PDA

Zobacz pełną wersję : Opóźnienie komentarzy



thordur
18-01-2010, 05:04
Używam komponentu JoomlaComment do dodawania komentarzy do artykułów. Niestety od niedawna wpisany komentarz nie pojawia się w artykule od razu, tak jak było wcześniej, ale z opóźnieniem. Dodam że mam ustawione autopublikowanie komentarzy, zaraz po ich wpisaniu. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

nikszal
18-01-2010, 10:25
Tylko Ty widzisz to opóźnienie, czy inni użytkownicy także?

Możliwości są dwie - masz zapchane cache przeglądarki albo administrator coś namieszał na serwerze.

Upst.

Możliwość 3 - korzystasz z serwera proxy, który odświeża się po jakimś czasie.

thordur
18-01-2010, 19:59
sprawdzałem na innych kompach i różnych wyszukiwarkach i niestety to samo. Dodatkowo, podobnie jak komentarz, także artykuł ukazuje się z około 5-10 minutowym opóźnieniem od momentu wpisania go. Pamięć podręczną w "konfiguracji globalnej" joomli mam wyłączoną. Korzystam z usług nazwa.pl jeśli chodzi o hosting. Mam u nich szukać rozwiązania tego problemu?

nikszal
18-01-2010, 23:06
To pytaj administratora dlaczego sprawy tak się mają. Po zapisaniu artykuł, komentarz powinien być natychmiast dostępny.

just444
01-03-2010, 09:52
Mam podobny problem ale z samym modułem. Komentarz pod artykułem wyświetla się natychmiast po dodaniu natomiast na stronie głównej w module pojawia się z opóźnieniem. Jakieś sugestie?

PeFik
01-03-2010, 11:04
Tak, napisać do producenta komponentu, zakładam że macie KUPIONĄ wersję. Mi jakoś odpisują więc i wam powinni.

thordur
01-07-2010, 10:06
Cóż, temat nadal aktualny. Napisałem do administratora serwera nazwa.pl i odpisał że u nich wszystko ok i mam szukać problemu w ustawieniach joomli. Tak jak wspominałem, pamięć podręczną mam wyłączoną w konfiguracji globalnej, dodatkowo zainstalowałem dodatek cachecleaner i średnio co 2 dni go używam. Niestety nadal artykuły, komentarze czy fotki pojawiają się w portalu po około 10 minutach od ich dodania od strony panelu administracyjnego. Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

jozefg
14-06-2012, 09:03
Czytam o tym , czytam i czegoś nie rozumiem

Problem istnieje od lat i nikt nie może (nie chce) tego usunąć.

Właśnie mam taki problem z Joomla 1.5 , opóźnienie publikacji około 15 minut - czytam po wszystkich możliwych poradach od tygodnia bez efektu.
Pytania się powtarzają, porady ciągle te same, bez efektu. :zly:

Moje wnioski: Joomlą nie da się posługiwać, nie da się normalnie używać!

Poprawka w literówce zabiera 15 minut, jeżeli jest tych literówek mkilka/kilkanaście to już czas idzie w godziny... :zagubiony:

Bazyl
14-06-2012, 09:08
Czyli już wszystko wiesz.
Znajdź sobie inny, lepszy cms.

Pozdrawiam

jozefg
14-06-2012, 10:13
Czyli już wszystko wiesz.
Znajdź sobie inny, lepszy cms.
Dzięki.
Odpowiedź godna moderatora! Złośliwości mogłeś sobie darować.
Jeżeli nie uda się tego problemu usunąć - zmienię CMS.

Czy możesz mi chociaż podpowiedzieć jak usunąć ten problem? Robiłem wszystko co zalecano - bez skutku.

zwiastun
14-06-2012, 10:23
A jakiej odpowiedzi spodziewasz się po takim dictum?

Moje wnioski: Joomlą nie da się posługiwać, nie da się normalnie używać!
Miliony (bo nie tysiące) ludzi posługują się Joomla! i nie narzekają, a Ty po 6 latach od zarejestrowania się na forum stwierdzasz, że tym systemem nie da się posługiwać. Skoro nie, znajdź sobie coś lepszego.
Odnośnie problemu:
1 użytkownik pisze o komentarzach, drugi o module, a Ty nie wiadomo, o czym.
Zainstaluj Joomla lokalnie, zainstaluj na dowolnym innym serwerze dostosowanym do Joomla! na okres próbny i przekonasz się, czy problem w ogóle występuje, po czym Twoje wnioski będą na pewno rozsądniejsze.

jozefg
14-06-2012, 10:59
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Ostatnie pytanie:
Dlaczego problem opóźnienia publikowania treści jest opisywany na tym forum (i nie tylko tu) od kilku lat, odpowiedzi są ciągle te same, nieskuteczne - a rozwiązania problemu nie ma?
Albo odpowiedź: zobacz sobie sam.
Czyli problem istnieje o czym świadczy ilość wątków które znalazłem w wyszukiwarce. I to wątki bez rozwiązania.

zwiastun
14-06-2012, 11:14
Czyli problem istnieje o czym świadczy ilość wątków które znalazłem w wyszukiwarce.
Nie wiem, gdzie znalazłeś ową dużą ilość wątków na forum, świadczących o problemie.
Nikt nie przeczy, że możesz mieć problem. Niestety, nawet go nie przedstawiłeś - jedyne co napisałeś, to popsioczyłeś, że problem jest od lat i nikt go nie rozwiązuje.
Powodem opóźnienia treści nie jest Joomla! To wszystko, co można sensownego odpisać.

jozefg
14-06-2012, 11:21
Przepraszam - jaśniej nie potrafię, poprzednicy też podobnie opisywali problem


Właśnie mam taki problem z Joomla 1.5 , opóźnienie publikacji około 15 minut -

Poprawka w literówce zabiera 15 minut, jeżeli jest tych literówek mkilka/kilkanaście to już czas idzie w godziny...

Nie ma tematów? Dziwne - wyszukiwarka sprawna: http://forum.joomla.pl/search.php?searchid=139

zwiastun
14-06-2012, 11:26
Kliknąłeś ten dodany przez siebie link? Nie ma tematów.
Twój opis ma się nijak do informacji poprzedników, co Ci już pisałem. Jeden pisał o problemie z opóźnieniem komentarzy, drugi o problemie z opóźnieniem jakiegoś modułu, a Ty nie wiadomo o czym piszesz:
Gdzie masz opóźnienie? w reakcji edytora na naciśnięcie klawisza? Bo tak wynika z Twojego "opisu" - co to ma wspólnego z Joomla? I co ma wspólnego z kłopotami poprzedników?

jozefg
14-06-2012, 11:35
Edytor reaguje prawidłowo ale wprowadzona zmiana tekstu ukazuje się na stronie po ~15 minutach

(to samo napisałem powyżej tyle że innymi słowami, )

nikszal
14-06-2012, 11:43
Sprawdziłeś, czy problem nie występuje wyłącznie u Ciebie, np na skutek specyficznych ustawień przeglądarki, albo łącza internetowego (proxy)?
Nic nie napisałeś o hostingodawcy, a jest to ważna informacja.

Znajdź kogoś, kto nie ma problemów z przeglądaniem stron, zsynchronizuj się z nim on-line, wprowadź zmiany na stronie i wspólnie uzgodnijcie kto i co w danym momencie widzi.

jozefg
14-06-2012, 11:49
Sprawdzone na różnych komputerach, różnych łączach, na IE, FF, Safari, nawet na komputerze MAC

Testowane wszystkie ustawienia które mogą to powodować i zostały opisane na forach - bez skutku

nikszal
14-06-2012, 11:51
Adres strony?

jozefg
14-06-2012, 12:03
http://www.rolikusy.olsztyn.pl/

Bazyl
14-06-2012, 12:11
A cache strony masz wyłączone?


Odpowiedź godna moderatora! Złośliwości mogłeś sobie darować.
Jak napisałeś, tak odpowiedziałem...

nikszal
14-06-2012, 12:14
Na az.pl wszystko jest możliwe,

http://www.webhostingtalk.pl/topic/5581-opinie-hosting-azpl/page__st__20
http://hostranking.pl/hosting/az/

Zmień dostawcę usług.

jozefg
14-06-2012, 13:03
A cache strony masz wyłączone? Wyłączone



Zmień dostawcę usług.
Ech... gdyby to była strona prywatna...

To nie jest takie proste, to jest strona osiedlowa, ktoś to założył (potem się "wypiął"), miasto płaci, mnie przypadło w udziale obsługiwać w miarę wolnego czasu.
A tu każda zmiana czy poprawka strony to długie godziny...

(Na co dzień adminuję forum o zasięgu krajowym na skrypcie IPB)

zwiastun
14-06-2012, 13:15
Miasto płaci... No tak, zmiana trochę kłopotliwa, ale jaki sens ma trzymać stronę na serwerze, na którym masz takie problemy?

PS

Na co dzień adminuję forum o zasięgu krajowym na skrypcie IPB
I zgłaszasz problem w tak enigmatyczny sposób na dodatek tonem jakiejś dziwnej pretensji? Żadnego opisu, żadnych informacji o serwerze,...

Bazyl
14-06-2012, 13:28
Na co dzień adminuję forum o zasięgu krajowym na skrypcie IPB
Może się pochwal?

jozefg
14-06-2012, 14:26
I zgłaszasz problem w tak enigmatyczny sposób na dodatek tonem jakiejś dziwnej pretensji?
Jak byś nawojował się z tym tyle co ja to też byś się ---------- u nas gwiazdek nie tolerujemy, bazyl.
Dla mnie to co napisałem było czytelne.


Może się pochwal?Wpisz mój nick w google... :D

DarioB
16-10-2012, 19:33
Mi taki problem pojawił się po odpaleniu komentarzy od K2. Gdy miałem Jcomments nigdy nie było problemu. Teraz trzeba czekać i stawiam że to kwestia cache, które mam ustawione. Podobnie jest z wszelkimi zmianami w newsach.
Jednak w kwestii komentarzy najciekawsze jest to, że w module "Najnowsze komentarze" pojawiają się one automatycznie :)

Sami z resztą możecie sprawdzić --> http://lechia.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=6134:mija-miesiac-od-smierci-dawida-zapisek&Itemid=200