PDA

Zobacz pełną wersję : Anty linkowanie obrazków.



kostek00
19-01-2010, 18:39
Szukałem troszkę w necie ale nie znalazłem takiego dodatku.

Chodzi mi o to, że jeśli mam jakiś obrazek na serwerze i wrzucam go do artykułu. Wejdzie ktoś na moją stronę, skopiuje link i wrzuci obrazek na swoją stronę (będzie marnował mój transfer), to chciałbym żeby zamiast tego obrazka pojawił się innym obrazek, powiedzmy z napisem: "Nie jestem serwisem hostującym zdjęcia." Najlepiej żeby dodatek był do Joomli 1.5.x, ale jeśli będzie do starszej wersji, to niech też będzie.

Dziękuję za uwagę.

zwiastun
19-01-2010, 20:06
Jak dobrze poszukasz, to na wiki w dziale bodaj Bezpieczeństwo jest opisany sposób blokownia za pomocą .htaccess

kostek00
22-01-2010, 19:38
Hmmm... Przeglądnąłem to co mówiłeś, ale kurcze nie bardzo wiem jak, gdzie i kiedy to zrobić. Dlatego wolałbym jakiś moduł albo dobrze by było, gdyby ktoś mi powiedzieał jak tamto wykorzystać i gdzie umieścić.

nikszal
22-01-2010, 20:20
W panelu administracyjnym na dobrym serwerze też jest taka możliwość.

nikszal
22-01-2010, 20:36
Zabezpieczenie w pliku .htaccess

http://www.jokris.info/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,186/

kostek00
22-01-2010, 23:32
Dzięki za pomoc. Jak się okazało można w panelu admina to ustawić. Jaki ślepok ze mnie XD

Edit: Teraz mam inne pytanie: czy da się zrobić, żeby zamiast danego obrazka wyświetlało ten co ja chcę?? I czy da się zrobić żeby obrazki z podanej ścieżki wyświetlały się, np. buttony do wymiany??