PDA

Zobacz pełną wersję : kolejne pytanie o pare domen



krh2
14-01-2010, 06:24
czesc,

przedstawie moj problem, otoz stworzylem serwis, w miare jego rozwoju podzielil sie na 2 niezalezne merytorycznie od siebie czesci i jedna wspolna (laczenie miedzy tymi czesciami jest poprzez menu glowne). Kazda z czesci ma elementy rozne (menu, bannery grafika itp) jak i wspolne (ankieta, galeria). Teraz postawiono przede mna zadanie, zeby dla kazdej z czesci tego serwisu ustalic oddzielna domene, ale strona ma byc uzupelniana w sposob jak dotychczas tj. poprzez logowanie do jednej joomli i dodawanie tresci w ramach sekcji/kategorii. W zwiazku z tym zainstalowanie 3 wersji joomli odpada. Poczytalem troche na temat multisite, jednak nie wiem czy komponent ten rozwiarze moj problem, a szef woli dwa razy sie upewnic niz wydac 50e na cos, gdzie jest choc cien watpliwosci ze nie zadziala. W zwiazku z tym czy moglibyscie mi odpowiedziec na pytanie, czy multisite jest panaceum na postawiony problem?

moje
14-01-2010, 12:27
Są dodatki które pozwalają na zarządzanie wieloma serwisami z jednego panelu.
Pozwala to na posiadanie "części" wspólnych. Na http://extensions.joomla.org masz dział Multiple Sites, jest jeszcze coś takiego jak Jentla (zalecana forumowa szukajka ewentulnie googiel).