PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy dodawaniu postu na forum



DobleYou
21-01-2010, 20:34
Witam. Mam problem polega na tym ,że gdy uruchamiam forum wszystko działa poprawnie, wchodzę w odpowiedni post i wyświetla mi się normalnie tekst postu ale u góry wyskakuje taki błąd
Warning: Smarty error: unable to read resource: "poll/vote_.tpl" in /home/XXXX/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092
Wcześniej zaś miałem tak, że nie mogłem wejść na forum wyskakiwał błąd jednak w plikach w folderze cache-com agora pozmieniałem ścieżki
do plików na serwerze.(strona była robiona na localhoście) i forum działa tylko właśnie wyżej wspomniany błąd teraz występuje, poza tym wszystko działa jak należy. I jeszcze gdy wchodzę w panel forum (jako admin) nie mogę wejść w opcje forum bo wyświetla się błąd odnośnie właśnie tego pliku Smarty.class. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje tak jak kategorie i grupy forum działają.
Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić proszę o pomoc..

nikszal
21-01-2010, 21:03
Instalowałem już różne fora na swoim hostingu, ale nigdy nie maiłem tylu kłopotów, ile Ty ich masz. Odżałuj chłopie kilkadziesiąt złotych i zainstaluj Joomla tam, gdzie kłopotów brak. Patrz niżej.

DobleYou
21-01-2010, 21:14
Powiem ci szczerze żebym wiedział, że tak będzie to bym tak zrobił. Ale według mnie błąd nie leży po stronie serwera tylko plików znajdujących się w folderze cache w forum tam są takie pliczki i niektóre mają tam ścieżkę do localhostu ( jak robiłem to na lokalu), a nie do plików z serwera, spróbuję jeszcze poszukać może jakaś tam ścieżka nieprawidłowa się znajdzie. Sadze właśnie że cały problem tkwi w folderze forum agory w katalogu cache..

nikszal
21-01-2010, 21:19
W cache są pliki tymczasowe, więc je wywal. Zostaw index.html.

DobleYou
21-01-2010, 22:38
Jeśli usunę to nawet nie chce mi otworzyć forum

Smarty error: problem creating directory '/home/xxxxx/domains/xxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora' in /home/xxxxx/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092

i jeszcze dwa inne błędy wywala

nikszal
21-01-2010, 22:48
Popatrz, jak bardzo masz pokręconą tę ścieżkę. Ile razy powtarza się xxxxxxx.pl?

DobleYou
21-01-2010, 22:52
a i jeszcze jedno w tym cache mam kilka folderów odnośnie modułów które tam mam włącznie z tym forum. W każdym z poszczególnych folderów jest plik index html. W folderze forum nie ma index.html tylko są pliczki z rozszerzeniem tpl.php i pare jest z tpl.inc. To w tych plikach zmieniałem ścieżkę..o której wcześniej wspomniałem..

DobleYou
21-01-2010, 22:53
Popatrz, jak bardzo masz pokręconą tę ścieżkę. Ile razy powtarza się xxxxxxx.pl?

Pierwszy xxx to jest nazwa użytkownika a drugi ten dłuższy z .pl to adres strony..
one są inne ja po prostu tak zmieniłem tylko na potrzeby postu...chyba rozumiesz prywatność..

DobleYou
21-01-2010, 23:17
Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/home/xxxx/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora'. Be sure $compile_dir is writable by the web server user. in /home/xxxx/domains/xxxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092

Co może oznaczać ten błąd ..?
wszystko kręci się wokół tego folderu cache i pliku smarty.class.php
co one mogą mieć wspólnego i co ten błąd oznacza to jest pytanie..

nikszal
21-01-2010, 23:21
Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/home/xxxx/domains/xxxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora (http://xxxxxx.xxx.pl/public_html/cache/com_agora)'. Katalog nie jest zapisywalny.

DobleYou
21-01-2010, 23:54
Zgadza się.. No właśnie też coś nie dawno doczytałem, po prostu serwer nie umożliwia zapisania tego pliku. Ale zastanawia mnie po co forum są potrzebne pliki tymczasowe których wartości nie można zapisać, a jak je skasuje to już forum nie działa. Ciekawe czy można to jakoś ominąć bo przecież bez forum to ani rusz..

DobleYou
21-01-2010, 23:59
Nie wiem jak zrobić żeby mi te forum działało i czy w ogóle to się da zrobić?
A może jakoś w ustawieniach chmod trzeba przestawić? tylko pytanie co i jak ?

nikszal
22-01-2010, 00:05
Na dobrym serwie nie ma z instalacją problemu. Na badziewiu (sorry) zawsze będziesz miał pod górkę. Zmień hosting.

DobleYou
22-01-2010, 00:09
teraz jak tyle już zrobiłem to nie warto.. popróbuję z tymi chmodami moze się uda

DobleYou
22-01-2010, 14:23
Jeśli chodzi o ten fatalny błąd to się z nim uporałem..tak jak mówiłem trzeba było zmienić chmody ale jeszcze przy poście ciągle mam ten błąd

Warning: Smarty error: unable to read resource: "poll/vote_.tpl" in /home/xxxx/domains/xxxxxxxxx.xxx.pl/public_html/components/com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092
a to kawałek kodu odnośnie tego błędu w pliku smarty
function trigger_error($error_msg, $error_type = E_USER_WARNING)
{
trigger_error("Smarty error: $error_msg", $error_type);
}
/**
* executes & displays the template results
*
* @param string $resource_name
* @param string $cache_id
* @param string $compile_id
*/
function display($resource_name, $cache_id = null, $compile_id = null)
{
$this->fetch($resource_name, $cache_id, $compile_id, true);
coś z tym nullem musi być bo przy użytkowniku wyświetla mi sie właśnie napis null..

nikszal
22-01-2010, 14:29
Z komunikatu wynika, że system nie odczytuje tego pliku. Masz jakąś sondę w forum? Może jej nie ma?

DobleYou
22-01-2010, 14:50
Sondę mam na stronie ale działa bez problemu.. na forum mam tylko działy i w działach poszczególne posty. No i jak właśnie klikam na jakiś post no to post wyświetla się i nawet mogę na niego odpisać tylko u góry tego napisanego wcześniej postu wyświetla mi się ten błąd... no i przy użytkowniku tego posta pisze null...to tak jakby z tej pamięci czegoś nie wczytało i zamiast tego wyświetliło się te null. No nie wiem..

DobleYou
22-01-2010, 16:32
Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc

ciepol_ml
28-02-2010, 23:40
To może podpowiesz jak?

robertocdx
27-06-2010, 15:16
Warning: Smarty error: unable to read resource: "poll/vote_.tpl" .......com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092
Warning: Smarty error: unable to read resource: "poll/result_.tpl"........com_agora/include/smarty/Smarty.class.php on line 1092

Zmiana uprawnień czy usunięcie i utworzenie nowego com_agora w cache nic nie daje.
Tematy utworzone po archiwizacji bazy nie pokazują tego błędu.
Nie tworzyłem ani razu sondy na forum.

również pojawił się u mnie identyczny problem po archiwizacji bazy danych i wrzuceniu jej na serwer. Ktoś może miał taki problem i poradził sobie? Jest to dla mnie bardzo ważne.

DobleYou sprawdź proszę PW.

DobleYou
01-07-2010, 20:03
Szczerze mówiąc dawno już nie pracowałem w joomla. ale z tego co sobie przypominam to wejdź do głównego folderu cache, później w com_agora ..tam powinieneś mieć takie pliczki z rozszerzeniem php i txt. wejdź w każdy z nich i sprawdź dokładnie .. będą tam ścieżki odwołujące się pewnie do miejsca na dysku... pozamieniaj je na ścieżki '/home/xxxx/domains/xxxx.xxx.pl/public_html w zależności jaki masz serwer . pamiętaj żeby zmienić tylko ścieżke a tam resztę krzaczków zostaw :) sprawdź dokładnie wszystkie może tego być sporo ale jak uważnie pozamieniasz to będzie chodzić .. u mnie zadziałało..