PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany po migracji z Mambo na Joomla



kamkos
03-08-2006, 16:59
Dokonałem migracji z Mambo 4.5.2 na Joomla 1.0.10-pl_plus_Admin-pl do tego łatka 1 i 2. Właściwie wszystko jest OK, ale pojawiło się też kilka nieoczekiwanych zmian, które chciałbym usunąć, a nie wiem jak:

1. Data publikacji newsa w Mambo wyświetla się według schematu: "wtorek, 1 sierpnia 2006". W Joomla - "1.08.2006". Chciałbym, żeby w Joomla było tak samo jak w Mambo czyli widoczny dzień tygodnia i miesiąc słownie.

2. Zamiast dyskretnego "[Wróć]", po kliknięciu na które otrzymywało się taki sam efekt jak po naciśnięciu klawisza backspace na klawiaturze lub strzałki wstecz w przeglądarce jest wielkie "WSTECZ".

3. Mam zainstalowany AkoComment 2.0. Po migracji wyskoczył mi między wstępem każdego newsa na stronie głównej a linkiem "Czytaj całość..." link "Napisz komentarz (xx komentarzy)". Jak się tego pozbyć tak aby pod czytanym newsem były wszytskie funkcje AkoComment, ale nie było tego odnośnika na stronie głównej/startowej?

Zmiany te nie są raczej z winy skórki, której używam. Żadne elementy grafiki strony, ani kolory się nie zmieniły.

Rybik
03-08-2006, 17:08
Po pierwsze gratulacje - skok wersji nieomalże pokoleniowy :)

Format daty znajdziesz w pliku językowym, jest tam również podane jak odniesc sie do innych formatow
wszystkie komunikaty ekranowe (nie będące treścią indywidualną strony) są również w pliku ekranowym, dodatkowo można podejrzeć w źródle oglądanej strony jaką klasą jest formatowany ten napis i w pliku CSS szablonu graficznego zmodyfikowac formatowanie tak, zeby byl jeszcze bardziej "dyskretny"

kamkos
03-08-2006, 21:55
Dziękuję. W sumie nie wiem jak mogłem tego "WSTECZ" nie zauważyć skoro zmieniałem tam inne fragmenty, aby były takie jak się przyzwyczaiłem. Ale ta data jest tam tak zmiksowana, że bym się sam nie domyślił.

Jednak przy okazji migracji z Mambo do Joomli będę też przebudowywał skórkę i w ogóle chcę się pozbyć tego "Wstecz/Wróć" a moje dotychczasowe próby kończą się wyświetlaniem na stronie "_BACK". Może więc wiesz jak sprawić aby ta funkcja w ogóle się nie wyświetlała?

No i może ktoś coś podpowie w kwestii AkoComment.

Rybik
03-08-2006, 23:53
wyswietlanie wstecza - konfiguracja globalna, parametry artykulu, parametry linka do blog/tabela sekcji/kategorii

Grumens
12-09-2006, 14:07
Dokonałem migracji z Mambo 4.5.2 na Joomla 1.0.10-pl_plus_Admin-pl do tego łatka 1 i 2.

Kamkos, czy oprocz wymienionych problemow aktualizacja przebiegla bez problemu?, poniewaz sam sie przymierzam ale boje sie powaznych konsekwencji, nie wiem czy juz nie za pozno na taka zmiane.

kamkos
12-09-2006, 14:39
Sama migracja to banał. Też się bałem, zrobiłem kopie zapasowe wszystkiego co się dało, ale zupełnie niepotrzebnie.

Z dzisiejszej perspektywy - aby uniknąć problemów z przekierowaniem na folder (piszę o tym w innym wątku) - zrobiłbym to jednak inaczej. Na wszelki wypadek zrobiłbym kopię zapasową serwisu w starej wersji a potem na istniejące pliki nagrał nową wersję nadpisując pliki.