PDA

Zobacz pełną wersję : wyniki google - polskie znaki



headu
21-01-2010, 19:56
Witam szanownych kolegów :D
mam 2 pytanka (pewnie idiotyczne)

1 nazwa główna która się wyświetla (zaznaczona nr1) jak ją można zmienić - czy to nazwa artykułu z strony głównej?

2 w wynikach wyszukiwania google wyskakuje krótki opis stronki i w nim google pokazuja mi krzaki jak mogę dokonać cudu zeby pokazywały się polskie znaki ? (zaznaczone nr2)

link do screena
http://w119.wrzuta.pl/obraz/1FIoyNLf6p2/111111

nikszal
21-01-2010, 21:52
Zamiast mało czytelnego obrazka podaj link do strony. Widać wówczas jakie masz kodowanie bazy.

headu
21-01-2010, 21:57
www.headu.pl

nikszal
21-01-2010, 22:19
Kodowanie jest ok. Masz błędy w content. Zamiast "index. follow" masz opis witryny. W słowach kluczowych masz powstawiane "enterki". Zapewne tekst wkleiłeś z Worda.

Podejrzyj źródło strony.

headu
21-01-2010, 22:40
nie wiem o który plik content chodzi trochę ich jest - przeszukałem wszystkie i nie znalazłem nic
opis witryny wkleiłem do pliku configuration w katalogu głównym
var $MetaDesc = 'Produkty elektryczne...
Jeżeli chodzi o worda to najprawdopodobniej wkleiłem z niego :/

a od czego zależy ten tytuł w googlach ?

nikszal
21-01-2010, 23:08
W pliku konfiguracyjnym masz namieszane jak w ruskim czołgu. Nie wiem czy sobie z tym sam poradzisz. Bardzo rzadko bezpośrednio edytuje się go na ftp, ponieważ po to jest konfiguracja witryny. W niej wpisuje się opis witryny oraz słowa kluczowe.

Używanie Worda to podstawowy błąd. Jesli już nie masz ochoty na wpisy z "palca", to przynajmniej wklejaj tekst z edytora Notepad++ (darmowy) w kodowaniu utf-8 bez bom.

W razie problemów mogę pomóc, ale już nie dzisiaj.

headu
22-01-2010, 17:36
Kurcze wczoraj sobie zdałem sprawę ze znowu zrobiłem to od dup.. strony :)
pomogłeś mi i to bardzo, wszystko poprawiłem i zobaczymy jak google to później będą wyświetlac :)

ale mam do ciebie jedno wielgachne pytanie
może mógłbyś mi powiedzieć jak mam wsadzić w artykuł formularz kontaktowy w PHP, mam już takowy stworzony i na serwer wrzucony tylko muszę w artykule jakoś powiązać go i nie bardzo wiem jak :D

nikszal
22-01-2010, 17:48
Joomla w standardzie ma takie cudo. Po co kombinować?

A dlaczego ma byc akurat w artykule?

headu
22-01-2010, 17:56
no właśnie bawiłem sie tym bardzo długo ale nie mogłem wkleić samego formularza w artykuł o tytule kontakt
chce dlatego w artykule mies formularz ponieważ chce wstawić tabele 1 wiersz 2 kolumny
w pierwszej kolumnie będą się wyświetlać dane kontaktowe a w drugiej właśnie ma być ten formularz dla tych którym nie chce się np logować na swojego emaila gdzieś tam żeby wysłać zapytanie


wcześniej miałem formularz w menu jako osobna pozycja ale zauważyłem ze nikt tam nie wchodził ze względu na niewiedzę ze tam to istnieje

nikszal
22-01-2010, 18:02
Jeśli już do kogoś nie przemawia menu o nazwie Kontakt, to z kim się zadajesz - z dziećmi?

W tym komponencie możesz wpisać wszystkie istotne informacje oraz informacje dodatkowe.

Ekspertem od rzeczy niemożliwych na tym forum jest @jolaass (Jola).

Edit:

... a w drugiej właśnie ma być ten formularz dla tych którym nie chce się np logować na swojego emaila gdzieś tam żeby wysłać zapytanie To po co pytać, skoro wiadomo, że na emaila odpowiedzi nie dostanie? Odpowiedź wyślesz gołębiem pocztowym?

headu
22-01-2010, 18:07
Wiesz nie do końca chodzi o to że dzieci , ale nie obrażając nikogo wiesz moimi klientami sa też wojskowi i strażacy i zdarzają sie osoby które na stanowisku zaopatrzeniowca pracowały np 25 lat bez komputera a w życiu codziennym nie potrzebowały internetu i nagle wstawiają im maszynke w której czegoś tam trzeba szukać, no i dlatego chciałbym żeby w jednej pozycji menu - "KONTAKT" miały nie tylko wszystkie dane kontaktowe przejrzyście napisane ale też obok żeby była opcja wysłania wiadomości

nikszal
22-01-2010, 18:14
Ale dokładnie tak jest w komponencie Kontakt


... moimi klientami sa też wojskowi i strażacy i zdarzają sie osoby które na stanowisku zaopatrzeniowca pracowały np 25 lat bez komputera Miałem możliwość przez 24 miesiące poznawać ich IQ.

headu
22-01-2010, 18:41
gdzie w wojski czy straż ??:)
wiem ale tam jest gotowy szablon jeżeli chodzi o układ danych kontaktowych, i nie badzo mi sie to podoba :)