PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesli mi joomle i upload nie dziala



ludzik
13-01-2010, 16:27
Na poczatek:
-wersja joomli to 1.5.14
- instalacja bez przeszkod

Info o systemie:
PHP uruchomione w: Linux main5 2.6.26-2-amd64 #1 SMP Thu Nov 5 02:23:12 UTC 2009 x86_64 Wersja bazy danych: 5.0.51a-9+lenny2-log Metoda porównywania bazy danych: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.6-1+lenny4 Serwer WWW: Apache/2.2.9 (Debian) mod_fastcgi/2.4.6 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g PHP działa na: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.14 Stable [ Wojmamni Ama Naiki ] 30-July-2009 23:00 GMT Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7


Opis problemu:
Nie moglem czynic zadnych uploadow przez interfejs www- czy to rozszerzenia czy to media. Napisalem wiec do adminow.

Chodzi o to, ze serwer, na ktorym pracowala m.in. moja joomla, zaczal cos sie sypac. Stad administracja przeniosla wszystko na inny serwer o innym adresie. Na poprzednim wszystko poblokowane i uzytkownicy nie maja uprawnien zapisu. Mam zatem wszelkie zmiany nanosic na nowym serwerze o innym adresie. Tak mi odpowiedziano.

Tu sie pojawia problem. Jak mam przywrocic mozliwosc uploadu? Domyslam sie, ze gdzies w konfiguracji siedzi stary adres i nalezy zmienic go na nowy. Tylko gdzie? Sprawdzilem na dzien dobry configuration.php oraz administrator/components/com_installer i nic nie znalazlem. Czy ktos z bardziej otrzaskanych w plikach joomli moglby cos podpowiedziec? Czy bede musial salwowac sie reinstalacja?

zwiastun
13-01-2010, 16:36
Posprawdzaj w menedżerze plików klienta obsługi konta własność katalogów, w razie co - zresetuj.

ludzik
13-01-2010, 16:58
Dzieki za odpowiedz.
Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Mam sprawdzic kto jest wlascicielem katalogow na serwerze?
Sprawdzilem wchodzac przez winSCP do katalogu glownego joomli i owner katalogow zgadza sie z moim loginem.

Rozumiem, ze Joomla dziala raczej niezaleznie od serwera o ile srodowisko znaczaco sie nie zmieni? W sensie- ze takie przenosiny raczej duzego kuku nie zrobia?

zwiastun
13-01-2010, 17:05
To zależy, jak przeniesiono. Wpływ mają natomiast ustawienia. Przyjrzyj się tym właścicielom dokładniej. Na www.pomoc.joomla.pl jest dokładny opis kwestii praw dostępu.

ludzik
13-01-2010, 17:58
Zresetowalem ownera wg poradnikow poprzez chown i na razie bez rezultatu.

Z proba resetowania uprawnien do plikow i katalogow (find . -type f -exec chmod 644 {} ; ) wywala blad ze "brak argumentu dla -exec ". Nie jestem mocno biegly w linuksie. Musze z tym do admina?