PDA

Zobacz pełną wersję : Wątpliwość co do legalności templatki JA Teline 3 v1.4



wacho_wacho
13-01-2010, 22:50
Rozpoczynając swoją przygodę z Joomla i tworząc swoją pierwszą witryną doszedłem do momentu wyboru najodpowiedniejszej, a zarazem na początek, darmowej templatki. Jako, że portal ma być głównie informacyjny szukałem szablonu stworzonego właśnie w tym celu.
Natrafiłem na: JA Teline iii (http://www.joomlart.com/templates_club/club_portfolio/ja_teline_iii.html)
Na oficjalnej stronie JoomlaArts jest to szablon klubowy- płatny.

Szukając dalej znalazłem ten sam szablon na tej stronie/usunięty adres tu pobrałem go za free wraz z modułami.

Moje pytanie- czy mogę bez obaw korzystać z tego szablonu? Czy mogą mnie spotkać jakieś niemiłe konsekwencje później? Czy jest to w ogóle legalne?

zwiastun
13-01-2010, 23:17
Możesz nam oszczędzić niegrzeczności?

moje
13-01-2010, 23:25
Mogą Cie spotkać niemiłe konsekwencje.

Do tego to "ksero" może i pewnie zawiera błędy, może zawierać wirusa lub ułatwiać włamanie się na stronę.

Nie pomijając tego, że nie masz co liczyć na pomoc innych, jeśli coś się zepsuje (prawdopodobnie będziesz twierdził ,ze samo się zepsuło i/lub nie wiedział co mogło by być przyczyną).

I można by tak długo wymieniać.

Dylek
14-01-2010, 00:03
W salonie Opla stoi fajny model Insignia, ale niestety jest za kase. Znalazlem jednak takiego na parkingu niedaleko mego miejsca zamieszkania - stal z otwartymi drzwiami, a kluczyki byly na siedzeniu. Jak myslicie - czy jak go sobie wezme to bedzie ok? Czy nikt sie o niego nie upomni?

zwiastun
14-01-2010, 00:06
Weź SE! Potem zażądasz 10% odstępnego. A co Ci tam! Zawsze można strugać wariata, udawać durnia, iść w zaparte! W razie co masz na podorędziu pouczenie, żeby się do Cię nie odnosić po chamsku, bo forum po to jest, żeby pytać!

wacho_wacho
14-01-2010, 00:37
Dylek: porównanie własności materialnej (auta) do własności intelektualnej (w tym wypadku templatki) nie jest chyba trafne. Zwłaszcza, że Joomla opiera się na tym, iż jest darmowa (w podstawowej wersji), aut darmowych raczej nie ma :P

Chciałem się upewnić, gdyż ta darmowa wersja nie podawała żadnych informacji na temat licencji, jak też brak było takowych np. w stopce szablonu.

Dzięki za odp wszystkim!

moje
14-01-2010, 00:44
Porównanie jest dobre, gdyż szablon (templatka), to nie przekazywanie wiedzy/materiałów naukowych, a udostępnianie kodu wynikowego, grafiki, który jest własnością materialną chronioną prawami autorskimi (jak nap. zdjęcia, muzyka). Szablon może być darmowy ale nie musi. Joomla jest darmowe ale nigdzie nie jest napisane, że wszystkie rozszerzenia (w tym szablony) do niej muszą być darmowe.

Dylek
14-01-2010, 07:55
Ten stojacy Opel tez nie byl podpisany przez wlasciciela, a i w srodku nie bylo dowodu rejestracyjnego.

Zreszta nie ma sie o co spierac - sam zauwazyles ze jest to platna, klubowa templatka - wiec skoro znalazles ja gdzies za free (juz calkiem pomijajac, ze po zawartosci tej strony nietrudno sie domyslic jakie tresci ona niesie) to jest po prostu kradziona.

wacho_wacho
14-01-2010, 09:48
Dobra. Z bólem serca przyznaję wam rację ;)
Skoro, jak zauważył Dylek, jest to szablon zwyczajnie kradziony, to już sama etyka i kręgosłup moralny nie pozwalają mi z niej korzystać ;P

PeFik
14-01-2010, 14:37
sugerowałbym usunąć linka z 1 wpisu, a już znajdzie się jakiś element co nie ma "kręgosłupa moralnego"

primo
07-08-2010, 10:44
A może mi ktoś pokrótce naświetlić jak wygląda zakup któregoś z trzech ja teline ?? jestem zainteresowany zakupem, ale nijak nie mogę odnaleźć linku do sklepu na stronie producenta, lub błędnie pojmuję ideę rozpowszechniania przez tę firmę swoich produktów. Z tego co widzę to trzeba należeć do klubu. Odmian klubowiczów jest jednak na tyle, że totalnie się w tym gubię.

seba.adm
07-08-2010, 14:06
https://www.joomlart.com/member/signup.php
Wszystko zleży od tego, co tak naprawdę Cię interesuje (czy tylko szablon, rozszerzenia, czy pełen pakiet). W przedstawionej tabelce masz wszystko rozpisane: rodzaj, okres dostępności, liczba domen na których szablony mogą być wykorzystane, informacje o stopce, możliwość pobierania szablonów / rozszerzeń, cenę, informację o pomocy. Po najechaniu na znak zapytania, jest szczegółowe wyjaśnienie do każdej z opcji.

primo
07-08-2010, 14:18
https://www.joomlart.com/member/signup.php
Wszystko zleży od tego, co tak naprawdę Cię interesuje (czy tylko szablon, rozszerzenia, czy pełen pakiet). W przedstawionej tabelce masz wszystko rozpisane: rodzaj, okres dostępności, liczba domen na których szablony mogą być wykorzystane, informacje o stopce, możliwość pobierania szablonów / rozszerzeń, cenę, informację o pomocy. Po najechaniu na znak zapytania, jest szczegółowe wyjaśnienie do każdej z opcji.

super, dzięki.

rozkminiłem już potroszę tę tabelkę, ale mam jeszcze wątpliwości.

wykupując tę opcję: Joomla Template Club Membership (JATC) za 70$ mogę zainstalować dowolny szablon z pakietu (mnie interesuje ja teline 3) na 3 domenach, czy na domenie plus 2 subdomeny, bo mam wątpliwości jak to przetłumaczyć? oraz duration, zrozumiałem, że mam dostęp do bezpłatnych aktualizacji przez rok - po roku natomiast pozostaję z wersją jaką będę miał aktualnie zainstalowaną, nie jest to opłata tylko na rok ?

gdy włączę sobię demo ja teline 3 - to tam są również dodatkowe moduły i rozszerzenia - czy w związku z tym opórcz tego: Joomla Template Club Membership (JATC) muszę również wykupić ten pakiet: Joomla Extension Club Membership (JAEC)

czy wiesz coś o tym: Joomla Enterprise Extensions -- nie mogę rozkminić do czego to służy.

Przepraszam, że tyle tych pytań, ale nie do końca zrozumiały jest opis przy znaczkach zapytania.

seba.adm
07-08-2010, 14:51
...wykupując tę opcję: Joomla Template Club Membership (JATC) za 70$ mogę zainstalować dowolny szablon z pakietu (mnie interesuje ja teline 3) na 3 domenach, czy na domenie plus 2 subdomeny, bo mam wątpliwości jak to przetłumaczyć? oraz duration, zrozumiałem, że mam dostęp do bezpłatnych aktualizacji przez rok - po roku natomiast pozostaję z wersją jaką będę miał aktualnie zainstalowaną, nie jest to opłata tylko na rok ?

Aż takich szczegółów nie znam, gdyż nie jestem klientem JA. Ale zawsze możesz zerknąć do linku "Club Info & FAQ's. Ewentualnie poczekać na odpowiedzieć ze strony kogoś kto korzysta / korzystał z ich oferty.


gdy włączę sobię demo ja teline 3 - to tam są również dodatkowe moduły i rozszerzenia - czy w związku z tym opórcz tego: Joomla Template Club Membership (JATC) muszę również wykupić ten pakiet: Joomla Extension Club Membership (JAEC) - tylko wtedy gdy chcesz mieć dostęp do wszystkich rozszerzań oferowanych przez JA.

primo
07-08-2010, 14:52
dzięki seba.