PDA

Zobacz pełną wersję : grosik do grosika - czyli aktualizacja skryptu forum PCJ!



trzepiz
18-01-2010, 19:52
Moi drodzy, czas mija nieubłaganie.

Forum Polskiego Centrum Joomla!, które prężnie działa od września 2005 roku zaczyna się starzeć. Nie mam tu na myśli lat których przybywa użytkownikom a raczej skrypt, który obsługuje Nasze forum - jest to vBulletin w wersji 3.6.7.

Jak się dowiedzieliśmy, starsze wersje przestają być wspierane a obecna wersja vBulletin to 4.0. Ten gigantyczny skok, który dzieli obecny skrypt forum od najnowszego wydania powinien zostać nadrobiony. Każdy z Was zdaje sobie sprawę jak ważne są aktualizacje, jednak bez Waszej pomocy będzie bardzo trudno zebrać kwotę wystarczającą na zakup nowej wersji skryptu vBulletin dla PCJ!.

Do dnia dzisiejszego na forum napisano: 32 577 tematów, 144 362 wiadomości:, zarejestrowało się 24 811 użytkowników.


Nowy rok, to doskonały czas na zmiany. Pokażmy, że stać nas na zorganizowanie się i małą pomoc, która owocowała będzie dla Nas Wszystkich!.


nr konta na które można wpłacać datki:
58 1090 1812 0000 0000 8006 8697 lub przy pomocy PayPal - przycisk na stronie głównej joomla.pl (http://joomla.pl)

sunpietro
18-01-2010, 20:28
mam nadzieję, że się czymś przysłużę :)

Jdwind
18-01-2010, 22:00
Może więcej danych do przelewu podacie? Czy wystarczy forum.joomla.pl bez żadnego adresu?

trzepiz
18-01-2010, 22:03
Może więcej danych do przelewu podacie? Czy wystarczy forum.joomla.pl bez żadnego adresu?


Wystarczy. Ważny jest numer konta. W Temacie warto wpisać swój nick + forum.joomla.pl.


np: trzepiz forum.joomla.pl

a_m
18-01-2010, 22:47
A nie wystarcza. Mój bank w formularzu wymaga takich oto danych odbiorcy: nazwy odbiorcy, ulicy gdzie się odbiorca ulokował, miejscowości gdzie się lokacja znajduje, kodu pocztowego miejscowości

sunpietro
18-01-2010, 22:58
u mnie w mBanku wystarczyło wpisać jako nazwę: PCJ! ;)
reszty nie trzeba

KYCu
18-01-2010, 23:00
A nie wystarcza. Mój bank w formularzu wymaga takich oto danych odbiorcy: nazwy odbiorcy, ulicy gdzie się odbiorca ulokował, miejscowości gdzie się lokacja znajduje, kodu pocztowego miejscowości
Jakiś "Chiński" ten bank masz? :D

Co do tematu, oczywiście wkrótce dorzucę coś od siebie ;)

zwiastun
18-01-2010, 23:05
Sory, teoretycznie to nic więcej poza kontem nie trzeba. W praktyce się okazuje, że trzeba! Ponieważ PCJ osobą prawną nie jest, darowizny przekazujemy na mój RB (nie firmowy). Ponieważ to dane trochę wrażliwe, na życzenie podam na PW.
Przy okazji dla wpłacających przez PayPal - każdą kwotę przyjmiemy z wdzięcznością, ale proszę zwrócić uwagę, że waluta określona jest tam w euro. Tak więc zamierzenie złotówkowe należy podzielić mniej więcej przez 4 :)

trzepiz
20-01-2010, 15:47
Noooo kto da więcej ... ? :)

Trochę mnie przeraża, że na tylu użytkowników tylko taka garstka jest w stanie wspomóc wspólne dobro jakim jest forum ...

Nie bójcie się pomagać....

sunpietro
20-01-2010, 16:34
Mam nadzieję, że więcej osób się złoży na ten projekt, bo przecież wszyscy z tego korzystamy.
Dzięki poradom tutaj zawartym wiele osób mogło sobie poradzić z wieloma problemami, nierzadko dzięki rozwiązaniom podanym przez innych użytkowników mogąc zarobić.

Nie bójcie się pomagać. Niech przynajmniej te kilkaset osób da po złotówce.
Zupełnie jak na WOŚP.

alex51
20-01-2010, 16:35
Dla wysłania przelewu internetowego oprócz numeru konta potrzebne jest podanie nazwiska odbiorcy. Nie sądzę aby ktoś nie znał imienia i nazwiska @zwiastuna.
A od czego jest widoczna tu zakładka Razem (http://www.joomla.pl/index.php/content/view/12/44/)?

sunpietro
20-01-2010, 16:51
ja wstawiłem "PCJ!" bo wtedy nie wiedziałem, że to konto bankowe zwiastuna

zwiastun
23-01-2010, 19:43
Wszystkim KILKU WSPANIAŁYM Użytkownikom, którzy przekazali darowizny, wielkie dzięki. Zdaje się jednak, że troska o forum (i nie tylko) w interesie użytkowników korzystających z pomocy PCJ nie leży, co stwierdzam z żalem i przykrością... Coż, może rzeczywiście nadeszła już pora, aby...

Jdwind
23-01-2010, 20:09
...może rzeczywiście nadeszła już pora, aby...
zaktualizować skrypt forum do najnowszej wersji? Powiedzcie, że tak :confused: A mówiąc poważniej, jest przecież wiele przypadków, że użytkownicy mają pełen dostęp do treści po wpłaceniu symbolicznej opłaty, np. 5 zł/rok na koszty utrzymania domeny, serwera itp. Wiem, że to niezgodne z polityką i licencją Joomla!, ale może to właśnie jakieś rozwiązanie? Zwłaszcza jak się widzi, z jakimi pretensjami niektórzy żądają wręcz pomocy...

trzepiz
25-01-2010, 22:00
Drodzy użytkownicy, aż żal na to patrzeć .. Jak wychodzi polskie tłumaczenie do jakiegoś dobrego komponentu to wszyscy biorą jak swoje .. używają, niejednokrotnie zarabiają na tworzeniu witryn przy pomocy Joomla!. Jak chcemy zebrać parę groszy na dalszy rozwój forum to już tylko "nieliczni" - za co im wielkie dzięki.

Dochodzę do wniosku, że faktycznie niektóre działy forum powinny być płatne,

Czy tak ciężko przeznaczyć złotówkę?, pięć złotych ? - nie przesadzajcie, że nie macie ...


Pozdrawiam, nadal liczę że się zorganizujemy !

Bazyl
26-01-2010, 01:33
Ja to zamierzałem podbić temat za czas jakiś. :)
Osobiście jestem za wprowadzeniem opłaty stałej jakiejś za korzystanie z forum.
Może joomla.pl powinno być stowarzyszeniem z nipem itp.?

Ja to wiem, że czasem nie ma 5 zl...

keran
29-01-2010, 00:16
Ile tych grosików potrzeba i ile już jest nazbierane?

KYCu
29-01-2010, 00:16
Nie pytaj, tylko wpłać ile możesz ;). Każda złotówka sie przyda :)

Ja jestem w trakcie wpłacania ale z przyczyn ode mnie niezależnych, przedłuży się to troszeczkę ;)

btw, która wersja u nas będzie? http://www.vbulletin.com/index.php?do=features

keran
29-01-2010, 00:36
Swoją drogą ledwie zauważyłem ten wątek, dlaczego nie dacie info o zbiórce na główną? Może warto byłoby poszukać jakiegoś partnera - sponsora strategicznego?
Widzę, że ostatnio zwiastun próbuje z reklamami adsense itp., to dobrze. Myślę, że to dobry czas aby rozbudować możliwości reklamowe forum i portalu.

trzepiz
29-01-2010, 08:57
Witajcie,

Jeśli chodzi o wersję to musi wypowiedzieć się Zwiastun. Z moich obserwacji wynika, że nie możemy podnieść wersji do 4.0 (chyba ze się mylę). Żeby podnieść wersję do 4.0 musielibyśmy mieć przynajmniej wersję 3.7.

Obecnie możliwy jest upgrade do 3.8.4 - co i tak jest ogromnym skokiem. Co do wyboru między Forum a Publishing Suite - to sprawa jest prosta :)

jak zbierze się suma 285$ - to można kupić licencję publishing.

KYCu
29-01-2010, 09:17
Swoją drogą ledwie zauważyłem ten wątek, dlaczego nie dacie info o zbiórce na główną? Może warto byłoby poszukać jakiegoś partnera - sponsora strategicznego?
Widzę, że ostatnio zwiastun próbuje z reklamami adsense itp., to dobrze. Myślę, że to dobry czas aby rozbudować możliwości reklamowe forum i portalu.
Nie bój nic. Kto zechce wesprzeć forum finansowo, to ten temat zauważy.

#edit

Ode mnie pierwsza część pomocy poleciała :)

zwiastun
29-01-2010, 11:21
Podnoszenie do 3.8.4 nie ma zbytniego sensu (zresztą, nie ma już takiej możliwości, nie mieliśmy bowiem abonamentu na aktualizacje). Musimy wykupić nową licencję na 4.0. Brakuje już niewiele.

KYCu
29-01-2010, 11:35
Każdy może pomóc. Każda złotówka się liczy!.

Nie masz możliwości wsparcia finansowego? Możesz inaczej pomóc. Wstaw poniższy baner w swoją stopkę (gotowy kod pod banerem).

Dzięki! ;)

http://f.imagehost.org/0654/forum-pcj.png

http://f.imagehost.org/0654/forum-pcj.png (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35924)
http://f.imagehost.org/0857/forum-pcj-2.png

http://f.imagehost.org/0857/forum-pcj-2.png (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35924)

keran
29-01-2010, 12:04
Świetny pomysł i wykonanie :)
zaraz dodam do swoich stronek :)

Bazyl
29-01-2010, 13:28
Suuuper!
Brakuje mi jeszcze wielkości 80 x 15. :)
Się czepiam: czcionka mogła być z logo Joomla!.
A ja nie mogę dodać obrazka w podpisie:confused:

sunpietro
29-01-2010, 13:56
też dodałem banner, ale linka już nie mogę podpiąć

trzepiz
29-01-2010, 14:30
spowodowane jest to zapewne ograniczeniami dla Użytkowników. Tutaj musi wypowiedzieć się Administrator - co zrobić z tym fantem.

keran
29-01-2010, 14:59
Prawdopodobnie tylko admini i moderatorzy mają taką możliwość, to zależy więc od zwiastuna komu jakie da uprawnienia.

sunpietro
29-01-2010, 16:19
to trudno, dodam link w cudzysłowiu ;)

neo_fox
29-01-2010, 17:01
Też się dorzucę ;)

Pozdrawiam,
Radek

PS: SMF jest darmowe ;-P

alex51
29-01-2010, 18:44
Nie udało mi się tu dodać tego banerka w podpisie, :( ale wstawiłem na swojej stronie.

zwiastun
29-01-2010, 19:11
Dziękuję, ale nie wstawiajcie tych banerków na swoje strony
Użytkownicy forum są tutaj!

alex51
29-01-2010, 19:18
Też prawda, choć mam u siebie zwykłe banerki, więc ten zdejmę. Swoją drogą nie wiem dlaczego nie potrafie tu go umieścić w podpisie?

Bazyl
29-01-2010, 19:19
nie wiem dlaczego nie potrafie tu go umieścić w podpisie?

Mam to samo...

ppilus
29-01-2010, 19:45
Objawy miałem podobne, jednak po dodaniu banerka pokazał mi się dopiero po napisaniu kolejnej wiadomości.
To tylko potwierdza, że silnik wymaga wymiany :)

alex51
30-01-2010, 07:32
Niestety, próby wstawiania kodu html zaproponowane przez @KYCu kończą się komunikatem niedozwolonego zastosowania tego kodu:

BB code url is not allowed.
Pisanie kolejnych postów nie wpłynęło pozytywnie.:p

trzepiz
30-01-2010, 10:10
Panowie, już malutko brakuje do uzyskania potrzebnej kwoty. Co do banerków myślę, że można ograniczyć je do moderatorów i administratorów. Jest nas sporo i często się udzielamy, więc banerki będą widoczne .. Dziękuję jednak za chęć pomocy.

Pozdrawiam ...

alex51
30-01-2010, 10:33
Szkoda, takie ładne i pożyteczne bannerki, :p widzę, że będę musiał zapytać o to @sunpietro jak wstawił sobie banner, nie będąc w gronie moderatorów. Tak na przyszłość, aby móc również mieć taką możliwość i umiejętność.

Bazyl
30-01-2010, 11:14
@alex51 - możesz zdradzić tę tajemnicę?

//Czary mary i jest...

alex51
30-01-2010, 12:31
Przyznaję się bez bicia, to nie moja robota, widać dostaliśmy te banerki w prezencie.:cool:

trzepiz
30-01-2010, 13:54
ale się ładnie zrobiło na forum - wszędzie dookoła niebiesko.

Myślałem, co zdarza mi się nie często i wymyśliłem aby utworzyć nową grupę ludzi odpowiedzialnych za PCJ!, forum i wszystko co związane jest z Joomla! w Polsce. Ponieważ w moim mniemaniu jest to prestiżowa pozycja byłaby ona opłacana rocznie, kwartalnie lub miesięcznie (kwestia ustalenia). Kwota nie musiałaby być duża.

Każdy administrator, moderator mógłby chyba poświęcić parę groszy raz na rok, aby zawsze były jakieś fundusze na dalszy rozwój (serwer, domena, promocja i co tam będzie potrzebne). Oczywiście będziemy mogli raz na rok przeprowadzić zbiórkę wśród użytkowników aby zebrać jak najwięcej i jak najwięcej za to zrobić dla społeczności Joomla!.

Co sądzicie o takiej propozycji ?

Bazyl
30-01-2010, 13:56
Popieram



Może joomla.pl powinno być stowarzyszeniem z nipem itp.?

zwiastun
30-01-2010, 14:44
W ciągu 5 lat działania joomla.pl bywało nieraz tak, że korzystających były zastępy, pracujących jeden. Stowarzyszenie = dołożymy jeszcze temu jednemu, co by miał jeszcze więcej!

Bazyl
30-01-2010, 14:50
Oferuję swoja skromną pomoc.

przemsoon
30-01-2010, 19:33
chciałem się dorzucić ale po kliknięciu paypal wyskakuje błąd. możecie sprawdzić o co chodzi?

KYCu
30-01-2010, 20:32
To zrób przelew bankowy. Proste :)

przemsoon
30-01-2010, 20:46
no proste, proste ale wolę paypala bo jest szybciej.
ale jak sie nie da inaczej to bedzie przelew :)

zwiastun
31-01-2010, 05:40
Jaki Ci wyskakuje błąd?

pyziak
31-01-2010, 14:18
wróciłem z wyjazdu i chce coś tam kapnąć via PayPal a tu:

Niestety, po kliknięciu ostatniego łącza lub przycisku wystąpił błąd.


Jeśli próbujesz dokonać transakcji zakupu lub wysłania pieniędzy do krewnych lub znajomych, zalecamy sprawdzenie po 30 minutach konta PayPal oraz poczty e-mail w poszukiwaniu potwierdzenia transakcji. Jeśli ponowisz próbę bez sprawdzenia, istnieje ryzyko zduplikowania obciążenia lub płatności.
Jeśli NIE próbujesz dokonać transakcji zakupu lub wysłania pieniędzy, a strona ta została wyświetlona po odwiedzeniu innej witryny, radzimy powrócić do tamtej witryny (ze względów bezpieczeństwa sugerujemy nie korzystać w tym celu z przycisku Wstecz przeglądarki internetowej) i ponowić próbę.
Jeśli strona została wyświetlona po odwiedzeniu innego miejsca w witrynie PayPal, wystarczy kliknąć logo PayPal w lewym górnym rogu, aby powrócić na stronę główną i ponowić działanie. Konieczne może być ponowne zalogowanie się do konta PayPal.
Przepraszamy za niedogodności.

zwiastun
31-01-2010, 15:21
Już wiadomo o co chodzi :) Darowizny przez PayPal można przekazać ze strony głównej www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) - link w pierwszym poście tego wątku został zmieniony :)

pyziak
31-01-2010, 15:23
dokładnie już działa jak należy ;)
Pozdrawiam.

bogdan
31-01-2010, 20:28
:) jakby nie ten ładny znaczek to bym przegapił akcje, chociaż tak mogę się odwdzięczyć. Pozdrawiam Serdecznie wszystkich moderatorów dzięki którym rzadko mam okazje coś napisać na forum bo jak dotychczas prawie wszystko czego szukałem już tu było.

Stolem
01-02-2010, 08:13
Witam wszystkich.
Również dorzuciłem swój grosik.

piter68
01-02-2010, 10:54
I ja się dorzuciłem, bo forum zacne :)
Pozdrawiam.

przemsoon
01-02-2010, 16:50
paypal juz działa. więc dorzuciłem się i ja :)

Kimjus
01-02-2010, 19:04
Fajnie , i ja się dorzuciłem...

trzepiz
02-02-2010, 11:26
Ważna informacja:

Suma potrzebna na zakup nowego skryptu forum została uzbierana. Serdecznie dziękuję Wam za pomoc. Od dnia dzisiejszego powoli przygotowujemy się do zmiany skryptu forum na wersję 4.0. O postępach będziecie informowani na bieżąco.

Jeszcze raz serdeczne dzięki ..

keran
02-02-2010, 11:46
To fajnie, ale generalnie dotacje można wpłacać dalej? bo nie zdążyłem :(
Czekam na wypłatę :)

zwiastun
02-02-2010, 11:47
Inicjatorem był Michał, więc najpierw Michałowi dzięki wielkie. Będziemy mieć "na dniach" nowy skrypt dzięki tej inicjatywie i wszystkim - choć nielicznym - ale hojnym na tyle, że na ten wydatek się uzbierało (i jeszcze na opłatę domeny zostanie :) ).
Do każdego starałem się wysłać podziękowania na PW, ale jeśli do kogoś nie dotarło, dziękuję ta drogą tudzież proszę o info (mogłem nie rozpoznać nicka na forum :) - na odnowionym forum znajdziemy sposób na uhonorowanie darczyńców.

Bazyl
02-02-2010, 12:01
Już nie zdążyłem, ale podeślę - będzie na zaś...

sunpietro
02-02-2010, 12:45
wspaniale :)
czyli jednak się udało zebrać :)
na początku było marnie ale finisz był w miarę udany :)

KYCu
02-02-2010, 13:55
Ważna informacja:

Suma potrzebna na zakup nowego skryptu forum została uzbierana. Serdecznie dziękuję Wam za pomoc. Od dnia dzisiejszego powoli przygotowujemy się do zmiany skryptu forum na wersję 4.0. O postępach będziecie informowani na bieżąco.

Jeszcze raz serdeczne dzięki ..

Brawo! :) to się nazywa joomla! ;)

ppilus
03-02-2010, 08:33
12 dni "akcji" i sukces :) - fajnie.
Czytając w jaki sposób niektórzy użytkownicy "dziękują" za pomoc (również na PW) nie spodziewałem się, że tak szybko się uda uzbierać.

Tymczasem czekamy na "nowe forum".

keran
03-02-2010, 10:06
Pierwsza dotacja poszła :) w ciągu roku pewnie coś jeszcze wpłacę. To był dobry pomysł Trzepiz!, gratulacje dla wszystkich, że tak sprawnie to poszło :)

dragonfly108
03-02-2010, 10:28
Napiszcie na jaki cel teraz będą przeznaczane wpłaty, to zmotywuje do ich dalszego wpłacania.

pyziak
03-02-2010, 10:51
nie spodziewałem się, że tak szybko się uda uzbierać.

szybko ? parę dolarów na tylu użytkowników !, ja jestem w szoku że tak długo to zajęło, nic więcej nie będę mówił bo jeszcze coś chlapnę.

trzepiz
03-02-2010, 10:53
@pyziak, biorąc pod uwagę, że to chyba pierwsza taka zbiórka, to uważam że szybko udało się zebrać.

Zapewne będziemy powtarzać takie zbiórki. Co do celu o jaki pyta @dragonfly108 - to zawsze się coś znajdzie. Jednak najlepiej jakby wypowiedział się Administrator co do priorytetów.

Żadna wpłacona złotówka nie zginie i zostanie przeznaczona na cele związane z Polskim Centrum Joomla!.

keran
03-02-2010, 11:01
Domyślać się można, że na utrzymanie forum, portalu, domeny i serwera a z mojej skromnej dotacji to zwiastun może sobie nawet piwko kupić jeśli lubi :)
Razem z moderatorami wykonują kawał świetnej roboty już od wielu lat dla Polskiej Społeczności Joomla i za to bardzo dziękuję.

Dylek
10-02-2010, 09:23
Piwo zawsze można tutaj (http://www.jastawiam.pl) postawić :)

gri1989
14-02-2010, 19:10
Jest możliwość płatności sms premium? Mam sporo zbednej kasy na koncie i chetnie przeznaczylbym ja na ten cel...

zwiastun
14-02-2010, 19:19
Pół żartem: Chętnie przyjmę każdą zbędną kasę na pilne i niezbędne wydatki! Jeśli możesz, przelej na PayPal (darowizna na joomla.pl - nie znam się, czy to w ogóle możliwe, zawsze byłem na bakier z pozyskiwaniem pieniędzy :)
Serio: sprawdzimy, czy nie będziesz mógł sfinansować jakiegoś rozszerzenia forum :)

bogdan
14-02-2010, 19:55
Z tą dotacją przez SMS ciekawa sprawa, mnie też czasami zostaje parę zł nie wykorzystanych które w mojej taryfie i tak po dwóch miesiącach przepadają więc dlaczego by nie przeznaczyć na Joomla.pl.

zwiastun
01-03-2010, 00:27
Składając jeszcze raz wszystkim podziękowania za dokonane wpłaty, informuję, że w zestawie informacji obok postów umieściliśmy niewielki znaczek podziękowania. Mogło się wszakże zdarzyć, że ktoś został pominięty - w przypadku, gdy na podstawie danych z przelewu nie można było odczytać nazwy stosowanej na forum. Gdyby tak się stało, proszę się odezwać na PW. Jeszce raz dziękuję.

rcz
22-03-2010, 18:16
Witam, mam pytanie, czy te wpłaty są dalej jeszcze aktualne pragnąłbym się trochę dorzucić pod koniec miesiąca.

pyziak
23-03-2010, 10:42
@rcz wpłaty są zawsze aktualne,

trzepiz
22-01-2011, 12:37
Grosik do grosika .. 2011r. - to kolejny rok opłat.

Po pojawieniu się Pakietów j. polskiego do Joomla 1.6 -- wszyscy chętni będą mogli wyrazić swoją wdzięczność ... (Najchętniej przyjmowane będą datki od tych, którzy najgłośniej krzyczą, że nadal nie ma spolszczenia do J! 1.6). Wszystkie zebrane datki są przeznaczane na rozwój i utrzymanie Polskiego Centrum Joomla!.



#edit by KYCu

Grafiki do wykorzystania do podpisów na forum lub swoich stron, blogów itp :)
Umieszczajcie z linkiem do tego tematu.

http://img232.imageshack.us/img232/7503/wesprzyjjoomla04.png

http://img534.imageshack.us/img534/8111/wesprzyjjoomla03.png

http://img27.imageshack.us/img27/8272/wesprzyjjoomla02.png


Oczywiście same banerki nie wystarczą. Każda złotówka się przyda :). Numer konta oraz inne ważniejsze informacje znajdują się w pierwszym poście tego wątku.

Dziękujemy!

nur
24-01-2011, 10:06
Grosik do grosika .. 2011r. - to kolejny rok opłat.

Po pojawieniu się Pakietów j. polskiego do Joomla 1.6 -- wszyscy chętni będą mogli wyrazić swoją wdzięczność ... (Najchętniej przyjmowane będą datki od tych, którzy najgłośniej krzyczą, że nadal nie ma spolszczenia do J! 1.6). Wszystkie zebrane datki są przeznaczane na rozwój i utrzymanie Polskiego Centrum Joomla!.

Dziękujemy!

Odpowiadam na apel, nie będę czekał do pojawienia się pakietu językowego :).
Uważam, że robicie dużo dobrego a utrzymanie serwisu sporo kosztuje więc postanowiłem i ja się dorzucić,
co prawda nie mogę przelać dużej kwoty za to postanowiłem zrobić to systematycznie i ustawiłem przelew stały :).

Pozdrawiam nur

moje
24-01-2011, 18:59
Ja poproszę o wstawienie do podpisu czarnego butona waz z linkiem do postu @trzepiz - http://forum.joomla.pl/showthread.php?35924-grosik-do-grosika-czyli-aktualizacja-skryptu-forum-PCJ!&p=211429&viewfull=1#post211429
Bo zwykły user nie może dodać linku w opisie.

P.S. Wziąłbym zielony ale wyraz "wesprzyj" jest coś mało czytelny.

//KYCu: poprawiłem ;)

EDIT:

Dziękuje.

tomaszek83
25-01-2011, 09:44
Poprosiłbym także o podlinkowanie mojego buttona jak u kolegi powyżej;)

PS. Dlaczego nie widać mojego zielonego buttona?

Stolem
27-01-2011, 23:34
Odpowiadam na apel i dorzucam kilka "grosików" :)

stock
04-02-2011, 10:40
Pół żartem: Chętnie przyjmę każdą zbędną kasę na pilne i niezbędne wydatki! Jeśli możesz, przelej na PayPal (darowizna na joomla.pl - nie znam się, czy to w ogóle możliwe, zawsze byłem na bakier z pozyskiwaniem pieniędzy :)
Serio: sprawdzimy, czy nie będziesz mógł sfinansować jakiegoś rozszerzenia forum :)

w 2010r kwota do 4902zł przekazana od jednej osoby w ciągu 5 ostatnich lat od daty pierwszej darowizny, nie podlega opodatkowaniu :)

ZacnyUser
21-02-2011, 08:28
Dobrym sposobem pozyskiwania funduszy jest klikanie w reklamy. Sam często klikam w interesujące reklamy, a jeśli strona jest ciekawa, to klikam tez w te mniej interesujące.

Kilka razy w roku jestem również za granicą, wtedy klikanie przynosi lepsze skutki. Siła waluty robi swoje.
Także nie tylko pay pal i przelew się liczy. Skoro jest 24k użytkowników, to niech chociaż 1000 aktywnych dziennie kliknie raz. Sam korzystam z usług google i wiem, że chodź nie są to duże sumy, to systematyka wynagradza to.

mamkonto
21-02-2011, 17:23
popieram w każdym CALU i SPOSOBIE

trzepiz
21-02-2011, 18:21
to niech chociaż 1000 aktywnych dziennie kliknie ra

oh oh ohtego życzymy wszystkim i sobie również niestety statystyki "kliknięć" mówią same za siebie. TO są śladowe ilości. A zgodnie z regulaminem Google - nie można nikogo nakłaniać a nawet sugerować klikania w reklamy.

mamkonto
21-02-2011, 18:39
Ostatnio znajomemu tłumaczyłem, marudził ze na jego ulubionym forum tyle reklam, a z drugiej strony zastanawiał się dlaczego ktoś robi coś, co nie daje im dochodu, więc tłumaczyłem mu , że może w jakiś sposób za to zapłacić, może dać drobny datek, warto pamiętać o tym , że z wdzięczności można czasem wejść i poczytać reklamy, taki minimalny system doceniania korzyści własnych. Pozdrawiam

Gall Anonim
21-02-2011, 18:41
@trzepiz
mam natomiast pytanie.
Czemu Twój ( i większość) banerów "WESPRZYJ ...... Prowadzi do grafik które Zamieściłeś na forum, a nie do posta z danymi do wpłat?
Ponadto badania socjologiczne wykazują że najbardziej efektywnym sposobem pozyskiwania dotacji są linki do miejsc gdzie można ich bezpośrednio dokonać lub sms.
Może więc warto podpiąć temat pod jakąś metodę płatności internetowych i sms (chociażby ze względu na wiek większości forumowiczów)?
pzdr

tomaszek83
21-02-2011, 18:45
popiera obiema... oboma... ehh... wszystkim rękoma, nogami... i czym się da;) fajnie by było żeby można było wspierać PCJ za pomocą SMS-ów lub innych szybkich płatności. to byłoby dobre... wchodzę i z każdego miejsca mogę przelać kwotę. Szczerze przyznam że po tych bankach to nie chce mi się ruszać, wklepywać te numery konta etc...

KYCu
21-02-2011, 19:08
Nie przesadzajmy, ludzie! Przelewy internetowe nie są jakąś czasochłonną pracą, nie trzeba machać łopatą ani nosić worków z cementem.

PayPal, jeżeli ktoś posiada i życzy sobie wybrać ten sposób wpłat, odpowiedni przycisk "Przekaż darowiznę" znajduje się na głównej stronie Joomla.pl


Czemu Twój ( i większość) banerów "WESPRZYJ ...... Prowadzi do grafik które Zamieściłeś na forum, a nie do posta z danymi do wpłat?

@Gallu, dziwne pytanie. Jeżeli ktoś uważnie czyta i chce naprawdę pomóc, zrobi to ;)

#edit

i jeszcze jedno odnośnie smsów. Wydaje się Wam, że wykupienie abonamentu u firmy udostępniającej taką usługę zwróci sie? opłaci się? to kolejne koszty przecież. Ciężko zebrać sumę na opłacenie skryptu forum od kilku tysięcy (aktywnych!) ludzi z forum a wydaje się Wam, że będą chcieli wysyłać smsy po min 5zł netto? wątpie.

Gall Anonim
21-02-2011, 19:22
Nie przesadzajmy, ludzie! Przelewy internetowe nie są jakąś czasochłonną pracą, nie trzeba machać łopatą ani nosić worków z cementem.
Załóż się że dla wielu tak.
Ponadto - w czym problem? W ułatwieniu? Ile osób tutaj ma PayPal?
Zawsze możemy w tym momencie zakończyc - proszę powiedz mi ile osób z forumowiczów ma konto bankowe?
Naturalnie można to zostawić tak jak jest i niech sobie szukają i zakładają PayPal - a co mnie tam to obchodzi.
Można też w przeciągu piętnastu minut stworzyć dodatkowo możliwość o której pisałem - może ktoś jednak wyśle sms'a?
Pzdr

//KYCu: apropos smsów napisałem wyżej ;)

---------- Post dodany o 19:22 ---------- Poprzedni post był o 19:14 ----------


i jeszcze jedno odnośnie smsów. Wydaje się Wam, że wykupienie abonamentu u firmy udostępniającej taką usługę zwróci sie? opłaci się? to kolejne koszty przecież. Ciężko zebrać sumę na opłacenie skryptu forum od kilku tysięcy (aktywnych!) ludzi z forum a wydaje się Wam, że będą chcieli wysyłać smsy po min 5zł netto? wątpie.
Zanim po raz kolejny zamieścisz taką wypowiedź sprawdź warunki.
Opłata to % od wartości - 0 kosztu gdy nie ma sms
Rejestracja usługi 1,50 brutto
Wartośc sms od 1,23 brutto
Najpierw sprawdź Patrz Tutaj (http://www.przelewy24.pl/tabela_prowizji.htm)

:podstep: "I tak się nie uda, na pewno zginiemy" :)

KYCu
21-02-2011, 19:27
Okey, przyznaje, nie sprawdziłem. Zwracam honor.

Niemniej jednak na te kilka tysięcy aktywnych ludzi, niech 20% ma konta internetowe i wpłaci po 5-10zł. Będzie dobrze.
Co do sposobów płatności, niechaj się administracja wypowie, ja się nie będę tu wykłócał.

Gall Anonim
21-02-2011, 19:35
Okey, przyznaje, nie sprawdziłem. Zwracam honor.
I za to Cię lubię

Co do sposobów płatności, niechaj się administracja wypowie ;)
Mam nadzieję że tak też się stanie.
Pzdr
P.S. Może z pozostałych 80% - kolejne 30% wyśle sms'a po 1,23 PLN
zarejestrowało się 24 811 użytkowników. to mamy dodatkowo 3721.65 PLN - Pewnie się przyda.

KYCu
21-02-2011, 19:43
Okey. Ale nie powiesz mi chyba, że wierzysz, że ci wszysccy ludzie siedzą i czekają żeby zapłacic? z resztą, aktywnych użytkowników forum jest 10x mniej a dokładnie


Aktywni uczestnicy: 2 875

z czego może 10, góra 15% zechce pomóc i wpłaci jakąś sumę.

Gall Anonim
21-02-2011, 19:47
Nie widzę powodu aby dalej się licytowac 20% konto i wpłaca, 10% sms - każda kwota jest warta (jak dla mnie) 15 minut - pesymistyczne 10% to tylko lub aż 735 PLN.
Ok - kończę - bo po co dodatkowe 735 PLN (może odrobinę więcej, może mniej)?
Pzdr

KYCu
21-02-2011, 19:51
Dlaczego się poirytowałeś. Przyznaję Ci racje, każda kwota się liczy dlatego też poczekajmy na wypowiedź administracji nt. smsów zanim atmosfera się zagęści jak budyń.

Gall Anonim
21-02-2011, 19:56
Dlaczego się poirytowałeś. Przyznaję Ci racje, każda kwota się liczy dlatego też poczekajmy na wypowiedź administracji nt. smsów zanim atmosfera się zagęści jak budyń.
Nie do końca tak - natomiast jak czytam coś takiego jak pisałeś wcześniej z marszu przypomina mi się właśnie Smerf Maruda (bez urazy) którego pozwolę sobie zacytować ponownie "I tak się nie uda ..........:D
Pzdr

ZacnyUser
21-02-2011, 22:41
A teraz już jest nowy skrypt forum zainstalowany, czy jeszcze nie?

ppilus
21-02-2011, 22:51
Przecież widać w stopce przez co jest forum obsługiwane ;)

trzepiz
21-02-2011, 22:53
Co do sposobów płatności, niechaj się administracja wypowie, ja się nie będę tu wykłócał.

A zatem. Oddawanie 50% zysku z SMS Premium dla zewnętrznej firmy to bzdura. Konto internetowe może mieć każdy .. i każdy internauta, który chce kupić coś w internecie spotka się z PayPal. Moim zdaniem PayPal powinien być jedynym sposobem płatności internetowej i byłby spokój.

Każdy może dokonać przelewu na konto bankowe - wystarczy iść na pocztę lub do któregokolwiek banku. Nie stwarzajcie problemów - bo jeśli ktoś chce pomóc - to pomoże.

Pewnie nie powinienem - ale zdradzę, że w przygotowaniu jest już nowa witryna dla PCJ! - chętnie kupimy komponenty (płatne) i je przetłumaczymy .. chętnie wprowadzimy nowości o które proszą użytkownicy - Tylko powiedzcie mi za co .. ile lat można płacić za wszystko z własnej kieszonki ?? My kupimy, My przetłumaczymy - Wy zainstalujecie klientowi i zarobicie .. :)

Nikt tu na siłę nikogo nie ciągnie za kieszeń. Była mowa o reklamach ... niestety "klikalność" jest tak powalająca, że może się uzbiera na opłacenie domen itd.

Bazyl
21-02-2011, 22:53
@ZacnyUser - to jest nowa wersja forum, po zbiórce. :)

mamkonto
21-02-2011, 23:02
jeszcze 10 lat temu większość Polskich użytkowników śmigała na nielegalnym oprogramowaniu ( Winda i inne)
Dziś świadomość wzrasta. Większość , chociaż jeszcze nie wszyscy, mają legalne systemy operacyjne.
Myślę że podobnie jest z docenianiem czyjejś pracy. Korzystam, mam wygodę, to chcę choć symbolicznie poprzeć sprawę. Im bardziej z czasem będę zadowolony, tym chętniej i bez wahania sięgnę do portfela.
Ale na wszystko potrzeba czasu. Czasami też dobrych rozwiązań motywujących do sięga po "portfel"

trzepiz
21-02-2011, 23:05
@mamkonto - :) Twój nick pasuje do tematu jak ulał :) rozumiem, że Ty na pocztę biegać nie musisz .....:D

mamkonto
21-02-2011, 23:06
Nie muszę , bo mam konto i to nie tylko w banku :)

ZacnyUser
21-02-2011, 23:19
@ZacnyUser - to jest nowa wersja forum, po zbiórce. :)

No właśnie widzę już. Nie było kłopotów z instalacją? Ile forum było niedostępne? ;)
Bo rozumiem, że to nie była aktualizacja, tylko całkowite przeinstalowanie, tak?

trzepiz
21-02-2011, 23:24
@ZacnyUser - dzięki jednemu człowiekowi .. sprawa poszła "jak z płatka" .. mało znajdziesz tu ludzi, którzy zauważyli jakąś przerwę ..

PS: a co Ty taki jesteś dociekliwy :|

Gall Anonim
21-02-2011, 23:25
A zatem. Oddawanie 50% zysku z SMS Premium dla zewnętrznej firmy to bzdura.
@trzepiz - szkoda Ci kasy która i tak póki co nie jest Twoja - lepiej mieć 50% niż nic. (ja nie będę miał ale oni też nie będą mieli :D)

Konto internetowe może mieć każdy
Tyle że nie każdy je ma

.. i każdy internauta, który chce kupić coś w internecie spotka się z PayPal.
Tyle że konto PayPal zasila się z rachunku bankowego

Każdy może dokonać przelewu na konto bankowe - wystarczy iść na pocztę lub do któregokolwiek banku. Nie stwarzajcie problemów - bo jeśli ktoś chce pomóc - to pomoże.
To nie stwarzanie problemów tylko próba ułatwienia i pozyskania nowych środków.
A jako komentarz:

Szczerze przyznam że po tych bankach to nie chce mi się ruszać, wklepywać te numery konta etc... Widzę że lepiej ponarzekać że forumowicze są nie fair, że są źli niż samemu zrobić coś jeszcze - jeżeli Masz z moją propozycją problem to przepraszam że ruszyłem temat i zaproponowałem pozyskanie nowych środków, jeżeli chcesz jednak podjąc temat to proszę o info na priv a napiszę Ci jak można w prosty sposób "odzyskać" również 50% prowizji od sms'a za usługę - może się udać tylko pod warunkiem że spróbujemy.
Jeżeli zaś nie - szkoda mojego czasu i chęci - widocznie dotychczasowe wpływy plus narzekanie wystarcza.
Pzdr

KYCu
21-02-2011, 23:26
przepraszam za offtop ale muszę powiedzieć, że jak zobaczyłem nick "mamkonto" w tych wypowiedziach, parsknąłem śmiechem :D

A co do tematu, jeszcze dodam. Nie róbcie z kogos (i z siebie) bezradnych ludzi, że przelewy internetowe i konta to wynalazek nie z tej ziemi. Żyjemy w takich czasach, że wirtualny pieniądz rządzi światem. Poza tym, jak wspomniał @trzepiz, istnieje jeszcze poczta, banki i inne punkty do robienia przelewów. Wystarczy chcieć pomóc a nie szukać nowych "ficzerów".

#edit

@Gallu, nie odpisuj proszę na mój post, Ty masz rację, zawsze.

ZacnyUser
21-02-2011, 23:31
@ZacnyUser - dzięki jednemu człowiekowi .. sprawa poszła "jak z płatka" .. mało znajdziesz tu ludzi, którzy zauważyli jakąś przerwę ..

PS: a co Ty taki jesteś dociekliwy :|

Kto wie, może i ja forum sobie będę na tych CMS stawiał. Warto się od razu zacząć uczyć, a nie później z workiem głupkowatych pytań wyskakiwać.

---------- Post dodany o 23:31 ---------- Poprzedni post był o 23:27 ----------


przepraszam za offtop ale muszę powiedzieć, że jak zobaczyłem nick "mamkonto" w tych wypowiedziach, parsknąłem śmiechem :D

A co do tematu, jeszcze dodam. Nie róbcie z kogos (i z siebie) bezradnych ludzi, że przelewy internetowe i konta to wynalazek nie z tej ziemi. Żyjemy w takich czasach, że wirtualny pieniądz rządzi światem. Poza tym, jak wspomniał @trzepiz, istnieje jeszcze poczta, banki i inne punkty do robienia przelewów. Wystarczy chcieć pomóc a nie szukać nowych "ficzerów".

Mam wrażenie, że jestem w grupie docelowej tej wypowiedzi. Miałem na myśli to, że przy okazji można kliknąć w co ciekawszą reklamę. Fortuny z tego nie ma, ale ja na takich reklamach odbijam sobie koszty palenia tytoniu. Starcza na papierosy i jeszcze zostaje małe kieszonkowe. To tez jest pieniądz.

ppilus
21-02-2011, 23:32
.. mało znajdziesz tu ludzi, którzy zauważyli jakąś przerwę .. A ci co pamiętają to z pewności nie pamiętają ile razy w tym czasie wcisnęli F5 bo się nie mogli doczekać :) (choć faktycznie krótko trwało)

ZacnyUser
21-02-2011, 23:35
A ci co pamiętają to z pewności nie pamiętają ile razy w tym czasie wcisnęli F5 bo się nie mogli doczekać :) (choć faktycznie krótko trwało)

Świadomie(bądź nieświadomie) przedłużając czas oczekiwania...

tomaszek83
22-02-2011, 08:18
a niech tam... czekałem na formę sms-ową ale pewnie się nie doczekam więc przelew poszedł. skromnie bo skromnie ale mam nadzieję że administratorzy nie będą narzekać:)

PS. Co do płatności smsowych to nie oddaje się 50%, poza podatkiem VAT odchodzi tylko kilka procent. Nie pamiętam dokładnie ile ale wiem że jak mieliśmy to wdrożone przez dotpay.pl na gkp.gorzow.pl to było to całkiem opłacalne.

trzepiz
22-02-2011, 09:27
skromnie bo skromnie ale mam nadzieję że administratorzy nie będą narzekać

Nikt tu nie narzeka. Każda złotówka jest istotna.


@trzepiz - szkoda Ci kasy która i tak póki co nie jest Twoja - lepiej mieć 50% niż nic. (ja nie będę miał ale oni też nie będą mieli :D)
Szkoda mi Waszej kasy. Bo zamiast oddawać Wasze pieniądze komuś innemu można się przespacerować na pocztę i wysłać np 10zł. Dotlenicie mózgownice pomożecie PCJ i dodatkowo wyjdzie Wam na zdrowie. Nie imputuj mi tu "pazerności".


Tyle że konto PayPal zasila się z rachunku bankowego
Tyle, że nie musisz posiadać konta bankowego żeby płacić przy pomocy PayPal. Zasada jest prosta .. wpłacasz pieniądze na swoje "konto PayPal" i masz gotówkę na ów koncie. Nie ma potrzeby posiadania konta w banku. Tylko, że co za różnica czy wpłacimy najpierw na PayPal a z niego na PCJ czy od razu na PCJ. Proponuję zapoznać się dokładniej z PayPal.


Widzę że lepiej ponarzekać że forumowicze są nie fair, że są źli niż samemu zrobić coś jeszcze - jeżeli Masz z moją propozycją problem to przepraszam że ruszyłem temat i zaproponowałem pozyskanie nowych środków, jeżeli chcesz jednak podjąc temat to proszę o info na priv a napiszę Ci jak można w prosty sposób "odzyskać" również 50% prowizji od sms'a za usługę - może się udać tylko pod warunkiem że spróbujemy.
Masz jakiś pomysł - napisz do mnie na GG, skype, czy e-mail. wszystkie dane są na www.trzepizur.pl. I Zauważ !! nikt tu nie mówi, że ktoś jest nie fair - każdy może sam zdecydować czy chce pomóc i w żaden sposób nie jest do tego przymuszany.

Już kiedyś pisałem .. Wystarczy zamknąć forum i zrobić je płatnym np: 10PLN za rok. Ciekawi mnie ilu byłoby użytkowników i ile nowych for internetowych o tematyce Joomla! by się pootwierało. Ile z tych for byłoby naprawdę merytoryczne. Na ilu reklamy byłyby tylko dodatkiem a nie contentem itd. itp.

Gall Anonim
22-02-2011, 10:05
@trzepiz - nie Chcesz to nie.
co do PayPal

https://www.paypal.com/pl_PL/PL/i/logo/paypal_logo.gif


Dodawanie środków do swojego konta PayPal — podstawowe informacje


Dlaczego podczas dokonywania przelewu środków ze swojego rachunku bankowego na swoje konto PayPal muszę podać identyfikator przelewów?
Identyfikator przelewów pozwala nam potwierdzać Twoją tożsamość i przekazywać pieniądze na Twoje konto PayPal. Dlatego musisz podawać go w polu tytułu przelewu lub w polu uwag internetowego formularza przelewów bankowych (w różnych bankach to pole może mieć różne nazwy). Postępuj zgodnie z instrukcjami banku wyświetlanymi na jego stronie.
Jeśli nie podasz swojego identyfikatora przelewów, przelew zakończy się niepowodzeniem i będziemy zmuszeni zwrócić pieniądze na Twój rachunek bankowy.
Dlaczego imię i nazwisko podane w ustawieniach mojego konta PayPal muszą być zgodne z imieniem i nazwiskiem określonymi dla mojego rachunku bankowego?
Imię i nazwisko podane w ustawieniach Twojego konta PayPal muszą być zgodne z imieniem i nazwiskiem określonymi dla Twojego rachunku bankowego, aby system PayPal mógł Cię zidentyfikować. Jeśli identyfikacja nie będzie możliwa, przelew się nie uda i będziemy zmuszeni zwrócić pieniądze na Twój rachunek bankowy.
Jeśli imię i nazwisko zarejestrowane dla Twojego konta PayPal nie zgadzają się z imieniem i nazwiskiem powiązanymi z Twoim rachunkiem bankowym i chcesz to zmienić, skontaktuj się z działem obsługi klienta, klikając łącze Kontakt z nami u dołu dowolnej strony serwisu PayPal.
Po jakim czasie pieniądze znajdą się na moim koncie PayPal?
Pieniądze znajdą się na Twoim koncie PayPal w ciągu 2–3 dni roboczych.
Gdy inicjujesz przelew ze swojego rachunku bankowego na swoje konto PayPal:


Twój bank otrzymuje żądanie przelewu środków do systemu PayPal
System PayPal otrzymuje środki z Twojego banku
Środki zostają przekazane na Twoje konto PayPal

Czas przetwarzania przelewu może być różny w zależności od banku. Więcej informacji można znaleźć w dokumencie Umowa z Użytkownikiem usługi PayPal (dostępnym po kliknięciu łącza Umowy prawne u dołu dowolnej strony serwisu PayPal).


I co do sms - napisałem wyraźnie - mam pomysł jak odzyskać 50% z sms, - i raczej ogólnie nie chodzi mi o pazerność lecz nie do końca właściwe podejście do kwestii. A przytoczone poniżej przysłowie z tego tematu to tylko wskazówka co do jak mniemam właściwego kierunku postępowania.
Piszą/mówią/pokazują iż przysłowia są mądrością narodu - więc przytoczę dwa: Chytry dwa razy traci.(bez urazy i osobistych wędrówek -Patrz w poprzednim zdaniu) - Czego oko nie widzi tego sercu nie żal - pewnie Zastanawiasz o co mi chodzi z drugim - już kiedyś wspominałem o ponad dziesięciu latach które spędziłem pracując w jednej z największych korporacji na świecie - Czy zdajesz sobie sprawę z tego że rentowność niektórych artykułów których prawdopodobnie Używasz sięga 600% :lol: Ciekaw jestem czy jak bym Ci napisał o co chodzi Przestałbyś ich natychmiast używać?
A Poczta - za czarta nie pójdę i nie będę stał godzinę w kolejce (to minimum u mnie, dlatego nawet polecone zostawiają mi w skrzynce - upoważnienie). A od 10 zł opłata wynosi 2,50 PLN - też nie źle:spoko:

I Zauważ !! nikt tu nie mówi, że ktoś jest nie fair No to jestem głupi i nie umiem czytać - bo dokładnie tak rozumiem poniższe (nie pierwszy raz zresztą Piszecie jak to mało dotacji - i tak to pozostanie ponieważ zamiast zrobić coś na co potrzeba 15 minut - wolisz wielogodzinną polemikę)

ile lat można płacić za wszystko z własnej kieszonki ?? My kupimy, My przetłumaczymy - Wy zainstalujecie klientowi i zarobicie .Kończę - bo mi jednak szkoda czasu.
Pzdr

trzepiz
22-02-2011, 11:04
Kończę - bo mi jednak szkoda czasu.Faktycznie - szkoda:) Ja odpowiadam tylko na stawiane zarzuty - Ty dalej ciągniesz temat SMS. Dałem ci namiar na mnie - masz coś ciekawego do powiedzenia - zapraszam.


Poczta - za czarta nie pójdę i nie będę stał godzinę w kolejcePrzecież powtarzam do znudzenia! nikt Cię nie zmusza :)


co do PayPal
Powtarzam. Nie trzeba mieć rachunku bankowego aby skorzystać z płatności online PayPal. Nie ma to jednak sensu bo i tak trzeba te pieniądze jakoś tam wpłacić. Czyli iść na pocztę, banku, ajencji.

kacper1972
11-03-2011, 22:24
Wtrącę swoje. Osobiście uważam, że płatności Pay Pal to największy konfort, korzystam z tego wręcz nagminnie, kupię często programy, licencje, książki w pdf, zdjęcia, grafiki w wektorze. Konto mam tak skonfigurowane, że go nie doładowuję żadnymi środkami mam podpiętą pod konto kartę kredytową, Pay-Pal sam pobiera potrzebne środki z konta karty kredytowej i przelicza z PLN na USD, EUR. Więc zapłata za pomocą Pay-PAL to pestka i przekazanie max środków do końcowego odbiorcy. Wystarczy tylko chęć. Kupuję bardzo dużo przez Pay Pal i nie miałem problemów, co więcej w ciągu kilku sekund mam to co chcę z drugiego końca świata książkę, zdjęcie. program, od kilku lat nie byłem na Poczcie aby wpłacić pieniądze na jakieś konto tym bardziej Pay Pal. Wybaczcie mi to co napisze, może kogoś obrażę, ale żyjemy w świecie gdzie musimy się nauczyć korzystać z dobrodziejstw technologii. Mam pytanie, a jak płacicie za komercyjne dodatki do Joomli - przekazem pocztowym czy sms. No chyba że z nich nie korzystacie, a szkoda warto wspomóc twórców, spędzili dużo czasu pisząc i testując swój dodatek. I niestety obserwuję tendencję, gdzie powstają wersje podstawowe darmowe i wersje płatne wzbogacone. A abstra***ąc od Pay Pal, sms no prosze nie mówcie że nie umiecie zrobić przelewu z banku.
Do czego zmierzam, jak ktoś nie chce zapłacić to i tak nie zapłaci, spór jest bezsensowny sms czy Pay-Pal. My chcemy mieć wszystko za darmo a wspomaganie twórców mamy ......i tutaj dam cytat z jednego z klubów który sprzedaje dodatki:
If you like our extensions, support our developers! Currently, we offer our software without the need for a license key. We’re a small company. Our artists and programmers have families to support, bills to pay and children to care for. Please keep that in mind. You paid for the product and so should your friends.

Pozdarwiam i dobrej nocy.

PS: moja siedmioletnia córka jak będzie dorosła pieniądze w gotówce będzie oglądać na starych filmach z początków XXI wieku a reszta to chip

joomelka
17-03-2011, 12:34
yyyy...przepraszam że się wtrącę w tak interesującą dyskusję z tak głupim pytaniem, ale....


czy nadal można wpłacać pieniążki :zagubiony: ? Bo ja chciałam w ten sposób podziękować za dotychczasową pomoc i zapewne nie ostatnią :up: a widzę że jest już po akcji :hmm:

tomaszek83
17-03-2011, 12:37
nigdy nie jest po akcji:)

Gall Anonim
17-03-2011, 12:45
yyyy...przepraszam że się wtrącę w tak interesującą dyskusję z tak głupim pytaniem, ale....


czy nadal można wpłacać pieniążki :zagubiony: ? Bo ja chciałam w ten sposób podziękować za dotychczasową pomoc i zapewne nie ostatnią :up: a widzę że jest już po akcji :hmm:
Kliknij na banerek u Tomaszka a wszystkiego się Dowiesz

joomelka
17-03-2011, 13:02
interesuje mnie PayPal bo mieszkam w Uk...

Update: ok ok znalazłam :)
i kolejne moje głupie pytanie...dlaczego Euro a nie złotówki ?

Gall Anonim
17-03-2011, 13:24
Nie ma znaczenie - konto jest tak ustawione w standardzie a wypłata z konta docelowego na który Wysyłasz przelew i tak następuje w PLN

trzepiz
12-05-2011, 09:58
i kolejne moje głupie pytanie...dlaczego Euro a nie złotówki ?
Sprawdzimy - wydaje mi się, że konto było domyślnie ustawione na euro .. Zmienimy na złotóweczki :D

Dylek
29-05-2011, 00:12
@kacper1972 - szacun. Ujales to idealnie.

Co do euro - czyz nie nastapiloby docelowe przeliczenie z jakiejkolwiek waluty?

wojsmol
29-05-2011, 05:12
Witam
@Dylek ma racje przeliczenie na walutę docelową następu praktycznie z dowolnej waluty świata.
Pozdrawiam

Jin1
06-06-2011, 09:40
jestem pod wrażeniem, bezinteresownej pomocy chociaż na początku dostałem opiernicz od admina , ale widze że mam możliwość się jakoś zrekompensować
pozdrawiam

pyziak
06-06-2011, 11:21
dostałem opiernicz od admina Opiernicz na początku, jest wręcz wskazane :) , działa jak sterydy :)

tomaszek83
06-06-2011, 13:00
Opiernicz na początku, jest wręcz wskazane :) , działa jak sterydy :)

jak od admina to prawie jak namaszczenie na pełnoprawnego użytkownika forum:)

trzepiz
06-01-2012, 02:25
Nowy Rok. Nowe pomysły, plany i realizacje .... Niebawem więcej informacji.

tomeekm
12-03-2012, 16:53
Witam!
Czy przelewy na PCJ można wykonywać na konto podane w pierwszym poście czy musi to być nr konta podany na stronie fundacji? :)

trzepiz
12-03-2012, 16:57
Cześć @tomeekm, zapraszam na http://fundacja.joomla.pl/pomagaj gdzie znajdziesz informacje na temat możliwości wpłat darowizn i innych form pomocy.

tomeekm
15-03-2012, 20:20
Ok załatwione, myślę, że przelew już został zaksięgowany :)

zwiastun
16-03-2012, 16:20
Dziękujemy. Osoby, które dokonują wpłat przelewem bankowym prosimy uprzejmie o podawanie kontaktowego adresu emai. Tylko tą drogą możemy wysłać podziękowanie.
Prosimy również pamiętać, aby w tytule wpłaty napisać "darowizna na cele statutowe" - tylko w takim przypadku kwoty darowizny można odliczyć od swojej podstawy opodatkowania (osoby fizyczne do 6% dochodu, osoby prawne - do 10%).

jopomoc
10-05-2013, 16:06
Przelew poszedł.

lady
19-07-2013, 14:09
Równiez się przyłączę, przelew poszedł :)
Pozdrawiam :)

trzepiz
19-07-2013, 14:14
Piękne dzięki :)