PDA

Zobacz pełną wersję : Czy strona przygotowana w Joomli bedzie dzialac na innym serwerze www



sebad
13-01-2010, 11:21
Witam serdecznie wszystkich.
Jestem bardzo zainteresowany cms-em Joomla i chciałbym zacząć go używać, tylko mam jedno pytanko. Czy stronę, którą zrobię w Joomli, będę mógł wrzucić na inny serwer www (np domeny.pl) i będzie ona poprawnie działać? Zaznaczam, że nie będę chciał jej w późniejszym czasie aktualizować. Diękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam.

Bidder
13-01-2010, 11:57
Witam,
Tak, możesz wrzucić na dowolny serwer, pod warunkiem:
-hosting oferuje serwer Linux z Apache, MySQL, PHP,
-zrobisz eksport swojej bazy MySQL do pliku,
-zrobisz import tego pliku do bazy MySQL nas serwerze.

Więcej info na temat przeniesienia baz znajdziesz w zasobach danego hostingu. Polecam jednak aktualizować w przyszłości swoją Joomlę o poprawki bezpieczeństwa.

pyziak
13-01-2010, 12:29
nie zawsze tak pięknie jest że wystarczy żeby :

-hosting oferuje serwer Linux z Apache, MySQL, PHP,są różne wersje , kodowania, ustawienia, co nie znaczy że się nie da.

a z brakiem aktualizacji to chyba żartujesz, no chyba że lubisz strony w języku Tureckim ;]

sebad
13-01-2010, 13:46
a z brakiem aktualizacji to chyba żartujesz, no chyba że lubisz strony w języku Tureckim ;]No może będzie aktualizacja, ale bardzo rzadko. Jednak z tym nie powinno być problemu rozumiem. Aktualizuję stronę na swoim kompie, a następnie aktualizuję bazę na serwerze. Dzięki panowie za odpowiedzi, właśnie o to mi chodziło.