PDA

Zobacz pełną wersję : [problem] blad sesji podczas instalacji



maximodo
19-01-2010, 10:50
Mam problem z instalacja Joomla. Mam nadzieję, że nie powielam jakiegoś tematu - bo nie znalazłem takiego problemu ;/

Podczas instalacji wygasła sesja(musiałem gdzieś wyskoczyć) i gdy chciałem kontynuować coś sie zapsuło. Skasowałem wszystkie pliki Joomla z serwera i baze danych, żeby zacząć od nowa. Niestety nie da się tego zrobić ponieważ w drugim kroku pojawia się komunikat:

Wystąpił błąd:
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
n
Problem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.

Dodatkowo nad i pod spodem strony instalacyjnej wyświetlają się błędy w pliku session.php:

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_8855ef226267c271f18e69c81714f903, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at libraries/joomla/session/session.php:423) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at libraries/joomla/session/session.php:423) in /libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at libraries/joomla/session/session.php:423) in libraries/joomla/session/session.php on line 426

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: open(/tmp/sess_8855ef226267c271f18e69c81714f903, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in libraries/joomla/session/session.php on line 556

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in libraries/joomla/session/session.php on line 556

Prawdopodobnie problemwynika z tego, że za bardzo pospieszyłem się z kasowaniem plików z serwera przed ponowną instalacją. Jednak nie wiem jak to naprawić - nie da się rozpocząć nowej instalacji bo instalka ciągle szuka poprzedniej sesji. Jak mówiłem kasowałem już wszystkie pliki i czyściłem ciasteczka. Dodatkowo próbowałem instalować z różnych komputerów, ale to nie pomaga ;/

nikszal
19-01-2010, 11:19
Gdzie masz hosting, na home.pl?

maximodo
19-01-2010, 11:22
tak, ale to nie powinien być problem

nikszal
19-01-2010, 11:24
To czy powinien, czy też nie powinien akurat nie zależy od Ciebie. Poszukaj informacji na tym forum na temat katalogu tmp na home.pl. Temat niedawno przerabiany.

maximodo
19-01-2010, 11:25
ok dzięki za wskazówkę :)

W takim wypadku wystarczy utworzyć katalogo "tmp" w katalogu głównym serwera.

Dziekuję za użyteczne informacje - widzisz sam szukałem, ale czegoś innego.