PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy podczas aktualizacji 1.08 na 1.0.10



Amaria
03-08-2006, 13:36
Witam!

Aktulaizowałam joomlę 1.08. Najpierw próbnie na jednym serwisie. Wszystko było OK.

Potem na właściwym serwisie. Wszystko działało lecz dane pokazywały się bez polskich znaków.

Zaczęłam majstrować przy pliku configuration i niestety biała ściana, a po kolejnych poprawkach pojawia się strona administratora serwera.

Postanowiłam ponownie nadpisać joomlę 1.08 joomlą 1.0.10. Padł internet, przerwało w trakcie nadpisywania.

Dziś zrobiłam to od nowa. Wyświetliła się inaczej niż poprzednio - teraz muszę przejść przez stronę instalacji joomli. Poprzednio wystarczyło usunąć folder instalacyjny i skonfigurować.

Przeszłam instalację krok po kroku i w ostatnim kroku pokazuje błąd. Pisze, że pliki istnieją

Nie bardzo wiem co mam teraz zrobić?

Może wystarczy rozpocząć instalację od nowa i zarchiwizować tabele. (Nie wiem co to oznacza w praktyce, nie chcę stracić tego co było)

Niestety nie zachowałam starej wersji. Nie wiem jak to się robi. Będę wdzięczna za wskazówki w krokach dla analfabety.

Dlaczego po aktualizacji zniknął polski język. Zniknął w tym konkretnym serwisie, w tym próbnym nie. Co powinnam była zrobić w takiej sytuacji?



Pozdrawiam.

Rybik
03-08-2006, 13:49
wiesz... instalacja to taki pic , w trakcie instalacji nie dzieje sie nic poza utworzeniem struktury bazy i pliku konfiguracyjnego - a to juz chyba masz

zachowac stary plik konfiguracyjny
nadpisac pliki z paczki 1.0.10 rev2 (jest u nas w wersjach testowych)
wstawic stary plik konfiguracyjny
wejsc do admina w konfiguracje i kliknac zapisz

Amaria
03-08-2006, 14:54
wiesz... instalacja to taki pic , w trakcie instalacji nie dzieje sie nic poza utworzeniem struktury bazy i pliku konfiguracyjnego - a to juz chyba masz

Hm - wszystko co robie robię jest jak z prowadzenie samochodu z zawiązanymi oczami. Zapewne mam. Serwis juz był prawie gotowy. Chciałam zaktualizować wersję joomli.

Zaktualizowałam(joomla_1.0.10_pl_AdminPL_rev2). Nadpisałam wszystko, także plik konfiguracyjny - wcześniej skopiowałam stary.

Skonfigurowałam serwis. Działał. Bez języka polskiego.

Wtedy dopiero zamieniałam plik configuracyjny (nowy) na stary.

Od tego momentu wszystko przestało działać. Biały ekran, a potem serwis administratora. Teraz po kolejnym nadpisaniu wszystkiego muszę przejść przez instalację.

Mam do wyboru -

Usunąć istniejące tabele?
Zarchiwizować tabele? (kopie archiwalne z poprzedniej instalacji Joomla! zostaną zamienione..
Ponieważ boję się, że coś zepsuję, więc nie usuwam i nie archiwizuję.

Pojawia się informacja o błędzie (fragment):
SQL=Table 'jos_banner' already exists:
- - - - - - - - - -
# $Id: joomla.sql 677 2005-10-27 02:13:29Z spacemonkey $

# Table structure for table `jos_banner`

CREATE TABLE `jos_banner` (
`bid` int(11) NOT NULL auto_increment,
`cid` int(11) NOT NULL default '0',
`type` varchar(10) NOT NULL default 'banner',
`name` varchar(50) NOT NULL default '',
`imptotal` int(11) NOT NULL default '0',
`impmade` int(11) NOT NULL default '0',
`clicks` int(11) NOT NULL default '0',
`imageurl` varchar(100) NOT NULL default '',
`clickurl` varchar(200) NOT NULL default '',
`date` datetime default NULL,
`showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`editor` varchar(50) default NULL,
`custombannercode` text,
PRIMARY KEY (`bid`),
KEY `viewbanner` (`showBanner`)
) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1
= = = = = = = = = =

Może powinnam zarchiwizować tabele?

Nie wiem jak wejść do admina. Przez przeglądarkę to niemożliwe. Muszę zainstalować joomlę.



zachowac stary plik konfiguracyjny - zachowałam w innym miejscu
nadpisac pliki z paczki 1.0.10 rev2 (jest u nas w wersjach testowych) - nadpisałam wszstko, także plik konfiguracyjny, działało bez j. polskiego
wstawic stary plik konfiguracyjny - wstawiłam, przestało działać, wstawiłam po skonfigurowaniu/zapisaniu admina
wejsc, do admina w konfiguracje i kliknac zapisz - teraz nie potrafię

Co teraz?

Rybik
03-08-2006, 16:26
konfig-1.08 -> ma dobre ustawienia serwera i bazy danych dla strony
konfig-1.010 -> nie zawiera zadnych danych o twojej stronie ale ma poprawna strukture

na serwerze pomocy znajdziesz opis pliku konfiguracyjnego zrob nowy plik config.php na podstawie tego 1.0.10 i wpisz tam dane swojego serwera sciagniete z 1.0.8 :):
Baza: adres, nazwa, user, haslo
katalog tmp, cache, sciezka absolutna, adres serwera

Amaria
03-08-2006, 16:35
Dziękuję, spróbuję. Pozdrawiam.

Amaria
03-08-2006, 18:15
Bardzo dziękuję.

Udało się. Należało także zmienić tytuł pliku konfiguracyjnego (wg wskazówek po angielsku)

Niestety pozostał problem zawartości serwisu, która teraz wyświetla się bez polskich znaków.
Próbowałam i w pliku konfiguguracyjnym i w indeksach zmieniać na ISO8859-2 lub utf-8. Bezskutecznie.

Jak temu zaradzić?

Pozdrawiam.