PDA

Zobacz pełną wersję : Sesja Administratora wygasła - problem z dostępem do panelu



Randal
02-08-2006, 19:24
Nie wiem co się zaczęło dziać.. Przez cały dzień coś tam robiłem... I co chwila musiałem się logowac ponownie... Jak wiatr zawieje.. Więc otworzyłem konfiguracja -> serwer i ustawiłem czas na 99999 czy jakoś tak.. Teraz wogóle się ie moge zalogowac bo mnie wywala.. z powrotem i prosi o wpisanie hasła i loginu. Nie wiem bardzo dziwny problem.. Powiem że mam na jednym serrwerze 2 serwisy (home.pl) I drugi tez jakoś mało przyjaźnie chodził więc zrobiłem to samo.. Z ta róznicą że ten drugi chodzi jak chodzi .. Ale dobrze że wogóle. czy ktoś ma pojęcie jakiekolwiek? Co mogłem spaprać?

Rybik
03-08-2006, 00:30
wyczyscic tabele jos_sessions, w pliku konfiguracyjnym joomla zmienic czas sesji logowania na 18000 (jak potrzebujesz dlugi)

Randal
03-08-2006, 10:16
Rybiku no nieźle pomogło :) Tylko dla przyszłych nadgorliwych adminów.. Jak juz będziecie odmieniali configuration.php to uważajcie czy to napewno to bo ja próbowałem zmienić configuration.php-dist A tak off topic co to jest za plik to jakaś kopia zapasowa czy jakoś? Stara wersja pliku?

zwiastun
03-08-2006, 13:46
Owo -dist to pewien standard. Masz plik wzorcowy. Który czasm trzeba sobie przekopiować, wpisać własne dane, zmienić nazwę. Nie kopia zatem, ale coś bardzo potrzebnego

sobol84
01-10-2006, 21:44
mam ten sam problem i niestety wyczyszczenie tabeli sessions nie pomoglo:( czy jest na to jakas inna rada...pilnie proszę o pomoc!:(

witul
23-11-2006, 17:32
jak kolega wyzej, mam joomle 10.0.11 + admin PL ni łatkę 10.0.11, co się z tym dzieje? to świeza instalacja, czyściłem tabilce jos_session i nic

Randal
24-11-2006, 14:24
Oł ja miałem ten problem na dwóch serwisach i juz mówię co pomaga.

a) nie loguj sie na dwóch przegladarkach jednocześnie
b) nie loguj sie z różnych komputerów jednocześnie!
c) nie podawaj komuś dostępu do tego samego usera którego Ty używasz ale załóż mu drugie konto

Mi to wyglada na podniesienie bezpieczeństwa ... pod wzgledem dostępności do zarządzania joomlą.. I mi działa normalnie juz teraz

zwiastun
24-11-2006, 16:55
Dodać tylko, że nie ma najmniejszej potrzeby przedlużać czasu sesji.
Wystarcza. Ponownie zalogowanie się tez nie jest problemem.

witul
24-11-2006, 19:44
nie loguje się na dwóch komputerach ani nie używam dwóch okien jednocześnie.

Póki co robie jak zwiastun powiedział ale zdarza się że sie napisę, napiszę i przepada :(

zwiastun
25-11-2006, 00:22
To masz coś nie tak
Nawet jeśli po długiej pracy następuje wylogowanie, Joomla! zapisuje zawsze efekt pracy!
Nie zdarzyło mi się w poprawnej isntalacji 1.0.11 by było inaczej, a bywa, że i po 5 godinach powracam do otwartego jeszcze okna

witul
25-11-2006, 08:15
hymmm.... stwierdzam oficjalnie że ta sama joomla działa mi dobrze na lokalnym serwerze, to chyba wina konfiguracji serwera hostingowego (hosting.internerdsl.pl)

zwiastun
25-11-2006, 09:34
Niekoniecznie, to może być też jakiś błąd w instlacji, błąd w transmisji plików na serwer. Trudno zgadywać. Spróbuj - to nie zaszkodzi, a może pomoże - jeszcze raz przesłać na serwer pliki źródłowe.
To uciążliwy błąd. Nieraz stracisz sporo pracy, jak go nie wyeliminujesz.

kolombek
05-12-2006, 23:25
Witam
Zainstalowałem joomle 2 godziny temu. Na początku byłem zdezorientowany strasznie ale powoli łapie o co chodzi. Pisze w tym wątku dlatego bo mam też non-stop ten komunikat i także korzystam z hosting.internetdsl.pl. Jeżeli udało wam sie coś wymyślić to będę wdzięczny za podpowiedź. Przy instalacji nie wiedziałem jak "załatwić" jeden czerwony napis - chodzi o możliwość zapisania plików tymczasowych. Instalacja bez tego poszła ale może to jest przyczyną niewłaściwego działania. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Kolombek

Randal
06-12-2006, 02:04
To ja was pociesze .. serwis joomla.pl tez wywala z panelu admina ;]

kolombek
06-12-2006, 08:41
Wywala to mało powiedziane u mnie jest tak żeby przejść przez 1 element to muszę kilka razy sie logować

spex
17-10-2007, 01:08
Ja tez mam taki kłopot. Tylko w okrojonej wersji. Wywali mi tylko dodawanie obrazków w JCE:( Nie raz klikne 1,2 razy w oknie do dodawania i sie przeładowuje na stronę do zalogowania.

Czy ktoś ma na to pomysł?

JCE (z joomla.pl)
J 1.1.13 IE UTf8
Hostin Netmark.pl

lizartho
17-10-2007, 11:06
Witam
Zainstalowałem joomle 2 godziny temu. Na początku byłem zdezorientowany strasznie ale powoli łapie o co chodzi. Pisze w tym wątku dlatego bo mam też non-stop ten komunikat i także korzystam z hosting.internetdsl.pl. Jeżeli udało wam sie coś wymyślić to będę wdzięczny za podpowiedź. Przy instalacji nie wiedziałem jak "załatwić" jeden czerwony napis - chodzi o możliwość zapisania plików tymczasowych. Instalacja bez tego poszła ale może to jest przyczyną niewłaściwego działania. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Kolombek

wystarczy zmienic prawa dostepu do pliku/katalogu i wszysko pojdzie gladko. Standardowo pliki i katalogi maja prawa dostepu 644 natomiast jesli potrzebujesz uzywac plikow tymczasowych musisz ustawic prawa na 766 bo inaczej data nie bedzie przechowywana. To samo masz z reszta plikow i katalogow ktore bedziesz chcial edytowac z poziomu joomli.