PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla w wersji statycznej ??



StudioV
18-01-2010, 12:13
Witam,
troszkę już szperałem po forum, nie wiem za bardzo gdzie szukać więc pisze w dziale poświęconym różnością.

a oto o co mi chodzi:
mam stronę w Joomla! wszystko dział pięknie ale ... (tu pojawia się coś co chyba trochę przeczy idei Joomla! ale mam ku temu powody :) ) ... chciał bym ja przerobić na wersje statyczną - załóżmy że strona nie jest zbyt często modyfikowana, mam ją na localhoscie a na serwer chciał bym wyrzucić ją tyko jako wersję statyczną. Czy do w ogóle jest możliwe? Czy są komponenty które generują coś co można by określić jako strona w wersji statycznej??
nie wiem czy jasno napisałem o co mi chodzi ... ale liczę na wszelkie sugestie
z góry dzięki

zwiastun
18-01-2010, 12:15
Dla Joomla 1.0 (wcześniej dla mambo) był programik, który tworzył wersję statyczną. Dla 1.5 nie spotkałem.

StudioV
18-01-2010, 12:25
Dzięki za szybką odpowiedź.

A czy jesteś może w stanie podać jakieś bliższe info o tym dodatku (nazwa, link ...) i czy może on chodzi w trybie zgodności w wersji 1.5.x

nikszal
18-01-2010, 12:31
@StudioV - nie bardzo rozumiem, po co chcesz uruchamiać kombajn do zżęcia kilku kłosów. Wystarczy do tego celu sierp (w tym wypadku stary, niezawodny i szybki html).

fajfus
18-01-2010, 12:45
A co to jest wersja statyczna?

pyziak
18-01-2010, 12:54
@fajfus strony statyczne i dynamiczne (http://www.pcworld.pl/artykuly/8874/Statyczne.i.dynamiczne.strony.WWW.html)

StudioV
18-01-2010, 13:07
@StudioV - nie bardzo rozumiem, po co chcesz uruchamiać kombajn do zżęcia kilku kłosów. Wystarczy do tego celu sierp (w tym wypadku stary, niezawodny i szybki html).

Jak pisałem na wstępie - mam ku temu powody :) początkowo strona miała być w pełni funkcjonalną wersją joomla! ale koncepcja się zmieniła, mam juz wszystko zrobione na localhoscie przetestowane na serwerze roboczym ale docelowo chcę aby na serwerze była wersja statyczna.
.... Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :)

zwiastun
18-01-2010, 13:10
Jeszcze parę lat temu trzeba było sporego wysiłku, żeby wytłumaczyć, co to są strony dynamiczne :) Staraś Genia, świat się zmienia :)

Konwertera z Joomla 1.5, jak pisałem i o ile wiem, nie ma. Jeśli jest to w Twoim przypadku 5-10-50 stron, to w 2-5 godzin jesteś w stanie ręcznie zrobić pierwszy zrzut. ALe sensu to nie ma wielkiego, bo ćwiczonko trzeba by powtarzać za każdym razem. Jeśli opierasz serwis tylko na artykułach, możesz zlecić php-owcowi stworzenie prostego skryptu, który pozrzuca artykuły z bazy danych w dokumenty html. Do całości trzeba będzie dodać tylko ręcznei stworzoną stronę indeksu i strony przejściowe.

StudioV
18-01-2010, 13:19
Dzięki,
pozdrawiam