PDA

Zobacz pełną wersję : VM problem z wyborem adresu wysyłki



magija
14-01-2010, 15:28
Witam serdecznie, od kilku dni walczę z tym problemem, nigdzie nie udało się mi wyszukać rozwiązania.
Problem dotyczy wyboru adresu do wysyłki przy składaniu zamówienia przez zarejestrowanego klienta sklepu. Po pierwsze brak wyświetlania danych wysyłkowych - widnieją tylko pola adresu (dane do faktury - chcę to zmienić na dane teleadresowe) - nie są one pobierane z konta, pod spodem link do aktualizacji - dopiero po jego kliknięciu klient widzi swoje dane.
http://img46.imageshack.us/img46/8808/schowek01q.jpg

głównym problemem jest jednak wybieranie metody wysyłki - na liście wyboru widnieje tylko domyślny adres, mimo, że użytkownik dodał już wcześniej dodatkowy adres, w tym i żadnym innym kroku nie ma możliwości jego wyboru - więc zmuszony jest dodawać dodatkowy adres za każdym razem ( w szczegółach konta użytkownika widnieją wszystkie dodatkowe adresy, które dodał). Jest to kłopotliwe i wkurzające.
Bardzo będę wdzięczna za pomoc i sugestie.

pozdrawiam
magija

magija
21-01-2010, 12:18
bardzo proszę o pomoc

magija
15-02-2010, 13:01
podniosę, bardzo prosze o pomoc

gromiz
22-02-2010, 18:23
Mam ten sam problem. Wiem, że to jest gdzieś w bazie danych, bo podmieniam dwie bazy co chwile. Mam starą bazę na której cały sklep buduję od pewnego czasu i na niej nie ma adresu wysyłkowego, ale za to można wybrać przewoźnika. Dziś rano zainstalowałem od nowa cała Joomle plus sklep. Wszystko od zera konfiguracja, tak jak w poprzedniej instalacji i dane adresowe są, ale nie ma za to przewoźnika w standardowym module wysyłkowym. Zobaczę co da się z tym zrobić. Jak coś się uda to napiszę.

gromiz
22-02-2010, 20:30
U mnie wszystko zaczęło działać i już wiem w czym tkwi problem. Problemem było brak informacji w bazie danych na temat kraju pochodzenia danego klienta. W danej tabeli był wstawiony NULL zamiast informacji np POL.

Wszystko powinno zacząć działać po wejściu do menu administratora, tam do sklepu i ustawienia, w nich jest opcja Pola formularzy użytkownika. W tej opcji ustawiasz pole country na włączone i powinno działać.