PDA

Zobacz pełną wersję : osobna strona dla każdego użytkownika



porczynski
20-01-2010, 23:19
Witam, szukałem na tym forum już jakiś czas rozwiązania mojego problemu ,lecz niestety nic nie znalazłem. Chciałbym zrobić taką stronę abym mógł każdemu użytkownikowi wysłać jakąś treść na jego konto(stronę) utworzone w moim serwisie. Treść chciałbym edytować w panelu admina, a mój użytkownik wchodził by na stronę serwisu i po zalogowaniu miałby na ekranie treść mojej wiadomości, artykułu. Dla każdego użytkownika inna strona wiec niestety nie mogę tego zrobić w joomli bez jakiegoś modułu lub komponentu. Jeżeli ktoś zna taki panel lub wie mniej więcej jak to zrobić bardzo proszę o pomoc.
P.S. próbowałem przerobić wspaniały komponent jakim jest basicschool lecz niestety nie wiem jak się do tego zabrać.
pozdrawiam

eman
21-01-2010, 22:35
Wyślij im maila :)

A tak poważnie to spróbuj może pokombinować coś z prywatnymi wiadomościami. Nie wiem jaki dokładnie chcesz uzyskać efekt. :)?

porczynski
21-01-2010, 23:09
dziękuje za odpowiedź już myślałem że nikt mi nie będzie chciał pomóc:) chciałbym uzyskać taki efekt, podam ci go na takim przykładzie:
tworzę jakiejś osobie prywatnej lub firmie stronę internetową, po ukończonej pracy wysyłam jej login i hasło do zalogowania sie na mojej prywatnej stronie aby mogła zobaczyć swoje rozliczenie oraz pozostałe wiadomości dotyczące płatnościoraz informacjo o stronie. to jest tylko przykład ale chciałem to poprostu dobrze zobrazować:)

nikszal
21-01-2010, 23:39
tworzę jakiejś osobie prywatnej lub firmie stronę internetową, po ukończonej pracy wysyłam jej login i hasło do zalogowania sie na mojej prywatnej stronie aby mogła zobaczyć swoje rozliczenie oraz pozostałe wiadomości dotyczące płatnościoraz informacjo o stronie. to jest tylko przykład ale chciałem to poprostu dobrze zobrazować:)Koncepcję masz dobrą, ale z dzienniczkiem ucznia raczej ten numer nie przejdzie. Są rozszerzenia do prywatnych wiadomości (PMS), dostępne jedynie po zalogowaniu i widzi je tylko konkretna osoba. Popatrz na oficjalnej stronie rozszerzeń.

Jola
22-01-2010, 01:07
Witam,
sposobów może być wiele.
Taki pomysł:
Tworzysz sekcję, kategorię artykułów - każdy z nich jest wiadomością do innego użytkownika. Mogą być nieopublikowane, w alias tytułu wpisujesz id użytkownika (albo login). Tworzysz, przerabiasz moduł, który wyświetla się na stronie tylko zarejestrowanym użytkownikom i pokazuje tylko artykuł jeśli jest nieopublikowany i alias tytułu = id użytkownika (lub login).

porczynski
22-01-2010, 12:31
dziekuję na odpowiedzi po przetestowaniu tych że informacji na pewno pochwalę się efektami

eman
22-01-2010, 20:15
Ja mam jeszcze jeden pomysł :

1 - zakładasz konto klientowi
2 - tak jak Pani Jola wspomniała piszesz artykuł o specjalnym tytule
przykład : faktura-223451/11-01-2010/usługa

potem wysyłasz klientowi login , hasło i link do artykułu.

Proste i szybkie do zrealizowania.

oczywiście strona tylko dla zarejestrowanych ;]

Pozdrawiam.

porczynski
23-01-2010, 02:11
wszystko było by super ponieważ w teorii właśnie o to mi chodziło, lecz niestety nie moge dopasować modułu tak aby wyświetlał artykuł. wyświetla się tylko jeżeli dodam pozycję menu to wtedy sie pokazuje artykuł, nie pasuje mi to ponieważ po zalogowaniu widać tylko jeden artykuł i każdy go widzi. nie wiem jak mam znaleźć ten moduł bo w standardowych takiego nie mam, no i link do tego artykułu nie jest widoczny.
będę bardzo wdzięczny za wyrozumiałość i proszę o dokładniejszą pomoc
(głównie jak znaleźć taki moduł)
pozdrawiam

Jola
23-01-2010, 02:22
Wybierz sobie moduł, który wyświetla np losowy artykuł z sekcji czy kategorii, najlepiej żeby pasował Ci też wygląd tego modułu (mniej pracy).
Pomogę zmienić zapytanie żeby pokazywał to, co trzeba.