PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Joomla 1.5



konsoft
20-01-2010, 01:48
Witam.

Mam problem z instalacją Joomla 1.5
Pliki na serwerze, instalacja idzie OK, połączenie z MySQL = OK

Na końcu, gdy chce wczytać domyśle dane, wyskakuje komunikat:

Error: the XML response that was returned from the server is invalid.


Tak samo jak poprostu kliknę "dalej" by zakończyć już instalację:

Error: the XML response that was returned from the server is invalid.



Ktoś wie co z tym zrobić???

zwiastun
20-01-2010, 04:12
I zepsuł Ci się program do zmniejszania obrazków :)
Komunikat ukazuje się w przypadku, gdy nie udaje się zainstalować przykładowych danych. Odpuść je sobie. Nie są Ci potrzebne do działania, a jak chcesz się z nimi zapoznać, skorzystaj z mov'AMPa

konsoft
20-01-2010, 10:42
A no tak, mogłem zmniejszyć obrazek;p
hehe

Co do danych, to nie tylko dane.
Ten komunikat pojawia się nawet w chwili gdy sobie je daruje i kliknę "dalej".
Pojawia się ten sam komunikat i w ten sposób uniemożliwia mi to instalacje joomli:(

Pozdrawiam

pyziak
20-01-2010, 10:48
jaki hosting ?
może nie wszystkie pliki przegrały się poprawnie na serwer ?

konsoft
20-01-2010, 10:52
Hosting linuxpl.com
Wszystko się na pewno wgrało, już próbowałem chyba z 10razy;/
Za chwilkę skończy się kopiowanie ponowne plikó∑ na serwer i zobaczymy, zrobiłem kilka modyfikacji w SQL-u i php.

Jdwind
20-01-2010, 11:37
Jak wysyłasz, jakim programem? Wysyłasz wszystko na raz? Spróbuj wysyłać po dwa, trzy katalogi a nie wszystko na raz.

konsoft
20-01-2010, 11:38
Wysyłam programem mucommander, i tak wszystko na raz.
Teraz jak się nie uda z kolejną instalką, to zrobie tak jak piszesz:)

pyziak
20-01-2010, 11:43
nie znam tego hostingu, ale prawie każdy co ma jakiś panel użytkownika ma narzędzia do rozpakowywania archiwum, Ja zawsze wysyłam spakowane i rozpakowuje na serwerze, dlatego jestem pewien że pliki są ok.

---edit--
mają panel i mają też dostęp do powłoki shella - to jest to ;)

konsoft
20-01-2010, 11:53
wiem, wiem...nie pomyślałem o przesłaniu całego spakowane pakietu;)

konsoft
20-01-2010, 12:03
OK, wygląda to tak:

Po kolejnej instalce, tym razyem wysłałem cały pakiet zpskowany na serwer i tam go rozpakowałem.

Po próbie wczytania domyślnych danych pojawia się taki komunikat:

usunąłem obrazek!/już raz prosiłem o zmniejszanie!/ zwiastun



A jak kliknełem "dalej" by pominąć wczytywanie danych, pojawiło się:

http://www.orion-xtra.net/inne/3.png


Co wy na to?:)

pyziak
20-01-2010, 12:09
radze mniejszyć obrazek bo dostaniesz boksa od @Admina
może masz trafioną wersje Joomla ?, nie napisałeś skąd pobrałeś.
Możesz jeszcze zainstalować na localu później JoomlaPack i kickstart'em odpalić na serwerze.

Jdwind
20-01-2010, 13:21
Ale na linuxpl nigdy nie było z tym problemu. Właśnie, skąd masz Joomla, z oficjalnej strony? Nie znam muCommandera, ale Filezilla na pewno się dobrze sprawuje, utrzymuje połączenie itd.
EDIT:
Jeszcze jedno - wyłączyłeś display_errors w php na serwerze? Oni mają domyślnie włączone.

konsoft
20-01-2010, 14:28
OK ok, będę zmniejszał zdjęcia.
Ale chciałem byście nie musieli okularów zakładać by coś doczytać;)
heh

OK , a tak na poważnie:
nom wpisałem do htaccess :

php_flag register_globals off
php_flag display_errors off

Ale w joomla nadal widnieje jako odpalone;/

A co do tego skąd ściągałem joomle, to nie pamiętam;p
Dajcie jakiegoś losowego linka, może ja mam pecha poprostu;)

pyziak
20-01-2010, 15:02
linka do czego ? do instalaki Joomla ?
http://www.joomla.pl/

konsoft
20-01-2010, 15:03
Napisałem przecież, byście dali linka losowego...bo może mam pecha do ściągniętej wersji instalacyjnej...

pyziak
20-01-2010, 15:04
przecież podałem tam masz 100% pewne linki

konsoft
20-01-2010, 15:06
no i już ściągam:)

ppilus
20-01-2010, 15:09
Jeżeli dopatrujesz się błędu w błędnym transferze plików na serwer to nie przesyłaj ich pojedynczo. Na linuxpl.com można wrzucić paczkę z Joomla *.zip i rozpakować korzystając z ich menadżera plików.
Jak dotąd nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z tym hostingiem, a "urzęduję" u nich od lat.
Na początku nie rób nic (nie mieszaj) z .htaccess

konsoft
20-01-2010, 15:14
a teraz już w ogóle nie chce się instalator uruchomić, tylko cały czas wyświetla mi komunikat, bym pamiętał o usunięciu katalogu instalacyjnego...;/

konsoft
20-01-2010, 15:16
przesłałem już paczke na serwer...myślałem właśnie że to pomoże bo może coś się żle przesyłało, ale jest ciągle to samo

pyziak
20-01-2010, 15:18
bo nie skasowałeś plików z poprzedniej wersji

Jdwind
20-01-2010, 15:22
Tam nie musisz ustawiać w .htaccess php, wejdź w panel klienta i masz tam własne ustawienia php. Wywal wszystko z katalogu Twojadomena>public_html i wgraj na nowo czystą instalkę Joomla. Skoro kilka osób Ci mówi, że nie ma problemu z tym hostingiem to chyba jasne jest, że Ty coś robisz nie tak.
Poza tym w ichnim Helpie piszą tak:

19. Własne (niestandardowe) ustawienia PHP
W celu modyfikacji niektórych zmiennych w środowisku PHP używamy pliku .htaccess i dyrektyry php_flag
Np. chcemy wyłączyć zmienna register_globals , właczyć raportowanie błedów, ustawic zmienną logiczną short_open_tag na OFF( zalecane przez Mambo):
php_flag allow_url_fopen OFF
php_flag short_open_tag OFF
php_flag register_globals OFF
php_flag display_errors ON

Ale zamiast robić wpisy w .htaccess zmień ustawienia php w panelu klienta.

trzepiz
20-01-2010, 15:27
i nie tykaj pliku configuration.php, gdzieś znalazłem uzytkownika, ktory zmieniał configuration.php-dist" w "configuration.php" i również miał taki błąd..

konsoft
20-01-2010, 15:32
To że piszecie że z tym hostingiem nie ma problemu NIE JEST ROZWIĄZANIEM!!!

Co do zmian w .htaccess, to przecież to tam wpisuję!
A co do tego że powinienem wyczyścić katalog public_html i zainstalować tam świeżą instalacje joomli, to niby co ja robię już od wczoraj?!


Dalej, teraz instalka przeszła, ale na samym końcu pojawiła mi się tylko pusta strona.
Jak odświeżyłem przeglądarkę, to był komunikat bym usunął katalog instalacyjny (tak zrobiłem) i kliknąłem na wskazany link i:

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

konsoft
20-01-2010, 15:37
trzepiz (http://forum.joomla.pl/member.php?u=1878)

Jesteś Boski!!!!!!!!!!!!!!!

Działą:)
Ja faktycznie zmieniałem nazwę tego pliku, będąc przekonany, że właśnie tak trzeba zrobić bo nie było poprawnego pliku configuracji:)

Dziękuję srdecznie WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

trzepiz
20-01-2010, 15:40
@konsoft, mam nadzieję że jesteś kobietą - bo tylko One mają przywilej nazywania mnie "boski" .. :):)

na przyszłość więcej rozwagi życzę ...

konsoft
20-01-2010, 15:44
trzepiz (http://forum.joomla.pl/member.php?u=1878), no kobietą to nie jestem ale mamy to samo imie:)
Ale wersje zmieniam i powiem że jesteś OK:)

Pozdrawiam
Michał

Jdwind
20-01-2010, 15:46
Ja faktycznie zmieniałem nazwę tego pliku, będąc przekonany, że właśnie tak trzeba zrobić bo nie było poprawnego pliku configuracji
A gdzie znalazłeś instrukcję, że tak trzeba robić? I oczywiście najpierw były pretensje, że źle Ci podpowiadamy... Za karę przeczytaj ten post (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35924). Ze zrozumieniem oczywiście... :P

konsoft
20-01-2010, 16:04
Jdwind (http://forum.joomla.pl/member.php?u=7917), pretensje?
Raczej uwage, że cos może być nie tak.

A odpowiem Ci pytaniem na pytanie, gdzie masz jakomkolwiek instrukcje instalacji joomla?

Inne systemy jakie instaluję mają plik Readme i tam instrukcję, albo przynajmniej zarys jak co i gdzie...

A zmieniłem nazwę na zasadzie prób i błędów, tak się chyba robi?:)

Pozdrawiam

pyziak
20-01-2010, 16:09
gdzie masz jakomkolwiek instrukcje instalacji joomla?http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/Instalacja_Joomla! (http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start/Instalacja_Joomla%21)

Jdwind
20-01-2010, 16:28
No właśnie, Pyziak Ci odpowiedział. I może powinieneś od tego najpierw zacząć zamiast szukać problemów tam, gdzie ich nie ma.

konsoft
20-01-2010, 17:14
Miałem na myśli w pakiecie instalacyjnym;p

trzepiz
20-01-2010, 18:18
Możemy skończyć już to bezkonstruktywne gadanie ?

problem rozwiązany, kolega podziękował, odebrał naukę na przyszłość (mam nadzieję)

@konsoft - zakończ już temat i skup się na poznawaniu Joomla!..

zwiastun
20-01-2010, 18:38
Miałem na myśli w pakiecie instalacyjnym;p
No tak, i najlepiej jeszcze, żeby samo się czytało! Ciekawe, czego jeszcze sobie wkrótce zażyczą nienasyceni! Dopłat za korzystanie z systemu?