ktoś mógłby mi pomóc co zrobić.

nadmieniam , że nadpisałem część plików w katalogu administrator, ale to też nie pomogło

Proszę o wskazówki i pozdrawiam


PS. Czy istnieją jakieś dodtakowe narzędzia(komponenty) do odinstalowywania wszelkich dodatków joomla - bo może to będzie wyjście z sytuacji

maximodo
14-01-2010, 01:40
Jestem tu nowy więc jeśli się mylę proszę o usunięcie tej wiadomości..
Możesz sprawdzić czy przypadkiem nie wyłączyłeś jakiegoś modułu dostępnego w menu rozszerzenia -> moduły -> administrator
Szczególnie jeśli chodzi o pozycję - Admin Menu i Admin SubMenu
ooo to na 100% Admin SubMenu - właśnie sobie tak zrobiłem ;/ (po wyłączeniu tego nie wejdziesz już nawet do tego miejsca, które opisałem wyżej - to chyba jest w celu ograniczenia pola działania dodatkowych użytkowników uprawnionych do zarządzania witryną)
Na wszelki wypadek, w jakimś opisie dla nowych użytkowników (może przy instalacji) powinna być informacja żeby na poczatku stworzyli sobie dodatkowe konto administratora.
Na wypadek wystąpienia takich problemów.

Tyle, że miałem jeszcze opcję "wstecz" i udało mi się cofnąć zmiany.

W twoim przypadku potrzebna pomoc specjalisty - lub nowa instalacja? ;/

zwiastun
14-01-2010, 01:45
Diagnoza jw.
Naprawa: tylko w kliencie obsługi bazy danych. Opublikować moduł zaplecza Menu lokalne (Podmenu) - http://wiki.joomla.pl/Modu%C5%82y_zaplecza

nodan
14-01-2010, 01:47
Dzięki

maximodo
14-01-2010, 01:58
ooo a to "...serdecznie za pomoc" już wywalił ;/

nodan
14-01-2010, 02:03
:) Jesteście Wielcy, a edytowałem post bo wiecie jaki głupie zapytania czasami zmęczony człowiek piszę. Dziękuje jeszcze raz bardzo Serdecznie