PDA

Zobacz pełną wersję : Modernizacja AdsManager-a



majkel78
14-01-2010, 12:47
Witam

Pytanie kieruje do osób, która miały styczność z AdsManager Version 2.5 i znają go od środka. Chodzi mi o usunięciu w głównym oknie kilku pozycji tj.

My profile | My Ads | Rules
przeszukałem pliki i jedynie co mogę zrobić to zmienić ich nazwy a ja chciałbym je na dobre usunąć gdyż te opcje nie są mi potrzebne.

Może ktoś podpowie jaki plik odpowiada za wyświetlanie nazwijmy to linków menu głównego w adsmanager

Jola
14-01-2010, 20:03
Witam,
za wyświetlanie tych elementów odpowiada funkcja showGeneralLink() z pliku components/com_adsmanager/adsmanager.html.php
Jest wywoływana dwukrotnie w tym pliku w funkcjach
showFront() i show_list()

majkel78
14-01-2010, 22:02
Witam

Dziękuje Jolu za wskazówki okazały się one pomocne.

Korzystając z okazji zostawię coś dla potomnych:

My profile | - usuwamy kasując w pliku adsmanager.html.php linijkę echo '<a href="'.$link_show_profile.'">'.ADSMANAGER_MENU_PROFILE.'</a> | ';

My Ads | - usuwamy linijkę echo '<a href="'.$link_show_user.'">'.ADSMANAGER_MENU_USER_ADS.'</a> | ';

Rules | - usuwamy linijkę echo '<a href="'.$link_show_rules.'">'.ADSMANAGER_MENU_RULES.'</a>';

majkel78
14-01-2010, 22:26
Witam ponownie

Nie będę zaczynał nowego wątku gdyż pytanie dalej będzie dotyczyło modyfikacji adsmanager-a.

Moje pytanie:
Jak zrobić aby w ogłoszeniu kontakt (e-mail) i telefon wyświetlały się nie od razu tylko po kliknięciu w link w ogłoszeniu >Zobacz kontakt< . Po kliknięciu pokazuje się kontakt z małą niespodzianką, którą będzie płatny dostęp poprzez sms (z wdrożeniem sms nie będę miał problemu - tak mi się wydaje bo kod do płatności sms jest dość prosty) pozostaje kwestia pop-up z wyciągnięciem danych email i tel oraz wstawienia linku w odpowiednie miejsce.

max-301
08-08-2011, 14:58
@majkel78 (http://forum.joomla.pl/member.php?24484-majkel78) możesz podzielić się czy udało Ci się to zrobić.
Jak wygląda końcowy efekt??

maja_s
18-08-2011, 22:32
Też się dopiszę

albo jestem ślepa, albo przymulona, albo też naiwna

potrzebuję wyświetlić kategorie stworzone w adsmanager na głównej, ale w mojej a nie w ich grafice i układzie. Wystarczy do tego, żeby na Joomli, były one widoczne i można je było dodawać do zainstalowanych w niej modułów i tworzonych menu.

Tyle, że z poziomu Joomli kategorie stworzone w adsmanager są niewidoczne.

Moje pytanie: co zrobić, żeby je na tym poziomie zobaczyć?

pozdrawiam

---------- Post dodany o 22:32 ---------- Poprzedni post był o 20:36 ----------

Już mnie oświeciło

temat nieaktualny

max-301
18-08-2011, 22:53
to może zostaw coś dla następnych z podobnym problemem. Kilka słów jak rozwiązałaś problem by się przydało aby za jakiś czas ktoś nie wyważał otwartych drzwi :)

maja_s
20-08-2011, 17:00
wystarczy w menu joomli (tworzymy tak samo jak w przypadku normalnej edycji treści w menu joomla)- zrobić w ustawieniach menu - łącze do adsmanagera i wybrać opcję lista ads.

Jeśli nie zadziała automatycznie, to trzeba ręcznie zmienić kolejność wyróżnienia komponentów. Osobiście zamieniłam ads z kontaktami, bo te drugie nie są mi potrzebne.

ale mam inny problem ;(

skoro ładnie poszło mi z główną, to teraz mam ochotę zmienić styl wyświetlanych kategorii ads.
Lista ogłoszeń, którą mi wyświetla, ni jak pasuje do mojej grafiki.

Natomiast całkiem sensownie wygląda lista artykułów generowana przez joomlę w jej normalnym trybie.

Poradźcie mi dobrzy ludzie, gdzie muszę dokonać zamiany tych ustawień. Z góry zaznaczam, że proszę o łopatologię jeśli to będzie grzebanie w bazie.

co do strony samego ogłoszenia też mam zastrzeżenia ;) - tam mi nie pasuje prawa kolumna gdzie są wyświetlane zdjęcia. Jak się jej pozbyć? resztę już pozostawię.

no cóż, kobiety bywają wybredne ;))

---------- Post dodany 20-08-2011 o 17:00 ---------- Poprzedni post był 19-08-2011 o 19:18 ----------

Mam jedno z pół wielokrotnego wyboru "branża", które ma za zadanie jedynie sortować ogłoszenia, bez pokazywania w ogłoszeniu wszystkich wyszczególnionych w tej branży pozycji (jest ich za dużo i robi się chaos).