PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z componetem templatki



omisly
17-01-2010, 15:39
Witam, Mam problem z componetem do obslugi templatek w panelu. Moze po kolei. Postawilem joomle i smigalo bez zarzutow. Niestety na server operatora wlamal sie haker i popodmienial wszytskie pliki o nazwie index. potem podczas napraw servera dostawca pochrzanil adresowanie i pod adresami ktore obslugiwal wyswietlaly sie losowo wybrane strony. Popodmienialem wszystkie pliki o nazwie index, bo tak doradzil mi znajomy. niestety wszystko smiga oprocz tego componetu. Componet nie wyswiela dostapnych tamplatek. Ani ktore stworzyem ani te "seryjne"/"defoultowe". Czy macie moze jakos rade/sposob na naprawie tego?

moje
17-01-2010, 16:03
Przywrócić (bazę danych i pliki) do stanu przed włamaniem. Nie mów, że nie robiłeś backup'ów.

No i przede wszystkim, to zmienić hosting.

omisly
17-01-2010, 16:38
problem jest taki ze strona nie jest moja,wiec zmiana hostingu nie jest moja decyzja.Stronie niestety zostala stoworzana dzien/dwa dni przed atakiem. Po za tym klient ma na servie klika stron i podobno wrazie atakow dostawca mial wykonywac backupy. rozczarowanie bo nie wykonal ani jednego. Co do bazy to dostep do bazy tez mam ograniczony. Klient wygenerowl mi plik sql i zreszta radz sobie sam. dal mi tylko haslo do do bazy i na konto, bo nie chce aby grzebal w koncie, wiec musze robic na okretke. Gdy probowalem wgrac swieze pliki i stworzyc odpodstaw strone to instalka wyswietlala brak dosteu do plikow libraries.

moje
17-01-2010, 17:59
A nadałeś odpowiednie uprawnienia katalogom?

zwiastun
17-01-2010, 18:10
Odtwarzanie witryny po włamaniu to nie jest zabawa na zasadzie "bedzie cudo jak się udo". To procedura, którą trzeba wykonać metodycznie krok po kroku! Więc albo uzyskaj potrzebne dane dostępowe i wykonaj co trzeba, jak należy, albo "olej" zlecenie, bo walczysz z wiatrakami.
1. Odzyskanie bazy danych i jej dokładne sprawdzenie (w tym przeskanowanie antywirusem, wyszukanie wstrzykniętych kodów javascript)
2. Odtworzenie witryny lokalnie
3. Przetestowanie
4. Wysłanie na serwer
Inaczej sensu nie ma.

omisly
17-01-2010, 18:20
A nadałeś odpowiednie uprawnienia katalogom?

tak nadalem i nic to nie dalo


Odtwarzanie witryny po włamaniu to nie jest zabawa na zasadzie "bedzie cudo jak się udo". To procedura, którą trzeba wykonać metodycznie krok po kroku! Więc albo uzyskaj potrzebne dane dostępowe i wykonaj co trzeba, jak należy, albo "olej" zlecenie, bo walczysz z wiatrakami.
1. Odzyskanie bazy danych i jej dokładne sprawdzenie (w tym przeskanowanie antywirusem, wyszukanie wstrzykniętych kodów javascript)
2. Odtworzenie witryny lokalnie
3. Przetestowanie
4. Wysłanie na serwer
Inaczej sensu nie ma.

Ok. dzieki. po walcze najpierw tak, jak sie nie uda to bede scigal kolesia ze musi mi to dac.