PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek .fla



Madleine
03-08-2006, 12:04
Mam plik o rozszerzeniu .fla (ciekawy dodatek na stronę, bodajże we flashu) i chciałabym go umieścić w którymś z materiałów statycznych, lub w bloku bannerowym. Jak to mogę zrobić?
Jestem poczatkującym użytkownikiem joomli (i takim samym "informatykiem"). Zważcie na to, przy odpowiedziach :)

coolka
03-08-2006, 12:38
Plik fla muszisz wyeksportować do swf (przy użyciu np macromedia flash) dopiero swf osadzasz na stronie.



<object type="application/x-shockwave-flash"
data="plik.swf"
width="820" height="400">
<param name="movie"
value="plik.swf" />
</object>



width i height podajesz takie jakie chcesz mieć, data i value to ścieżka do pliku swf.

Madleine
03-08-2006, 13:06
Dzięki, nie znam macromedia flash, ale co za problem poznać :)
W razie czego poproszę o wskazówki.

am123
06-08-2006, 14:49
Otwierasz we Flash-u , publikujesz, jesli wyśjcowy (opublokowany plik) swf pokazuje to co chciałeś to za pomocą edytora w trakcie dodawania artykułu w adminie Joomla mozesz wstawić ten swf określając jego parametry !
Np. za pomocą edytora TinyMCE wystarczy że wrzucisz ten swf na serwer i jelsi masz www.twojastrona.pl (to glowny katalog twojego Joomla) to np robisz tam katalog FLASH i w edytorze po kliknięciu na ikonę F (flash) wpiszesz adres http://www.twojatrona.pl/Flash/twojplik.swf

fanti
06-08-2006, 15:31
Wszytko fajnie - ale wielkość swf jest zmieniona tylko w FF a w IE ma wielkość wyjściową.