PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość kolumn



herdzik
22-01-2010, 14:09
Mam problem ze zmianą szerokości kolumn bocznych a co za tym idzie zmianą szerokości modułów bocznych ( prawy i lewy szablon: rhuk_milkyway więc standard). Wiem że są to standardy CSS ale jest tam dużo plików i dość skomplikowane są to CSS - jak dla mnie). Męczę się już drugi dzień i nic bardzo proszę o pomoc.

Jdwind
22-01-2010, 15:12
Zainstaluj sobie dodatek o nazwie firebug, poszukaj na wiki.joomla.pl jak go obsługiwać i życie stanie się prostsze...

herdzik
22-01-2010, 17:41
Dzięki śliczne za pomoc ale udało się połowicznie - w Firefoxie jest lepiej ( ustaliłem kolumnę prawą i prawie środkową) ale w IE jak przeglądam to już zaczyna się wszystko rozłazić.
Bardzo proszę o pomoc - mogę zlecić komuś te operacje - ustawienie kolumn o zadanych wartościach to wszystko.
www.puablo.pl jak ktoś chce podejrzeć.

zwiastun
22-01-2010, 17:52
Ten szablon jest zoptymalizowany także pod IE. Wystarczy uważnie i sensownie dokonać modyfikacji wymiarów (nie zmieniać reguł układu, zmienić tylko wielkości)

herdzik
22-01-2010, 18:09
Dzięki wielkie Zwiastun ale cały czas nie potrafię tego zrobić (sensownie zmienić CSS tak aby się nie rozchodził dlatego proszę o pomoc - naprawdę siedzę nad tym już 2 dni i jakoś nie mogę poradzić sobie. Podejrzewam że sprawa jest bardzo prosta.
Potrzebuję dwie kolumny: lewa-236px, środek-530px, praw-116px.
Czy ktoś pomoże mi to wpisać tak aby się nie rozłaziło.

nikszal
22-01-2010, 18:12
Potrzebuję dwie kolumny: lewa-236px, środek-530px, praw-116px.
Czyli totalna demolka układu. To nie jest robota na 5 minut.

herdzik
22-01-2010, 18:22
Może nie jest to robota na 5 minut ( ja siedzię nad tym już drugi dzień ale nie za bardzo się znam na CSS-ach). Mogę zlecić wykonanie takich zmian na szablonie. proszę o kontakt. Efekty tego co zrobiłem na www.puablo.pl i co do poprawki.

nikszal
22-01-2010, 18:41
Masz pecha kolego, bo szerokość lewej i środkowej kolumny sformatowana jest procentowo, czyli jest zależna od rozdzielczości monitora - 20% i 75% z dużym lewym marginesem. Prawa kolumna jest szeroka na 170px (przynajmniej u mnie, przy ustawionej szerokości szablonu na 'Płynny'). Przerobienie tego na ścisłe wymiary w pikselach to większa zabawa niż Ci się wydaje.

herdzik
22-01-2010, 18:51
pech nie pech jak się coś zaczęło to należy skończyć. Jest ktoś kto pomoże mi zakończyć ten szablon oczywiście się odwdzięczę.