PDA

Zobacz pełną wersję : Nagłówki tabeli w listach



interw
15-01-2010, 09:58
Witam! Szukałem na forum ale niestety nie znalazłem tego.
Moje pytanie brzmi: w którym pliku można edytować nagłówki tabel, które pojawiają się przy wyświetlaniu np. listy artykułów w kategorii, lista kontaktów czy lista zakładek itp.
Jak np. zmienić, żeby w nagłówku tabeli zamiast znaku "#" wyświetlało się np. "L.P."
Jak zmienić szerokość tabeli z liczba porządkową żeby nie była tak "przyklejona" do pozycji.

Bardziej łopatologicznie, żeby zamiast:


#Nazwa Odsłon
1Artykuł1 5
2Artykuł2 4
było mniej więcej tak:



L.P. Nazwa Odsłon
1 Artykuł1 5
2 Artykuł2 4Z góry dzięki za wszelką podpowiedź.

sunpietro
15-01-2010, 10:05
zobacz folder com_content w components i tam powinny być szablony dla tabel
na tą chwilę nie powiem Ci dokładnie w którym

interw
15-01-2010, 10:26
No jest to jakaś podpowiedź ale jeszce nie znalazłem. Udało mi się za to pogrzebać trochę "od tyłu" tzn w plikach językowych pl-PL a konkretnie w
pl-PL.ini
pl-PL.com_weblinks.ini
pl-PL.com_content.ini

gdzie parametr NUM=# zmieniłem na NUM=L.P.
Jednak same cyferki mam nadal przyklejone do nazwy i nie wiem gdzie zwiększyć szerokość kolumny i np. wyrównanie do lewej w tej tabeli.

nikszal
15-01-2010, 10:49
Czy naprawdę tak ciężko jest znaleźć arkusz css, w którym sformatowane są klasy: sectiontableheader, sectiontableentry1 i sectiontableentry2. Firebug nie jest płatnym dodatkiem do FF.

słonecznik
31-01-2010, 21:11
Witam, ja chciałbym całkiem wyłączyć nagłówek z nazwami kolumn i filtrem tytułów na stronie , tak aby wyświetlały się same tytuły artykułów bez liczb porządkowych .
Bardzo proszę o pomoc, cały dziń przeglądam forum i nidzie nie mogę znależć rozwiązania tego problemu.

nikszal
31-01-2010, 21:21
Nie załamuj mnie kolego. Zaglądałeś do konfiguracji menu Lista artykułów w sekcji/kategorii? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że NIE zaglądałeś!

słonecznik
31-01-2010, 22:03
Zaglądałem w preferencjach wyłączyłem co się dało.
Przepraszam ale muszę kontynuować załamkę bo naprawdę nie potrafię tego ogarnąć. Wyłączyłem: autora i liczbę odsłon. To co zostało wygląda tak:


# Nazwa artykułu
1. Artykuł
2. Artykuł
3. Artykuł

A zależy mi tylko na samych tytułach artykułów, w poradnikach jest napisane że można to wyłączyć, tylko już nie jest napisane jak to zrobić. No i jeszcze nie mam pojęcia jak zlikwidować ten filtr artykułów.
Dodam jeszcze że jestem zielony jak trawka na wiosnę , próbowałem już raz ogarnąć joomle zaczynając od czystego instalatora no i trochę mi nie szło.
Więc teraz postanowiłem zainstalować wersję demo i po prostu wyłączam to
to czego nie potrzebuję:o

słonecznik
31-01-2010, 22:08
W sumie mogę to zostawić bo to prosta stronka tylko na moje potrzeby, no ale trochę estetyczniej by było bez tego bo nie ma tych artykułów aż tyle żeby stosować do tego filtr tytułów i liczby porządkowe.

TLo
01-02-2010, 09:28
Wejdź w edycję danej pozycji menu, która wyświetla Ci owe artykuły z kategorii. I tam, w Parametrach podstawowych, masz opcję Filtruj -> Ukryj.
Po sprawie.

TLo
01-02-2010, 09:30
Aha - zapomniałem o nagłówkach tabeli - są tam również możliwe do ukrycia. Ten sam ekran (Pozycja menu -> Lista - Artykuły w kategorii) , Parametry podstawowe -> Nagłówki tabeli -> Ukryj.

shap
20-02-2010, 23:32
jeszcze pozostało rozwiązanie problemu wyświetlania kolejnych liczb porządkowych przy artykułach...

nikszal
20-02-2010, 23:40
Podaj link do strony. Teoretycznie możemy sobie podyskutować np. o... dziewczynach.

shap
20-02-2010, 23:57
Sam problem jest dobrze opisany na początku wątku... ;-) Coś znalazłem tez na forum, jutro sprawdzę te rozwiązania

shap
21-02-2010, 23:10
jedno z rozwiązań: http://docs.joomla.org/Override:No_Numbers_in_Category_List