PDA

Zobacz pełną wersję : Translacja w joomla (włączone SEO) – jaki .htaccess na az.pl



jacer
03-08-2006, 22:50
Witam
Walczę od kilku tygodni z poprawną translacją w joomla (włączone SEO w wer. 1.08 lu 1.10) na serwerze az.pl (google wciąż widzi tylko jedną stronę). Przy włączonej translacji, joomla chodzi tylko po części stron. Strony bardziej zagnieżdżone są niedostępne.

Taki komunikat: Forbidden You don't have permission to access /joomla7/content/view/10/25/ on this server. Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request)

Podobno można to ustawić poprzez .htaccess. Czy ktoś może mi podesłać taki plik który chodzi na serwerze az.pl. Dodam, że na innych serwerach translacja działa poprawnie, ale nie mam na nich konta, a na az.pl już je opłaciłem, dlatego walczę z tym.
Wdzięczny będę za dodatkowe uwagi, bo może nie jest to sprawa .htaccess.
Pozdrawiam
JS

hesper
30-08-2006, 18:20
Witam w klubie az ;-) Ja regularnie pisuje z adminem, bo albo pady, albo przesadne zabezpieczenia i to wprowadzane w trakcie. Nagle nie wiadomo czemu coś nie działa, albo wywala z panelu admina co chwila. Przy wgrywaniu back-upu bazy znika auto-increment. Instalując dodatkowe komponenty właścicielem tych plików zostaje apache a nie ty.
Ja na az mam dwie witryny. Na głównej jest ok, ale druga to tragedia. Te same błędy co u Ciebie, a dodatkowo znikają obrazki z treści artykułów i modułów po włączeniu seo.
Próbowałem opensef, ale na obu witrynach nie działa - headers alredy sent i to nawet po wyłączeniu kompresji. Jestem na uranie i jutro pogadam z adminem

jacer
31-08-2006, 08:55
Witam
Ja aktualnie poddałem się z az. Wydaje się że sprawdziłem wszystko. Poprzez .htaccess podczas instalacji mam wszystkie check'i na zielono i nadal nie działa ta translacja. Nawet łączyłem php w wer.4.x.
Teraz przeniosłem stronę do znajomych na home. Instalacja odbyła się z małymi problemami, ale obecnie wszystko działa OK. Czekam co na to google. Jak będzie dobrze to pozostaje mi kosztowna przeprowadzka i nie wiem czy się na nią zdecyduję.
Jak się coś wyjaśni z translacją to proszę o info.
W az też mam często problemy z dostępnością.


JS

hesper
31-08-2006, 09:08
Ja sie nie poddaje. sprawdzałem na głównej domenie seo włączone chodzi na zwykłym .htaccess. Dodane są tylko w nim te elementy które przy instalacji były na czerwono. Ale ja mam joomle w katalogu public_html

jacer
31-08-2006, 09:24
Ja zawsze instalowałem w podkatalogu np. //public_html/jooma8/. Sprawdzę czy instalacja w głównym katalogu pomoże.

hesper
31-08-2006, 09:36
Poczytaj plik htaccess. Tam gdzie trzeba wpisz nazwe katalogu w którym masz joomle. Pójdzie szybciej niż nowa instalka

hesper
31-08-2006, 16:43
Od AZ nie mam jeszcze odpowiedzi, ale ..

- joomla zainstalowana w katalogu public_html w domenie wskazującej
(ja mam dwie - mam dodatkowy katalog przekierowujący, jest oznaczony czerwoną strzałką)
- włączone SEO witryny ,
-.htaccess wygląda tak:

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options FollowSymLinks

#
# mod_rewrite in use

RewriteEngine On


# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla/MamboDirectory (just / for root)

RewriteBase /


########## Begin - Joomla! core SEF Section
############# Use this section if using ONLY Joomla! core SEF
## ALL (RewriteCond) lines in this section are only required if you actually
## have directories named 'content' or 'component' on your server
## If you do not have directories with these names, comment them out.
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule ^(content/|component/) index.php
#
########## End - Joomla! core SEF Section



########## Begin - 3rd Party SEF Section
############# Use this section if you are using a 3rd party (Non Joomla! core) SEF extension - e.g. OpenSEF, 404_SEF, 404SEFx, SEF Advance, etc
#
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
#
########## End - 3rd Party SEF Section

# -FrontPage-

php_flag register_globals off
php_flag short_open_tag off

IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*

<Limit GET POST>
order deny,allow
deny from all
allow from all
</Limit>
<Limit PUT DELETE>
order deny,allow
deny from all
</Limit>
-komponent 404SEF zainstalowany
i chodzi. Wodotryski nie działają co prawda, ale każdy z artykułów kończy się na .html. W moim przypadku ten wodotrysk to było joomla business directory, ale mogę się bez tego obejść. W końcu to witryna firmowa. OpenSef niestety dalej nie działa. Czekam odnośnie jeszcze drugiej, bo cholera mnie już bierze. Jest to portal z dość sporą już zawartością, a wciąż poza pierwszą 500-tką. Nie wiem czym to jest spowodowane, może integracją z phpbb by przemo, że sef wogóle nie działa. Wszystkie linki idą w "Forbidden You don't have access... , a dodatkowo błąd 404. Sprawdzałem konfiguracje i mam analogiczną do pierwszej witryny, więc może jednak ten htaccess? Zobaczymy co powie admin.

jacer
01-09-2006, 09:26
Witam
Postanowiłem poniższe też wysłać do admina az. Może będziemy mieć większą siłę przebicia.
A to co ja wczoraj zrobiłem.

Zmiana ścieżki nie pomogła. Więc wykonałem nową instalację w głównym katalogu //public_html i nic. Nadal nie działa.
Twój htaccess, też nie działa. Doinstalowałem OpenSef . Też nie działa (to znaczy wywala się na tych samych podstronach)

Dla jasności.
Joomla na której to testuję jest świeżutko po instalacji (wer.1.0.10). Tylko włączam SEO i uaktywniam plik htaccess. Joomla działa ale jak wchodzę na zakładkę FAQs i następnie chcę otworzyć jakiś artykuł to brak dostępu. Inne podstrony wchodzą.
Problem jest gdy w wywołaniu strony pojawia się „/contenet/view/” np. http://www.kazda_strona_joomli_z_baza_demo.pl/content/view/10/25/ (http://www.kazda_strona_joomli_z_baza_demo.pl/content/view/10/25/).


Mój htaccess jest prawie nie zmieniany i wygląda tak.

php_flag register_globals off
php_value short_open_tag off
##
# @version $Id: htaccess.txt 2368 2006-02-14 17:40:02Z stingrey $
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html) GNU/GPL
# Joomla! is Free Software
##


################################################## ###
# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE
#
# The line just below this section: 'Options FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
#
# Only use one of the two SEF sections that follow. Lines that can be uncommented
# (and thus used) have only one #. Lines with two #'s should not be uncommented
# In the section that you don't use, all lines should start with #
#
# For Standard SEF, use the standard SEF section. You can comment out
# all of the RewriteCond lines and reduce your server's load if you
# don't have directories in your root named 'component' or 'content'
#
# If you are using a 3rd Party SEF or the Core SEF solution
# uncomment all of the lines in the '3rd Party or Core SEF' section
#
################################################## ###

##### SOLVING PROBLEMS WITH COMPONENT URL's that don't work #####
# SPECIAL NOTE FOR SMF USERS WHEN SMF IS INTEGRATED AND BRIDGED
# OR ANY SITUATION WHERE A COMPONENT's URL's AREN't WORKING
#
# In both the 'Standard SEF', and '3rd Party or Core SEF' sections the line:
# RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
# May need to be uncommented. If you are running your Joomla/Mambo from
# a subdirectory the name of the subdirectory will need to be inserted into this
# line. For example, if your Joomla/Mambo is in a subdirectory called '/test/',
# change this:
# RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
# to this:
# RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/test/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
#
################################################## ###


## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options FollowSymLinks

#
# mod_rewrite in use

RewriteEngine On


# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla/MamboDirectory (just / for root)

# RewriteBase /


########## Begin Standard SEF Section
## ALL (RewriteCond) lines in this section are only required if you actually
## have directories named 'content' or 'component' on your server
## If you do not have directories with these names, comment them out.
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule ^(content/|component/) index.php
#
########## End Standard SEF Section


########## Begin 3rd Party or Core SEF Section
#
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
#RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteRule (.*) index.php
#
########## End 3rd Party or Core SEF Section


Podstawowe ustawienia joomli
PHP built On::Linux uran.az.pl 2.6.14.6-grsec #2 SMP Tue May 23 09:05:01 CEST 2006 i686
Database Version::4.1.18
PHP Version::5.1.4
Web Server::az-webserver
WebServer to PHP interface::apache2handler
Joomla! Version:Joomla! 1.0.10 Stable [ Sundown rev. 2 ] 26 June 2006 00:00 UTC
User Agent::Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
Relevant PHP Settings::
Safe Mode:: Off
Open basedir:: /home/aa23353/:/tmp:/tmp/:/var/www/:/usr/local/lib/php/:/etc/virtual/
Display Errors:: On
Short Open Tags:: Off
File Uploads:: On
Magic Quotes:: On
Register Globals:: Off
Output Buffering:: Off
Session save path:: /tmp
Session auto start:: 0
XML enabled:: Yes
Zlib enabled:: Yes
Disabled Functions::
system,shell_exec,passthru,escapeshellcmd,escapesh ellarg,proc_close,proc_open,proc_open,set_ini,ini_ alter,eval
WYSIWYG Editor::
No WYSIWYG Editor

Pozdrawiam

hesper
01-09-2006, 09:59
Ja dostałem od nich odpowiedź:

Jeśli ma Pan kilka domen na koncie to każda ma oddzielną swoją strukture katalogów.
Nie jest tak że jedna domena jest głowna a reszta jest umeiszczona w jej podkatalogach.
Jezeli jakaś domena jest usatwiona jako główna to skrót na koncie public_html wskazuje bezpośrednio
do jej katalogu public_html. A żeby dostać się do katalogów public_html reszty domen nalezy już
udać się do katalogu domanins/nazwadomeny/public_html .
Ciężko mi powidzieć co jeszcze musi Pan wpisać w pliku htaccess


drąże dalej

hesper
01-09-2006, 14:19
Działa i to nie jest kwestia AZ, a zresztą i może.;-)
Zrób nowy link w menu np. blog z sekcji lub kategorii. Powiel najlepiej coś co już istnieje i ma zawarte artykuły. Zobacz czy działa. U mnie zadziałało. Przerobiłem całe menu powielając odnośniki i kasując stare. Nie dość że działa to jeszcze się udało zainstalować OpenSef i działa. W części replacement dalem zamianę ą,ś,ć na a,s,c itd. i wszystko działa a na końcu wyskakuje .html

jacer
12-09-2006, 13:59
Witajcie

Translacja działa. Administrator az.pl napisał: "mod_security łapał błednie ten path jako atak"
Teraz mam ustawienia standardowe i jest OK.

Dziękuję za dyskusję i zamykamy temat.
Pozdrowienia JS