PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa autorskie szablonu



lsz
21-01-2010, 15:02
Mam takie pytanie:

Zamierzam przerobić szablon na witrynie. Chcę wymienić wszystkie grafiki oraz wprowadzić drobne zmiany w kodzie. Czy mogę usunąć dotychczasowego autora z m.in. stopki i podpisać, że moje?

Szablon jest chyba na licencji GPL.

Jak to wygląda w świetle prawa i ogólnie?

Dziękuję za odpowiedź!

pyziak
21-01-2010, 15:10
zmiana grafiki to prawie, żadna modyfikacja. Zobacz na stronie autora(lub napisz do niego), będzie tam dobrze opisane jakie są warunki licencji.
Nie będę się wypowiadał jednoznacznie, ale chyba nie bardzo można to sobie przypisać, ale mogę się mylić.

fajfus
21-01-2010, 16:30
Taak jasne! To tak jakbym skonstruował samochod i wyprodukowal bym go w kolorze niebieskim, a Ty bys go przemalowal na zielono i cieszyl sie ze jestes jego wynalazca!

nikszal
21-01-2010, 16:34
@fajfus - przesadzasz. Gavick (licencja komercyjna) dopuszcza zmianę grafiki i usunięcie autora ze stopki, Niedopuszczalne jest natomiast usunięcie wpisów autorskich z plików.

lsz
21-01-2010, 19:23
Nie rozumiem, to znaczy, że mogę?

nikszal
21-01-2010, 19:27
Możesz zmienić kolorki, grafikę, stopkę, ale nie możesz usuwać nagłówków w plikach i dokonywać zmian w pliku instalacyjnym. Możesz zmodernizować szablon i nawet dodać wpis autorski w zakomentowanej linii w odpowiednim miejscu. szablonów komercyjnych nie możesz redystrybuować.

lsz
21-01-2010, 19:34
To chyba wszystko wyjaśnia, bardzo dziękuję.

Tylko jeszcze jedno pytanie. Szablon jest na licencji GPL (tak na 90%). Tu też to samo? Przepraszam za tyle pytań, chcę się upewnić...

--EDIT--

Tak na marginesie:
Co możesz mi powiedzieć o tym hostingu co masz w podpisie? Może być na PW. Chodzi o opinię.

nikszal
21-01-2010, 19:37
Poszukaj w necie licencji gpl. Są tłumaczenia.

lsz
23-01-2010, 16:57
Znalazłem licencję, ale nie mogę w niej jakoś znaleźć tych informacji...
Jest ona dostępna tutaj: http://www.gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html.

Znalazłem tylko to:

Musisz spowodować umieszczenie na zmodyfikowanych plikach widocznej informacji o tym, że dane pliki zostały przez ciebie zmienione, wraz z datą dokonania zmian.

zwiastun
23-01-2010, 17:50
Jakich informacji nie możesz znaleźć?

lsz
24-01-2010, 14:26
Czy mogę usunąć dotychczasowego autora z m.in. stopki i podpisać, że moje?

Oczywiście jak zmienię zmodyfikuję szablon (tzn. wymienię cała grafikę i wprowadzę parę zmian w kodzie).