PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pozycjami w menu! - pomocy...



Fantom
19-01-2010, 18:44
Witam, mam problem zniknęły mi wszystkie pozycje w menu na zapleczu! Na stronie wyświetla się wszystko prawidłowo, każda pozycja menu jest aktywna i wyświetla poprawnie zawartość. Na zapleczu mogę stworzyć nową pozycję menu zostanie ona wyświetlona na stronie lecz w menu na zapleczu jej nie pokazuje ;/ jak wchodzę w spis artykułów to pola "sekcja" oraz "kategoria" sa puste tak jakby te artykuły nie były podpięte do żadnej pozycji w menu, to samo tyczy się komponentów. :confused:

help...

Fantom
20-01-2010, 16:42
Chyba wiem w czym problem, zainstalowałem na nowym servie joomle i porównałem moduły i komponenty ze świeżej instalacji oraz z tej w której występuje problem. Okazało się ze brakuje modułów "Resources" "key concepts" oraz "example pages" które zawierają się w "mod_mainmenu"

Odpowiadają one chyba za wyświetlanie menu? Czy jest jakaś opcja żeby je zainstalować na nowo?

zwiastun
20-01-2010, 18:42
To przykładowe pozycje menu. Odpowiadają tylko "za siebie".
Na tym poziomie rozumienia Joomla zapraszam do lektury podstaw i ewentualnie biernego korzystania z forum. Na zadawanie pytań przyjdzie czas, gdy pojawią się rzeczywiste problemy!

Fantom
20-01-2010, 20:03
Trochę dałem ciała z poprzednim postem... myślałem ze znalazłem źródło problemu a to się okazała kompletna bzdura... sorry

Problem mój zademonstruję na screenach:

http://img130.imageshack.us/gal.php?g=63170333.jpg


Są tam 4 screeny ukazujące problem..
Jak wchodzę w menu aby je wyedytować nie pokazuje mi żadnych pozycji tak jakbym nie miał wogóle menu na stronie, mimo iż jest i wyświetla się prawidłowo! Jak wejdę w projektanta menu to pokaże ładnie ile pozycji mam w każdym menu, a z kolei jak wchodzę w "artykuły" to nie pokazuje się do czego są podpięte... Na innym widać że nie mogę wogóle sterować "włączaniem i wyłączaniem" modułów... Nie wiem jak sobie w tym poradzić... znalazłem jeden podobny temat na tym forum gdzie ktoś miał podobny problem lecz rozwiązania nie było...

Może ktoś miał kiedyś podobny problem i zdradziłby rozwiązanie?!

Z góry dziękuję za pomoc

Fantom
20-01-2010, 21:43
Ok. znalazłem rozwiązanie na zagranicznym forum, okazało się ze administratorzy servera na którym mam wykupione miejsce na stronę wprowadzili obsługę najnowszych wersji PHP co spowodowało problem w działaniu skryptów! Wystarczyło zaktualizować wersję joomli do najnowszej!
Nauczka na przyszłość aby aktualizować jak najszybciej!


Pozdrawiam

Robotyka
02-10-2010, 17:32
Witam znajomy prosił mnie o poprawienie mu strony którą robił ktoś inny. mam podobny problem jak przedstawiony w tym poście (Joomla 1.5.10),
z tą różnicą że menu nie widoczne na stronie. Mam również problem ponieważ w panelu administracji brakuje cześć opisów dla modułów i artykułów (np. Włączony, Dostęp)
Chciałem zaktualizować joomle do (Joomla 1.5.20) ale wyskoczyło mi:
„Wczytywanie nie udało się, ponieważ wczytywanie plików jest wyłączone w PHP. Instalacja nie może być kontynuowana bez włączonej opcji wczytywania plików. Proszę, spróbuj metody instalacji z katalogu. „


Po przejrzeniu forum zastanawiam się czy problemy wynikają jedynie z uprawnień dostępu do plików czy też może są związane obsługą XML, no i oczywiście pytanie drugie co można z tym zrobić


Tak na marginesie po przegraniu plików na localhost -wszystko działa poprawnie.