PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny obiaw SOBI2



atryda
15-01-2010, 07:51
Witam wszystkich w nowym roku.
Chciałem zainstalować SOBI2 jako system ogłoszeń drobnych podobnie jak to jest zrobione na http://www.sroda.e-wielkopolska.pl/ogoszenia.
cały pakiet SOBI instaluje się poprawnie wszystko działa z wyjątkiem jednej rzeczy.
W konfiguracji ustawiłem aby lista kategorii wyświetlała się na stronie głównej komponentu. Niestety żadna z dodanych przez mnie kategorii nie wyświetla się pomimo włączenia tej opcji w konfiguratorze. Żeby było śmieszniej wyświetla się jedna jedyna kategoria - ta która zakładana jest z defaultu w czasie instalowania komponentu (First cośtam). Siedziałem wczoraj cały wieczór i za żadne skarby nie mogę dojść co jest tego powodem.
Zajrzałem nawet do tabeli kategorii w bazie żeby sprawdzić jak wyglądają wpisy i czy czasem nie ma jakejs opcji której nie włączyłem a która powoduje wyświetlanie danej kategorii na frontpage i nic. Zarówno kategoie dodane przezmnie jak i ta jedna założona przez instalatora wyglądaja tak samo , a moje sie nie wyświetlają.
Może miał ktoś podobny problem ? Co z tym fantem zrobić?
Joomla 1.5.14
Sobi2 RC2.9.2.3.j15

(edit)
....No więc chyba znalazłem przyczynę. Mam zainstalowane dla całego serwisu JoomSEF by Artio i chyba tu się gryzie. Niestety wtyczka JoomSEF - SOBI2 jest płatna (12EUR) no i bulba.
Chciałem mieć dla całej strony jeden system SEF dlatego wybrałem takie rozwiązanie. Ponieważ komponentów jest sporo i diabli wiedzą co jeszcze zażyczy sobie użytkownik liczyłem że jeden komponent SEF obsłuży wszystko. Ale chyba tak sie nie da. Boję się troche sytuacji w której aby otrzymać przyjazne linki do każdego komponentu będę musiał doinstalować osobny moduł SEF (czy czasem nie zaczną się gryźć między sobą)

Pozdrawiam